Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindig úgy érzem kiröhögnek,...

Mindig úgy érzem kiröhögnek, ha megszólalok. Van egy kolléga a munkahelyen aki csak akkor teszi ezt, ha ott van a haverjaival. Miért csinálja, ha nem ártottam neki?

Figyelt kérdés
egy idegorvoshoz járó 2x/F Folytonos szorongást érzek, ha elmegyek valahova, pedig öltözködésemmel minden rendben. Általános iskolás koromban állandóan vertek, középiskolába csak szimplán kiröhögtek és ez most is így van. Egyszerűen nem merek ez miatt kapcsolatba kezdeni, szórakozóhelyre elmenni, akár boltba. Egyedül élek és nem tudok ettől az érzéstől megszabadulni. Már épp rossz dologra készülök magammal szemben. :((
2010. júl. 28. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
:( ilyenkor mindig úgy érzem, hogy gyűlölöm az embereket. és persze nem a kérdezőt.
2010. júl. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az életem nagy része szenvedés és kín. A nyugtatókból egyre több kell ez miatt. És nagyon fáj. :(
2010. júl. 28. 15:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Mesélek valami neked drága.

Én 26 lány, hidd el nem vagyok sem ijedős, sem szorongos, sőt kettészedem, aki hülye, vagy át akar verni. Az építőiparban dolgoztam, ahol aztán igazán kell az idegbírás, meg a talpraesettség.

A volt munkahelyemen csupa lány kollégám volt és mindegyik ( bár egy senki volt szkmailag) egy kiskirálynak hitte magát és ott aláztak meg, ahol csak tudtak.Én nem vagyok veszekedős típus és általában átlátom a vitát is, nem szállok hülyeségeken vitába soha. Itt már azért is lebasztak, ha ők 4 raklapot raktak össze, te meg csak 3-at, meg folyton azt kaptam a pofámba, hogy milyen szar vagy, meg felesleges negyedik, meg egymás háta mögött is csak a fúrás ment folyton.Szóval egyszer nagyon meguntam és felmondtam. És hidd el, nekem kb 1 hónap kellett, hogy visszanyerjem a régi önbizalmam, még emberek közé is féltem menni egy darabig, mert elhitetik veled, hogy szar vagy, meg senki.

Most kezdek talpra állni, beiratkoztam egy tanfolyamra, ahol kapok még 3 szakmát és most jöttem rá arra, hogy mindegyik csak egy nulla. Az egyiknek bár 34 éves, most sincs barátja és nem is lesz, mert ilyen rosszindulatú emberrel én sem élnék együtt. A másik 35 évesen még nem talált párt magának, a harmadik szintén. Úgyhogy rájöttem, hogy én többet érek mindegyiknél,nekem 26 évesen van egy férjem, aki mindegyiküknél többet ér és aki egy cég igazgatója, van egy saját lakásom, amin nincs hitel és egy évben egyszer tuti el tudok külföldre menni nyaralni. Úgyhogy mindegyik szemétláda, aki röhög rajtad bekaphatja, ha ennyire ráér, hogy téged szekáljon.Tudom, hiába mondom, hogy ne foglalkozz velük, mert nekem is ezt mondták, de amikor szembeállnak veled az irodában és megálaznak és a főnököd sem fönök, hogy rendet tegyen, akkor nem tudsz mit csinálni. Neked kell erősebbnek lenned.Én keresnék egy másik munkahelyet, vagy nyíltan visszabasztatnám őket. Mit veszíthetsz.

2010. júl. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

És egy nagy stílusváltás is lehet jól jönne.Csinálj olyan dolgot magaddal, amit nem tennél meg, vegyél egy klassz öltönyt, csinálj magadból dzsigolót. Ha okos is vagy, akkor a nők bírják az ilyet!!Vagy bérelj fel egy istennőt és vidd el azokhoz, akik csesztetnek, akkor mindenki csak lesni fog majd, hogy ezt meg hogy csinálta?? na..ez csak tanácsadás volt..:-) bocsi.A te önbizalmad a lényeg.Csak a pozitív dolgokra gondolj!!

Én amikor magam alatt voltam, felvettem a legszexibb ruhám és amikor minden autós dudált, akkor vissza is jött kicsit a jókedvem, mert tudtam, hogy még kívánatos vagyok és ez adott önbizalmat.

2010. júl. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Másodiknak. Volt mikor visszab*szt*tt*m kinn a kapunál 5-en vártak és megagyaltak. Mondjuk ez régen volt.
2010. júl. 28. 19:46
 6/11 A kérdező kommentje:
Bunyót próbáltam akkor de mire észbekaptam addigra nekem már 2-3 pofont lekentek úgy, hogy a fal adta a másikat. Aznap úgy bepánikoltam, hogy torkomszakadtából ordibáltam, hogy jajj kérem ne bántsanak, és még akkor is amikor már elmentek. Végül az idegosztályon ébredtem fel. Ezért ilyen nehéz.
2010. júl. 28. 19:49
 7/11 anonim ***** válasza:
sztem válts munkahelyet, nem is értem, h hogyan történhet ilyesmi egy munkahelyen, hány évesek dolgoznak ott ???!! Ilyen fajta kiközösítés legföljebb tizenévesek között van a suliban.....viszont nem értem, h általánosba miért vertek, aztán meg kiröhögtek?! Vmi furcsa van a külsődön, vagy ennyire szokatlan a viselkedésed.Mondjuk nekem is vannak ilyen problémáim (depresszió, szociális fóbia, szorongás blablabla), viszont ezt senki nem vette/veszi észre rajtam, meg kell tanulni az ilyen tulajdonságokkal együtt élni, és a külvilág felé nem sebezhetőnek látszani....persze ez személyiségfüggő.Egyébként meg sztem pszichiáterhez kellene járnod, nem ideggyógyászhoz.Egy megfelelő pszichoterápia lehet, h sokat javítana a helyzeteden....
2010. júl. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk mindig is zavarba jöttem, ha szórakozásból mereven csúnyán néztek.
2010. júl. 28. 22:32
 9/11 anonim válasza:
Mit mond az ideggyógyász? Mi a diagnózis? Milyen terápiát vagy gyógyszereket kapsz? Szakmai szempontból érdeklődöm.
2010. júl. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nem olvastam el, miket ítak eddig.


rosszul állsz a dologhoz. :) TE vagy a hibás. :)

de ezen tudsz változtatni! csak rajtad múlik, megteszed-e vagy sem.


olvass könyveket (playboy-t is), edz (konditerem), és fejleszd a személyiséged.

pár egyszerű dolog és idővel te is és a környezeted is máshogy tekint majd rád.



csakhogy példálozzak:


középsuliban volt egy osztálytársam, nem verték, de enyhén sem volt kedvelt, "megbecsült". amikor elkezdett gyúrni kinevették. pár évvel később meg a csajokkedvence lett. :D

szóval csak akarat kédése. de ha te nem változtatsz, akkor felesleges bánkódni, szedj erős gyógyszereket éás legyél zöldség.

2010. júl. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!