Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek várhatok erre...

Szerintetek várhatok erre megoldást a nőgógyásztól egyáltalán? PMS szindrómám van?

Figyelt kérdés

Már voltam pszichiáternél, mert nagyon erős apatikus, depresszív, szuicid periódusok vannak az életemben. Íratott velem naplót az érzéseimről, és kiderült, hogy mindig a menstruáció előtt erősödik föl ez a depresszió, ezt hívják pre mentruációs szindrómának, és tényleg nagyon rossz, mert minden hónapban van egy bő hét, amikor egész más vagyok, és folyamatosan az öngyilkosságon jár az eszem. Mikor megjön szinte nyomtalanul eltűnik.

Mondta a doki, hogy menjek el a nőgyógyászhoz is, ő nem akar gyógyszereket írogatni a szuicid hajlamom miatt, viszont egyértelmű, hogy erre gyógyszer kell.


Viszont az itteni SZTK-ban szörnyű a nőgyógyászat, csak a kismamákkal törődnek, az összes többi nő max 15 percet tölt/tölthet benn... Szóval le leszek tojva. Magán nőgyógyászra nincs pénzem. :(


2010. júl. 28. 09:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

AMiket itt leírtál, azt 2 perc alatt össze lehet foglalni. Vizsgálat újabb 2 perc, recept felírása 1 perc. Bőven benne vagy a 15 percben. :)


Lehet, hogy egyszerű fogamzásgátlóval meg lehet oldani a kérdést, mert olyankor nincs peteérés, csak mesterséges ciklus és megvonásos vérzés.

2010. júl. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát éppen ez a baj, már 3 éve szedek fogamzásgátlót, és annak a tájékoztatója szerint pms ellen is véd, de engem nem... :S
2010. júl. 28. 09:48
 3/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy másik fogamzásgátlót kellene szedned, mert nem mindenkire egyformán hat - lehet, hogy éppen a gyógyszer váltja ki ezeket a tüneteket. Inkább menj el privát egy jobb nögyógászhoz, úgy értelmesebb kezelést meg tanácsadást kapsz.
2010. júl. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem normális az, ha menstruáció előtt depis vagy. Én is az vagyok, és még igénylem is akkor a sírós filmeket pl. Magamra is szoktam ismerni, amikor túl érzékeny vagyok, hogy biztos meg fog jönni. Egyébként én nem szedek fogamzásgátlót, úgy beszélek. Lehet, hogy akik szednek, semmi tünetük nincs. Szerintem tanulj meg meditálni és ezekben a napokban különösen alkalmazd! Nem kell olyan nagy feneket keríteni a dolognak. Gyógyszerezni akarod magad, attól jobb lesz?? Élj teljes életet, sportolj, foglald el magad pozitív dolgokkal! Ne ez legyen a legnagyobb gondod, lesz ennél még sokkal nagyobb is. Túl sokat töprengsz önmagadon!

Mosoly! Pozitív gondolatok!! Ha meg szükséged van rá, bőgd ki jól magad!

Az öngyilkossági hajlam valószínüleg genetika.. Bennem is ott van, meg is próbáltam annak idején. Hála nem sikerült. És mindent ugyanígy érzek, ahogy Te, de már tudom, hogy azért van mert dolgoznak a hormonok. Hagyd őket békén..

2010. júl. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, ne írj baromságokat! Már ne is haragudj, de nem tudhatsz többet a témáról, mint egy pszichiáter, aki mégiscsak orvos, te meg magadból indulsz ki. CSak az a különbség, hogy te egészséges vagy, a kérdezőnek meg kezelendő betegsége van (betegségnek tekinthető, még ha szervi baja nincs is).


Kérdező, lehet, hogy a tabi fokozza a tünteket? Előtte is volt ilyen problémád? Mert a tabi segíthet is, de ki is válthatja a tüneteket. Ha előtte nem volt ilyen problémád, vesd fel a nődokinak azt is, hogy esetleg másképp kéne védekezned. De mindenképpen váltsatok tabit.


