Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol tudom kideríteni, hogy...

Feta kérdése:

Hol tudom kideríteni, hogy OCD-ben szenvedek-e? (Kényszerbetegség)

Figyelt kérdés
Jó okok van ezt feltételezni, rendesen utána néztem. Hogy tudnám ezt kideríteni és biztosra megtudni?

2020. ápr. 22. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elmész a pszichiáter bácsihoz vagy nénihez, és megmondja.
2020. ápr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ha kínosan érzem magam emiatt és mondjuk szülő és gyakorlatilag bárki tudta nélkül szeretném?
2020. ápr. 23. 02:20
 3/5 anonim válasza:

Ha már elmúltál 18 éves, egész biztosan mehetsz pszichológushoz a szüleid tudta nélkül is. Néhány egyetemen van ingyenes ellátás is (néhány alkalom, iránymutatás). Ha még iskolába jársz, próbálkozz az iskolapszichológusnál. Diszkréten kezelik, ez a dolguk.


Én 17 voltam amikor édesanyámmal elmentem egy gyerekpszichológushoz, szintén kellemetlenül éreztem magam, de később sikerült legyőzni ezt és kiderült, a szüleim is mindenben támogatnak. Ha jó kapcsolatod van a szüleiddel, szerintem ne titkold sokáig.


Most 20 éves vagyok, még mindig kínoznak bizonyos kényszerek, de sokkal jobb mint 1 éve volt. Meditáció/pszichológus/barátnő segített nekem sokat.


Kitartást! :)

2020. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen
2020. ápr. 23. 16:48
 5/5 anonim válasza:
Szerintem kérdezd meg ismerőseid hogy mit gondolnak erről, vagy menj el egy szakemberhez.
2020. máj. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!