Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt akinek a pszichoterápia...

Volt akinek a pszichoterápia egyértelműen rontott az életén?

Figyelt kérdés
Legalább 1 év heti rendszerességgel végzett terápia után?

2020. ápr. 29. 11:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
75%
Ha mélylélektani módszerekre (KIP, ego-state, regresszió, Bradshaw, Rossi, hipnózis) kiképzett személy a terapeuta, romlás nem fordulhat elő, ha csak beszélgetni tud,akkor ne csodálkozz, mert rossz helyre mentél.
2020. ápr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Nyugi, az én életemen (is) egyértelműen javított, bár amikor elmentem, akkor nem gondoltam volna, hogy vannak problémáim. :) Csak érdekelt, mert nem szeretek valamiről tapasztalat híján véleményt alkotni, azért is írtam a minimum 1 évet, mert hamarabb egyszerűen nem derülhet ki. Utólag azt mondom, hogy mindenkinek vannak problémái, még aki azt hiszi, hogy tökéletes az élete és mindent meg tud oldani, az ő élete is lehetne jobb, ha áldozna kicsit az önismeretre. Egy csomó dolog, amire azt hiszed, hogy veled született személyiségvonás, nem az, hanem valami hatására kialakult és ezért aztán változtatható is. Viszont mivel a pozitív tapasztalatokból Dunát lehet rekeszteni, ezen az oldalon is egy csomóan áradoznak, hogy komolyan javított az életükön a pszichoterápia, szeretném látni a másik oldalt, akiknek rontott az életükön az elkötelezett, legalább 1 éves vezetett önismereti munka.
2020. ápr. 29. 23:11
 13/26 anonim ***** válasza:
0%
Nekem segített elküldöm neked amit tanított, hogy így kell élni:Tíz pont az optimizmusról amit érdemes megfogadni! 1 Jó szokásokat fogok kialakítani és ezek rabja leszek! 2 Szívemben szeretettel köszöntöm a napot ! 3 Rendületlenül kitartok míg a sikert el nem érem! 4 A természet legnagyobb csodája vagyok! 5 Ma úgy fogok élni ,mintha ez lenne az utolsó napom ! 6 Ma úrrá leszek az érzelmeimen! 7 Nevetni fogok a világra 8 Ma megszázszorozom értékeimet 9 Most fogok cselekedni 10 imáimban útmutatást kérek
2020. ápr. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
13: Bocsánat, de szerintem te nem pszichoterápiára jártál, hanem valami spiri guruhoz. Ha valaki pszichoterápia címén ilyen "tanácsokat" adna neked, diplomát se kapott volna.
2020. ápr. 30. 12:12
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyértelműen segített, tönkrement volna az életem nélküle, annyi traumám és rossz berögződésem volt.


Azt azért ne felejtsétek el, hogy ha nem úgy állsz hozzá, hogy segítesz magadon is, és a másiktól várod hogy megoldja a gondot, akkor azért nem a pszichoterapeuta a hibás.

Először is neked kell akarnod jobbá válni, megfogadni a tanácsait, és feltenni magadban a megfelelő kérdéseket. Persze mindig benne van a pakliban hogy nem a megfelelő szakembert választottad, de ha érzed hogy nem segít, nem hiteles amit mond, akkor nem értem miért nem állsz tovább és keresel mást aki segíthet, ha akarsz magadon segíteni?


Én így csináltam. Rengeteg ezo-gurunál, látónál, természetgyógyásznál, pszichiáternél megfordultam, mire egy olyat mondott ami "rezonált velem", ami miatt végre összeállt a kép. Ez az egész folyamat nem tartott tovább pár hónapnál, mire megtaláltam a megfelelő segítőt, akivel aztán két évet konzultáltam.

Először kétnaponta, aztán hetente, kéthetente, havonta stb.

Ami nekem nagyon megvilágosította a dolgokat az az volt, hogy kérdéseket tett fel.

Így és így érzem magam. De miért érzem magam így? Ki mondta, vagy hol tapasztaltam az, hogy így kell lennie? Korábban sosem kérdőjeleztem meg azt, hogy amire neveltek vagy amit láttam a környezetemben az nem az egész világ, és ha például anyám elhatározza valamiről hogy az rossz, attól még nem leszek rossz ember. Nekem ezek annyira tudattalan gondolatok voltak hogy már nem is emlékeztem miért érzem magam mindenkitől kevesebbnek. Azért kellett erre rájönnöm, hogy megértsem, nem az én hibám, és nem természetes, hanem csak egyszerűen ezt tanultam, de ezen könnyen lehet változtatni, ha egyáltalán felfogom mi a gond, és elismerem.

Azt nem tudom megváltoztatni amiről nincs tudomásom.


Ezek után "házi feladatokat" kaptam, össze kellett írnom dolgokat, gondolatokat, így sok mindenre magam is rájöttem. Ezentúl mindent megkérdőjeleztem. Nagyon nehéz szokásba venni, hogy az ember odafigyeljen a gondolataira, és ne maradjon automata módban, de ha ez megy, sokkal könnyebb. Ezek után nem csak megfigyelni, de helyes útra is kellett terelni azokat a gondolatokat, majd szép lassan gyakorlatba is vezetni.