Egyébként van egy ismerős, akinek pár hónap után le kellett állni a tabival, mert "bekattant" tőle és "hülye gondolatai" voltak. Pontosan nem tudom, ez mit jelent, de még az is lehet, hogy hasonlóképpen járt, mit te.

2010. júl. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

10:12! Ne döntsd el Te, hogy mi a baromság!


Kérdező! Most már látom, hogy Te fogamzásgátlót szedsz. Igaza van az előttem szólónak, hogy próbálj ki más gyógyszert, más hormontartalmút! Egyébként én gyógyszerellenes vagyok.. Üdv

2010. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
előző, elmondanád, mi a végzettséged, mitől értesz ilyen jól a témához?
2010. júl. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Csak a mai divat, hogy pszichiátriai problémára ne szedjen gyogyit... az, hogy ennek milyen következménye van, már nem az ő vállát terheli...


Na a kérdésre válaszolva valóban lehet, hogy a fogamzásgátló váltja ki ezeket a tüneteket. Ilyenkor sürgősen abba kéne hagyni! Éppen most fordult elő a saját családomban is egy hasonló eset.

Meg kell nézni, hogy fogigátló nélkül milyen lesz, ha nem változik, akkor sajnos lehet, hogy antidepi lesz belőle. Egyébként lehet kényszer is az öngyilkossági gondolat. De nem akarok itt belemenni. Én felkeresnék egy másik pszichiátert.

2010. júl. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

10:12-néll van a pont, 9:53 meg vértadjon,ne tanácsot, azzal többet tehet mások egészségéért. :-))

A szuicid késztetés meg a mezei "depi" ég és föld. Az ilyesmi feltétlenül kezelendő, és ha a beteg ennyire tisztán látja a helyzetét, és hajlandó elfogadni a kezelést, az nagy dolog, nem kell bedumálni neki, hogy semmi baja. Ugyanis az öngyilkossági késztetés egy életveszélyes állapot.

2010. júl. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Amúgy én is gyógyszer ellenes vagyok, olvastam Szendi Gábor minden könyvét, és pszichiátrián vagyok asszisztens, szóval látom azt is, amit Szendi leír, meg látom azt is, hogy vannak betegségek, amikhez tényleg vannak hatásos gyógyszerek...

Csak a másik dolog, hogy ok, hogy tájékozott vagyok, ok hogy például ti is adtok jó tanácsokat, a legtöbb orvos úgy figyeltem meg személyes sértésnek veszi, ha a páciens úgy gondolja, hogy neki ez vagy az kéne... :S

Amúgy az életmódomat nem mondanám egészségtelennek, igaz imádok enni, ez kicsit meg is látszik rajtam, de azért elégedett vagyok a súlyommal, és mozgok, sportolok is rendszeresen, meg bulizok sokat... (Ezalatt ne a hányásig ivást értsétek, csak mértékkel.)

Ha csak látnátok, vagy beszélgetnétek velem, eszetekbe sem jutna, hogy ilyen problémám van, akkor se, mikor benne vagyok, de hazaérek, és paff szétesek, és csak lefekszek aludni, behúzodom a fal mellé, és enni se eszek, semmit sem kívánok, pedig mint írtam imádok enni...

Azt is írtam, hogy nincs pénzem magán nődokira! Bocsi, de havi 70 ezer ft-ból nem tellik ki. Ahogy a pszichológus se, mert nagyon szeretnék terápiára járni, de ahol lenne rá lehetőségem ingyen, ott a pszichológus, már bocsánat, de egy kalap sz@rt sem ér.

Olvastam hormon kezelésről is, mint megoldás, de ez nálam elég bonyolult lenne, sok ok miatt. Meg amiatt is, mert félek meghíznék.

Ha így visszaemlékezem a tabimentes időre, hát úgy emlékszem akkor is hasonló volt a szitu, de nem tudom, hogy mennyivel volt jobb, vagy rosszabb.

Mindenesetre ma este megyek a nődokihoz, remélem tőle is kapok olyan hasznos tanácsot, mint tőletek. :9

2010. júl. 28. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!