Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Általános közérzet javításárár...

Általános közérzet javításárára milyen módszerek vannak?

Figyelt kérdés

Poszttraumás stressz miatt,sajnos kialakult nálam egy szorongásos depresszió,amit gyógyszerrel is kezeltünk már szakemberrel. (Kb 8 éve kezdődött az egész.)


Jártam pszichológushoz is,de nem igazán vált be,arra jó volt,hogy beszélgessünk a probléma kiváltó okairól,de mindig feltépte bennem a régi sebeket,ebből kiváltotta a szorongást,és a stresszt. Mindig sírtam amikor mentem egy-egy "terápiára".


Volt egy nagy betegségem,ekkor indult az egész probléma,ezért egy olyan neurológus főorvosnő kísér még mindig figyelemmel,aki akkor diagnosztizálta a bajt. (Ez egy fél évig tartó autoimmun eredetű betegség volt,teljesen eltűnt,tünetmentes vagyok). Barátivá vált a kapcsolatunk,és egyébként is járnom kell vissza kontrollra,de nincsen baj évek óta. Viszont a szorongásom újra és újra kijön. Magamtól is rájöttem,hogy önértékelési problémák.


Egy ideje már nem szedek gyógyszereket,amikor baj volt,akkor viszont kihúzott a gödörből.


Van munkám,párkapcsolatban élek évek óta,tehát semmi okom nem lenne a búskomorságra.


Kb 2 hete viszont észlelem magamon megint a szorongást,a motiválatlanságot,napközben nem sok kedvem van semmihez,mindig álmosnak érzem magam,rossz kedvem van,hányingerem van.


Végre sikerült elhagynom a gyógyszereket,most mégis úgyérzem,hogy megint kezdek belesüllyedni a depresszióba.


Valakinek van ötlete,hogy mivel lehetne ez ellen tenni?


29 éves vagyok egyébként és nő.


Köszönöm


2020. máj. 6. 12:30
 1/1 9abor ***** válasza:

Szia,

Valószínűleg tévedek, de azt gondolom, hogy az a munka, hivatás, elfoglaltság, amiről úgy gondoltad, hogy „Mi leszek, ha nagy leszek” kislány korodban az nem lehet teljesen ugyanaz ezzel a mostanival. Általában ha túl távol vannak az álmok a valóságtól az feszkót okoz, de legalábbis az „általános közérzet javítására” szorul.

Jó egészséget

2020. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!