Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség lehet hogy depresszió...

Segítség lehet hogy depressziós vagyok?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem...

Elég bonyolult egy helyzetbe keveredtem....

A legfőbb probléma hogy az apukám születésem óta nincs velünk ami eléggé megvisel,eddig viszont egy hét vagy kettő alatt a rosszkedvem elmúlt. De mostmár több mint egy hónapja rosszul vagyok,az elején csak rosszkedvem volt majd elkezdett fájni a fejem és a hasam majd ez átcsapott gyomorgörcsbe és végül enni se tudok/tudtam ha ettem is végül azt kihánytam.. közben pedig volt hogy szédültem vagy épp azt hittem hogy elájulok de mostmár aludni se tudok. Emiatt eléggé leromlott a tanulmányi eredményem is, ami miatt a tanáraim kérdezősködni kezdtek az elején nem mondtam semmit majd nem tudom hogy miért vagy hogyan de elkezdtem beszélni velük.(amin nagyon elcsodálkozdtam mivel soha senkinek nem beszéltem az érzéseimről) és igazából itt jött az ahogy lehet hogy depressziós vagyok...: elmondtam hogy rosszul vagyok erre jött az hogy ez nem normális,csak hogy ez már odáig fajult hogy öngyilkosággon gondolkoztam/gondolkozok... Ezzel csak az az egy bajban hogy annak a 2 tanárnak akinek ezt elmondtam megígértettem velük hogy senkinek sem szólnak (amit be is tartanak) csak hogyha én hülyeséget csinálok ők nagy bajba kerülnek... Viszont idő közben beleestem abba a hibába hogy vágdosom magam(tudom nem normális nem tudom miért csinálom!) És ugye eddig akinek elmondtam mind azt mondta hogy menjek el pszichológushoz mert ide segítség kell... De én félek nem merek!(és amúgy is most nem is tudnék) de ha el is mennék anyukámmal kéne beszélni de nem igazán akar meghalgatni és hát most nincs is olyan jó viszony köztünk... És hát ahogy halad az idő egyre inkább rosszabbul vagyok és ezt már észreveszik egyre többen és utána beszéltem még egy tanárral és amit mondott elég rosszul esett mivel azt mondta hogy ide már nem pszichológus hanem pszichiáter kell...

Nem tudom eddig akinek elmondtam mind azt mondta hogy szorongok és depressziós vagyok és azt is mondták hogy lehet pánikrohamom van (őszíntén egyiket se akarom meghallani! De be kell látnom hogy lehet igazuk van...) Nem tudom mit tegyek létszi segítsetek adjátok tippet!

(Neharagudjatok ha össze vissza írtam és ha sok helyesírási hiba van benne.) És előre köszönöm a válaszokat!



2020. máj. 8. 16:09
 1/3 ezüsthaj válasza:
Ne félj elmenni pszichológushoz mert szerintem egy kicsit tud segíteni viszont én azt javaslom, hogy keress valami hobbit vagy egy kis időre foglald le magad és ne gondolkozz se a múlton se semmi rossz dolgon hanem gondolkodj pozitívan és igen tudom, hogy ilyenkor nehéz de valahogy el kell engedned a negatív gondolataidat és ne vágdosd magad mert az csak ideiglenes megoldás. HA van olyan ismerősöd akiben megbízol akkor beszélgess vele és add ki magadból a fájdalmat hidd el sokkal könnyebb lesz és ha pedig nem javulsz akkor menj el pszichológushoz és ő majd segít. Remélem tudtam valamennyit segíteni!
2020. máj. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát pedig kénytelen vagy anyukádnak elmondani, mert csak ő tud pszichológust fogadni neked, most skype-on, ha egyáltalán akar, és ki tudja fizetni. Az állami ingyenesek aligha működnek most. Ha pedig ez nem jön össze, kénytelen vagy magadat helyrehozni. A bezártság mindenkiből rossz érzéseket vált ki. Min veszekedtek anyukáddal? Semmiképp se vagdosd magad, mert az semmire nem jó. Hányinger esetén ne hányj, hanem állj be a nyitott ablakba, és lélegezz mélyeket, amíg el nem múlik. Keress olyan elfoglaltságot, amit szeretsz, valami alkotó kreatívot, művészetet vagy főzz-süss, ha kertes ház, kertészkedj, végezz házimunkákat. Táncolj, tornázz youtube videókra, a mozgás gyógyít, beszélgess az osztálytársaiddal, olvass, nézz vidám filmeket - szóval oszd be az idődet és foglald el magad.
2020. máj. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

Igazából én három hangszeren játszok így az időmet lefoglalja de már nincs kedvem semmihez... A barátaimban már nem bízok... Tudom nem jó dolog de van miért nem bízni bennük. Anyukámmal eddig jó viszonyunk volt de amióta nem vagyok jól elég feszült vagyok mert állandóan csak zargat... És az egyik ilyen veszekedés után meg is vert ami nagyon bánt. És hiába mondtam neki hogy nem vagyok jól nem igazán érdekli, gondolom ezért menekültem a tanárokhoz de félek hogy mostmár szólni fognak és pszichológushoz kerülök... Tudom hogy azt mondja mindenki hogy nem szégyen és segít de én akkor is félek... Az hogy vágdosom magam tudom hogy nem jó de nem tudom mikor tör rám újra olyankor olyan mintha nem is magam lennék csak elkezdem és miután "befejeztem" és eltelik egy kis idő bűntudatom van... De nagyon félek hogy egyszer lebukok emiatt...

2020. máj. 8. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!