Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ez már beteges? (bővebben lent)

Ez már beteges? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

169 cm magas középiskolai tanuló vagyok és már egy fél éve próbálok leadni a jelenlegi testtömegemből (márciusban 62 kg körül voltam, 57 kg vagyok most). február óta futok (kisebb nagyobb kihagyásokkal) és az étrendemre kb április óta figyelek. Azonban úgy érzem az elmúlt hónapokban a ló túloldalára estem. Nem fogytam drasztikus kilókat, nem erről van szó. A menzeszem össze vissza jött meg majd egy idő után (július óta) megállt, az anyagcserém borzalmasan felborult. 1000 kalória alatt próbáltam enni egész nyáron de sok sikerem nem lett belőle mert nem vettem komolyan. A futást hébe hóba csináltam de Augusztusban valami miatt elkezdtem mégjobban koplalni 800 kcal / nap. Ennyit eszem mostanság és 2 crossfit edzés mellet amikor csak tudok járok futni. Egy kiló sem jött le rólam. Most sem csinálom annyira komolyan a kalória számolgatást de az biztos, hogy majdnem minden nap 1000 kcal alatt igyekszem enni.

Lehet ez már betegesen kevés? És ha igen akkor miért nem fogyok semmit?


(A célom 47 kg lenne)



2019. szept. 15. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Leírnád, hogy mit ettél ma és mennyit?
2019. szept. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Nekem ez tul keves kg lenne a magassaghoz kepest, szerintem nem kell ilyen vekonynak lenne, nekunk paliknak meg nem jonnek be az atomvekony csajok.


Nem is ertem mi van a csajoknal evvel a vekonysaggal, ez valami mania bszod

2019. szept. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak: 2 fürt szőlő, 1 nektarin reggelire. ebédre húsleves tészta nélkül répával és nasi utána még több szőlő. vacsorára egy nagyon kicsi szendvics egy szelet sonkával semmi más (asszem magvas kenyér volt, ja és pirítva). sok sok víz és pár falat granola (tényleg csak 1-2 kanállal napközben).
2019. szept. 15. 21:16
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Koplalsz, és az nem normális, akár 45, akar 80 kiló vagy. Azért nem fogysz, mert nem így kell.


De a 47 kiló rettenetesen kevés a magasságodhoz, szerintem keress egy jó pszichológust, mielőtt halálra éhezteted magad, vagy hianybetegseged lesz.

2019. szept. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem eszel rosszul, a húslevesből remélem húst is ettél, (az 1 szelet sonka nagyon kevés fehérje) de a tészta is belefért volna, mert nagyon kevésnek tűnik, amit eszel.

Az van, hogy 1700kcal-t kellene enned, hogy tartsd a súlyod, ami neked tökéletes lenne, mert így is vékony vagy.

Amit csinálsz az a tested sanyargatása, egész egyszerűen takarékoskodik a szervezeted, és emiatt nem fogysz; ezért maradt el a menstruációd, és borult fel az anyagcseréd.

A célsúlyodhoz, hogy jól nézz ki minimum 10 cm-el alacsonyabbnak kellene lenned, tehát rosszul látod magad a tükörben.

Jó lenne, ha a szüleiddel tudnál beszélni, hogy ők hogy látnak téged kívülről, vagy a környezetedben más felnőttet!

2019. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 he84 válasza:
Igen kérdező, ez már túlzás és kissé beteges is. Az 57 kiló még tűrhető, de kicsit már az is kevés. Csak mert a médiából karcsú nők mutatkoznak főleg, nem azt jelenti, hogy akkor birkaként utánozva kényszerből neked is olyan túl vékonynak kell lenned. Így hát jobb lenne, ha nem fogynál, nem éhezél tovább. Akinek meg tetszeni fogsz, annak 50-60 kilósan, még akár 70 kilósan is tetszeni fogsz. Legalábbis akkor, ha nem felszínes, kényes férfit akarsz kifogni.
2019. szept. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Belassult az anyagcseréd. Alig viszel be tápanyagot és ehhez a tested már ragaszkodik.

Nem értem. Komolyan hogy lehet semmibe venni egy olyan üzenetet a testedtől, hogy már menstruációd sincs olyan vékony vagy?

Nem gyanús hogy talán nem kéne tovább fogyni?

Elől deszka hátúl léc a cél?

Hogy hogy jobban tetszik egy csontváz, mint egy formás kerek fenék és feszes test? (Most az izmos kidolgozott alakra gondolok)

Egyél többet, égess el többet (fuss, edz stb). Csak így lehet működésben tartani a szervezetet.

De először is kérj segítséget szakembertől-pszichológusra gondolok

2019. szept. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jó ég, én 160 cm vagyok, voltam már 48 kg, és még akkor is gebe voltam... :D
2019. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én 167 cm vagyok és általában mindig 52 kg (már hosszú évek óta tartom ezt a súlyom), nálam ez alkati adottság, anyukám is ilyen volt. De még én is gyakran hallom azt, hogy hú de vékony vagy, meg orvosnál is amikor voltam valami vizsgálaton és mindig ledöbbentek, amikor ráálltam a mérlegre, hogy te mindig ilyen sovány voltál? Gimiben volt olyan időszak, amikor 56 kg voltam és nem látszott túl sok különbség, megítélésem szerint akkor is teljesen jól néztem ki. Na mármost, szerintem ha neked 169 cm-el 47 kg a célod, akkor igen, az már betegesnek számít és akár anorexia előjele is lehet. Ez a súlyvesztés még engem is megijesztene. Javasolnám, hogy fogyás helyett inkább fordulj pszichológushoz, mert ebből később még problémáid lehetnek. Sőt, ahogy írtad, már most vannak, ugyanis leállt a menstruációd és lesz ennél még rosszabb is, ha így folytatod.
2019. szept. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egy hónapja állt le a menstruációm, ez elvileg nem nagy kunszt igaz? Mármint nem hiszem, hogy akkora feneket kell keríteni annak ha egyszer nincs meg. Szimplán kijelentettem, hogy az augusztusom kissé kemény volt. Nagyon köszönöm azoknak akik higgadtan, kedvesen válaszoltak! Igen, még mindig úgy érzem nem a megfelelelő súlyomon vagyok de a célom 50 kg lett. Már 3. hete járok cross fit edzésre a formálás érdekében.
2019. szept. 17. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!