Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt akinek a pszichoterápia...

Volt akinek a pszichoterápia egyértelműen rontott az életén?

Figyelt kérdés
Legalább 1 év heti rendszerességgel végzett terápia után?

2020. ápr. 29. 11:21
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem határozottan segített.

Az agy nem eltemet dolgokat, hanem elfojt. Attól, hogy a béta tudati szinten nem foglalkozol vele, még a mélyebb tudat állapotban jelen van, és okoz az életben folyamatos elakadásokat, feszültséget, önpusztító és önsorsrontó mechanizmusokat.

A múltunk alapja a személyiségünknek, annak tagadása önmagunk tagadása. A megfelelö szakmai segítség segíthet a szembe nézéssel, feloldással, új, az életünkhöz méltóbb út felépítésével. Megérteni, hogy kik vagyunk, hogy miért tesszük azt, amit teszünk, hogy lehetőségünk van egy más fajta életre. Természetesen ezzel a lehetőséggel mindenki maga élhet, vagy tolhatja el.


Van egy könyv, szerintem bizonyos szempontból brutál jó alapja a témának: Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors. Ez a gyerekkori, illetve a családon átöröklött traumák azonosításában segíthet, nagyon érdekes és olvasmányos volt számomra.

2020. máj. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
17%
Kedves Kérdező, 19-es vagyok, nem írtad egy szóval sem, hogy pszichológusok munkájáról vagy kíváncsi. Pszichoterápiát pszichiáter is tarthat, és hidd el attól még, hogy valaki pszichiáter, nem fog teletömni gyógyszerrel. Illetve teljesen egyértelmű, hogy sosem volt pszichiátriai problémád, látszik abból, ahogy vélekedsz a gyógyszerekről...
2020. máj. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt aláírom, hogy evészavarok kezelésében sok az inkompetens. Én a János kórház ali utcai rehabján voltam, és az összes szakember, akivel ott dolgoztam, borzasztó volt, mikor végre meghíztam és elmehettem onnan, lelkileg brozasztóan roncs voltam már.


aztán magánban egy normális pszichológussal sikerült feldologzni és megoldani a problémák nagy részét:)

2020. máj. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Nekem.Rossz szakemberhez jártam...Úgy jöttem el Tőle,hogy rámpakokta a saját terheit.Mikor mondtam Neki,hogy nem megyek hozzá többet,azt mondta,hogy valóban félre csúszott a terápia,mert túl közel engedett magához,úgy érezte,mintha a lánya lennék

Hát...köszike...

2020. jún. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Engem pont az hozott vissza az életbe. Egy hónap nagyon intenzív terápiás kezelés. Nagyon sokat segített. Ma napig alkalmazom amit ott tanultam.
2020. jún. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Annyiban biztos rontott, hogy elment rá egy csomó pénzem. Egyébként az a problémám a pszichológusokkal, hogy mindig úgy érzem, hogy nem a lényegre terelnek rá, hanem csak tippelgetnek. Nem érzem hatékonynak.
2020. dec. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!