Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol tudnám megállapíttatni...

Hol tudnám megállapíttatni (lehetőleg ingyenesen), hogy Asperger-szindrómám van-e?

Figyelt kérdés

22/F, nagyon sok lelki problémám van, anyakomplexusos vagyok, soha nem volt még barátom, nagyon nehezen megy a kommunikáció és egyéb szociális tevékenység, életem nagy részében görcsölök és stresszelek, ebből kifolyólag különböző betegségeim vannak, betegesen rajongok különböző dolgokért amiket mások nem értenek meg, általában nem is szoktak elfogadni mások, komoly szexuális gondjaim vannak, sok mindentől félek és az emberek 98%-ánál jobban teljesítek az IQ teszten (Mensa HungarIQa-nál írtam).


Nem vagyok hipochonder, csak szeretném valahogy kezeltetni magam, mert nem tudok normális életet élni, és mivel nem tudok barátokat sem szerezni, nem tudok senkire se támaszkodni, segítséget kérni, megbeszélni dolgokat.


Az autizmus.hu -n láttam hogy van vizsgálat kérés, ami több mint 150k... hát erre most nagyon nem tudom összeszedni a pénzt, ezért írtam hogy lehetőleg ingyenesen. A válaszokat előre is köszönöm!


2011. febr. 7. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Elvégzed az orvosi egyetemet...


Viccet félretéve, nem hiszem, hogy nincs olyan orvost, pszichiáter, aki ne tudna majdnem 100%-os diagnózist adni ennél jóval olcsóbban.

2011. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Menj pszichologushoz/pszichiaterhez, es lehetoleg magadat ne probald diagnosztizalni, az sose jon be. A leirt tunetek alapjan barmilyen bajod lehet, depresszio, vagy valamilyen szorongasos zavar is lehetseges, szoval jobb lenne egy altalanos kivizsgalas. Az IQ-teszttel meg ne torodj, az nem jelent semmit, foleg, ha online csinaltad (a valosagban az autizmus ritkabban jar atlagnal magasabb IQ-val).
2011. febr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahogy nézem az a vizsgálat gyerekekre van kihegyezve.
2011. febr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Huh.. érdekes válaszok.. a leírást azért írtam, ha esetleg valaki összehasonlítaná az asperger szindróma tüneteivel. Az IQ tesztet mint ahogy leírtam, a hivatalos mensa hungariqa-nál írtam, van róla oklevelem is vagy micsodám.


Leginkább olyan vagyok lelkileg, mint egy kisbaba, és tulajdonképpen csak annyit szeretnék, hogy meggyógyuljak, de mivel a pontos problémámat nem tudom (ezért kéne diagnosztizálni), és az asperger-szindróma áll a legeslegközelebb hozzám minden tekintetben (és mint írtam, nem vagyok hipochonder), ezért írtam ezt a kérdést.


12:20 - köszi a választ, bár remélem, nincs igazad. Ha csak a diagnosztizálás ennyi, akkor mennyi lehet a kezelés...

2011. febr. 7. 13:14
 5/10 anonim ***** válasza:

A helyedben felkeresnék egy jó pszichológust, ő tudja szűrni az ilyesmit és el tud küldeni a megfelelő vizsgálatokra, illetve egy részüket el is tudja végezni, ha szükségesnek érzi... TB alapon beutalva máris másképp néz ki az összeg, hidd el...

Sokan le fognak hurrogni, de ha van rá időd, Csernustól a Férfi című könyvet is ajánlanám.

2011. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

14:08 - 3 pszichológusnál voltam, ilyen 5000 ft / 45 perc meg volt drágább is, és már elötte éreztem hogy tök rossz lesz, mint a filmekben, és olyan is volt, továbbá az ilyen pszichológusoknál nincsen semmilyen akció, hogy olcsóbb legyen. És utálok olvasni, gyűlölöm a könyveket, még iskolában utáltam meg a kötelező olvasmányok miatt.


Annak örülnék, ha olyasmi lenne a vizsgálat, mint pl. a mensa hungariqa IQ teszt írása, szépen leülök, kitöltök pár papírt, hazamegyek, azt pár nappal később elmondják, hogy mi lett az eredmény. De nem igazán találtam az interneten semmi kézzelfoghatót, és nem is tudom, hogy hol kéne kérdezősködnöm, illetve hogy mit kéne pontosan kérdeznem. Egyébként köszönöm a válaszokat, de még nem oldották meg a helyzetem.

2011. febr. 7. 14:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia, 14:08 vagyok!


Sajnos így, írásos módszerrel ez nem kideríthető, éppen a szociális helyzetek kezelésén van itt a hangsúly, éppen egy pszichológusnak kéne ezt felismernie, az AS diagnosztikai kritériumai bár nem pontosak és kiforrottak, elég egyértelműek, pláne egy szakember számára, legalábbis annak kéne lennie... JÓ pszichológust kéne keresni, ez nem feltétlenül jelent drágát, sőt, jópár kiváló pszichológus dolgozik kórházakban...

2011. febr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Még mindig 14:08 vagyok, közben telefonáltam egyet, ha budapesti vagy, lehet, hogy tudnék jó pszichológust ajánlani neked. Írj egy privátot, ha érdekel!
2011. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Írtam neked privátot.

Csak azért írok ide is, mert úgy vettem észre, a megújult gyk nem küld e-mail értesítést a privát üzenetek érkezéséről. Talán így (amennyiben a kérdésekhez be van állítva az értesítés) nagyobb az esély rá, hogy sikerül kommunikálnunk egymással. ;)

2011. nov. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző hozzászólásom természetesen a kérdezőnek szólt.
2011. nov. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!