Az hogy feltárják a régi sérelmeket, fájdalmakat akkor fontos, ha utána adnak a kezedbe egy eszközt is amivel kezelni tudod a továbbiakban.

Nem azért csinálják hogy szenvedj. Abból le kéne szűrni a tanulságot, felfogni hogy azok a gondolatok, események mihez vezettek, és ha kell megváltoztatni, lerakni a múltba tartozó terheket.


Nem értem mégis hogy sikerült ettől rosszabbodnia a helyzetnek! Ne értsétek félre, értem én hogy nehéz, de komolyan érdekel mit rontottak el ennyire az esetetekben!

2020. ápr. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
85%

Én is azokhoz tartozom, akiknek jó tapasztalatai vannak. Kicsivel több, mint egy éve járok. Először egy trauma feldolgozása miatt, majd önismeret miatt (a kettő az elején összekapcsolódott). Csak pozitívan tudok nyilatkozni a tapasztalataimról és arról, akihez járok. Az előző válaszoló jól írta: a kérdések nagyon jók, ezek úgy megcsiklandozzák (néha fájdalmasan) az ember belsőjét. Szerintem lehet érezni, hogy mennyire érzi magáénak az ember: mindig nagyon elfáradok az 50 perc után, és utána 1 hétig jár az agyam azon, amiről beszélgettünk, keresem a válaszokat a miértekre. Csak egy példa: volt egy téma, amiről nem akartam beszélni, ezt meg is mondtam neki. Tiszteletben tartotta, de néha-néha felhozta. Egyszer megkérdezte, hogy miért nem akarok erről beszélni. Akkor esett le, hogy nem is a történtek bántottak, hanem az, ahogyan azokra reagáltam. Ez megnyitott bennem olyat, hogy el tudtam neki mondani olyat, amit azelőtt két évtizedig soha senkinek.


Az elmúlt 1 évben azt éreztem, hogy jól felkészült, rendkívül intelligens szakember. Még nem tudtam olyat kérdezni tőle, amire ne tudott volna valami használhatót válaszolni. És a válaszai összhangban vannak velem, a korábban elmondottakkal, tudok azonosulni azokkal. Ha nem, akkor szólok, és megbeszéljük.


Ugyanakkor a fentiek miatt sokszor gondolkoztam azon, hogy egy pszichológusnak marha nagy felelőssége van. Ha valaki csak kontárkodik, akkor több kárt okoz, mint amennyit használ. Ha össze-vissza beszél, ha saját magának is ellentmond, ha nem figyel a kliensére, ha maga sem biztos benne, hogy mit is kéne mondani... Ezek mind-mind ártanak, bizalomvesztéssel jár. A pszichológusomnál érzem azt, hogy ő is érzi ennek a súlyát, szerintem a lehető legfelelősségteljesebben viselkedik. A korábbi válaszolók alapján sajnos nem mindenki ilyen.

2020. máj. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
46%
Hát igen, én mondom, nekem csak arra lett volna szükségem, hogy meghallgasson az anyukám, támogasson, nem arra hogy elküldjön pszichológushoz..:D
2020. máj. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
55%
ismerős 1 évig járt ,előtte úgy ahogy rendbe tette magát, nem akarta, mert úgy tartotta,őt felzaklatja a múlt előásása, nem szívesen beszél erről. Gyönyörű,okos, baromi érzékeny lány volt. Egyre rosszabb lett,a múlton kattogott, öngyilkos lett.
2020. máj. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
17%
Igen! Anorexia, bulimia pszichoterápia, a faszi teljesen szakszerűtlen volt, megalázó volt, ahogy bánt velem, stb (állítólag a legjobb evészavaros pszichiáter a Heim Pálban). Később magán pszichiátereim/pszichológusaim voltak. Volt aki 25.000Ft-os óradíjban dolgozott, rosszabb nem lett, de semmit sem segített (nem voltam egy évet nála). Másik magán pszichiáterem fele ennyiért dolgozott, szétgyógyszerezett, semmi igazi pszichoterápiát nem nyújtott, csak minden héten elmondta, hogy szar amit csinálok. És még sorolhatnám...
2020. máj. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Azért ugye a pszichiátriát nem keverjük össze a pszichoterápiával? Amiről én beszélek, az még nem pszichiátria, nincs szükség gyógyszerezésre. Vegyi anyagok alkalmazásának egyetlen szigorú esetben van létjogosultsága pszichoterápia mellett: ha az illetőnek olyan komolyan rátelepszik valami sötétség a hangulatára vagy olyan idegi problémái lesznek, hogy nem tud koncentrálni, odafigyelni, gondolkodni, amik alapvetőek az önismereti munkához. Csak ilyen esetben lehet indokolt őt "lenyugtatni" annyira, hogy tudjon vele beszélgetni a szakember. Én ebben a kérdésben nem pszichiáterekkel, hanem pszichológusokkal való tapasztalatot várok, pszichiáterekről eddig én is csak rosszat hallottam, főképp mert sokan a gyógyszerezéssel próbálják megspórolni a munkát, a pácienssel való tényleges foglalkozást. A pszichológus meg eleve nem írhat fel gyógyszert, neki mindenképpen az illető lelkivilágával kell foglalkoznia, ezzel kapcsolatban várok esetleges rossz tapasztalatokat egy év elkötelezett önismereti munka után.
2020. máj. 5. 00:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!