Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden fiatal tinédzser úgy...

Minden fiatal tinédzser úgy érzi, hogy az ő problémái már nagyon súlyosak, esetleg depresszióról lehet szó vagy egyéb mentális betegségről?

Figyelt kérdés
Vagy a legtöbb tini egyszerűen 'depis'?
2020. ápr. 30. 23:42
1 2
 1/12 Stark2000 válasza:
25%
Szerintem többnyire túl reagálják a problémáikat. Esetleg frusztráció, szomorúság lehet náluk, de a tényleges depresszió szerencsére azért ritka.
2020. máj. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg mindenkinek a SAJÁT problémája a LEGROSSZABB. És ez így is van jól.
2020. máj. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
95%
Az egyik probléma,hogy sose vesszik az emberek a tiniket komolyan.A tini=tudatlan takonypóc legtöbb embernek.A depresszió pedig sokkal komplexebb,mint az hogy valaki szomorú.Angolul is olvastam róla,de most hirtelen nem jutt eszembe egy értelmes fordítás.(depression is caused by chemical inbalances in the brain.)Szerintem ilyen téren a magyarok elmaradottak.(Nem véletlenül van az egyik legmagasabb öngyilkosságok száma nálunk.)Itt gykn is megnézheted magad,ha a mentális betegségekről van szó.Nagyon sokkan lehurrognak,ha felnőtt vagy kevesebben,de ilyen "Nőlj fel,ez az élet." válaszok vannak.Nem mindegyikük depressziós vagy depis.Nem egy olyan van aki pont az ilyen szólások,miatt csendbe szenved.Ez pedig eléggé szomorú.
2020. máj. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A tinik gyakran érzik magukat így, hiszen ekkor vannak a gyerekkor és felnőttkor határán. Gyerekként kezelik őket, de az egész életükre nagy eséllyel meghatározó döntéseket kell hozniuk, például azt, hogy hová felvételiznek. Ezenfelül ekkor érkeznek az első nagy szerelmi csalódások, és a külsejük is változásnak indul.


Ettől függetlenül azt mondom, hogy ha te súlyosnak érzékeled a helyzetet, és szenvedsz, akkor legalább az iskolapszichológust tudósítsd róla. (Nálunk, az egyetemen online konzultáció is működik vele a járvány miatt.)


Én például tiniként azt gondoltam, hogy teljesen normális, amit érzek, hiszen sok iskolatársam posztolt szomorú idézeteket, időnként a vágást, öngyilkosságot is emlegették. Az volt a különbség, hogy náluk egy ilyen mélypont maximum pár hónap leforgása alatt szinte teljesen eltűnt, míg engem 22 évesen diagnosztizáltak borderline személyiségzavarral, és még így, a 25. szülinapomhoz közeledve is érzem a megterhelő tüneteit...

2020. máj. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

szerinzezek nincs sok depressziós????

szerintem meg pont most van a legtöbb depis de mivel ti felnőttek vagytok biztos nektek van igazatok csak hogy tudjátok azért nem tudtok róla mert a szülők bele nevelik a gyerekekbe hogy senkibe nem szabad bízni és így a gyerek sem bízik meg senkibe még a saját szüleibe sem

2020. máj. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azért amikor egy tini depis, az teljesen más, mint a depresszió.

És pont erre gondolok a kérdésemben is.

Hogy átlagban az összes tini csak depis lehet, vagy előfordulhat komolyabb depresszió is.

2020. máj. 5. 14:36
 7/12 A kérdező kommentje:
És hogy minden tini komolyabb depresszióra gondol a saját esetében
2020. máj. 5. 14:37
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem tudok nyilatkozni, hogy az összes tini hogyan gondolkodik magáról, de a saját környezetemről igen. Ugyan is az engem körül vevő társaim sokszor szomorúak, sokszor minden nehéz, minden k**va sz*r és legszívesebben felgyújtanánk az egész világot. Azt hisszük így kellene, de nem lesz semmi sem. Rájövünk, hogy csak magunkból van elegünk és abból, hogy mindig mindenki megmondja hogy mit csináljuk, de amikor pedig igazán szükségünk lenne rá, akkor valamiért soha nincs ott senki. Általában akkor amikor egy fontos döntést kell meghoznunk de fontos hogy egyedűl. Akkor azt kívánjuk bárcsak ott lenne egy idegesítő felnőtt, hogy megmondja mi lenne a helyes.


Sokszor mondjuk ,hogy milyen szomorúak vagyunk, de azt is sokszor leszögezzük, hogy ettől még nem vagyunk depressziósak, nem akarjuk megölni magunkat, hanem csak "depis hangulatban vagyunk" és hagyjon minket mindenki békén. Mert kamaszok vagyunk, tinédzserek, a saját agyunkra megyünk és néha olyan flegmák vagyunk, hogy magunkal sem állunk szóba. Minden amit teszünk vagy mondunk azzal leginkább saját magunkra reflektálunk, a saját személyiségünkhöz akarunk vele hozzátenni és ennek lehet a része a napokig, hetekig, hónapokig tartó szomorúság. Mert az ilyen időszakok is nagyon fontosak és érzelemdúsak.

Biztos vagyok benne, hogy minden kamasz nagyon súlyosnak érzi a saját problémáit, de leginkább azért érezzük ezt, mert nem tudjuk kihez lehetne vele fordúlni. A szülőktől jellemzően eltávolodunk, mert önnállóak akarunk lenni, de mégis kell a segítség, amit vagy az ugyan olyan tapasztalatlan kamasz barátainktól próbálunk megszerezni, vagy esetleg tanároktól, felnőtt barátoktól.

Szerintem éppen ettől csodás ez az időszak, hogy olyan érdekes emberekkel tud összehozni. És kialakulhatnak ez által nagyon szoros kötelékek is. Nekem pl nem egy tanárom lett már szinte a barátnőm vagy esetleg a második anyukám, nővérem. Azért hangsúlyozom ennyire a tanárokat, mert ha valami súlyos problémánk van akkor tapasztalataim alapján ők hamarabb fognak tudni róla mint a szülők. És hát ők azok a felnőttek akikkel a legtöbb időt töltjük a mindennapok során. Ők nevelnek minket és igen, a "depiből, sőt még a depresszióból is segítenek kimászni, ha úgy van.

2020. máj. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A tiniket mindenki lerendezi azzal,hogy "ugyanmár mi baja lehetne egy taknyos hülyegyereknek?" Vagy éppen a "csak unatkozik,elhagyta a fiúja hiszti csak".Az én kamaszkorom egy katasztrófa volt,és nem kívánom senkinek,hogy megtudja milyen az,amikor ordítva sírsz,mert senkinek nem beszélhetsz a problémáidról.Egy mai kamasz lélekben néha sokkal több fájdalom és szenvedés tud lenni,és néhány közülük sokkal érettebb,mint az állítólagos "felnőttek".Nekem ha esetleg lesz egyszer gyerekem,biztos,hogy nem fogok sza*ni a problémájára,hanem segítek neki,és nem hagyom annyival lerendezni,hogy jaj csak kamaszodik.Sokkal több egészséges lelkű felnőtt lenne,ha a szülők néha leülnének a tinédzser gyerekeikkel és talán foglalkoznának is vele,nemcsak a legyintés menne.22/l
2020. máj. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A nyolcasnak és a kilencesnek nagyon igaza van, egyet értek!
2020. máj. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!