Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek hogy birjam a...

Mit tegyek hogy birjam a nyomást még pár hétig? Kinek mi szokott ilyenkor segíteni?

Figyelt kérdés
Az elmúlt felevem nagyon megterhelő volt, mind fizikaliag mind lelkileg. Komoly egészségügyi problémám volt ami végül rendbejött, de kimerítő volt a kórházi kezelés és a vele járó stressz, teljesen új élethelyzetbe kerültem közben, új város új munka, mellette egyetem, nem volt könnyű ezt egyedül végig csinálni. Kétszer akartak befektetni kórházba, valószínűleg a stressz okozta tünetek miatt. Nagyon kimerült vagyok, a hosszú és rövid távú memoriam úgy érzem teljesen megsemmisült, alig tudok enni rosszul alszok, sokszor nem veszem észre ha beszelnek hozzam, vagy nem tudok válaszolni mert nem fogom fel. A vírus helyzet miatt sokkal több beadandonk van az egyetemen, de év közben sem volt sétagalopp főleg több munka mellett...mindegy nem sajnáltatni akarom magam de nyakamon az allamvizsga és mar annyira kivan az idegrendszerem h napi többször elsirom magam a semmin, remegek, hányok, dekoncentralt vagyok. Szedek B-komplexet, magneziumot, D-vitamint. Sportolok is heti 4x1 órát de nehezen megy az is. Mit tehetek még h kicsit össze tudjam szedni magam? Aludni még van idom napi 7-8 órát, ezt próbálom tartani amíg lehet, de úgy érzem napról napra nehezebben bírom :( kinek mi vált be?

2020. máj. 12. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Leírom, de úgyis lepontoztok.


PROSTIK. LÖVÉSZET.

Nekem a stresszes meló után ezek a feloldódást jelentő dolgok.

2020. máj. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
22L, úgyhogy egyik se játszik de azért köszi :DD
2020. máj. 12. 20:36
 3/11 jeverezi ***** válasza:
65%

Pszichoterápiára lehet hogy szükség lesz! Érdemes szétnézni, ismerősöktől vagy barátoktól tanácsot kérni hogy melyik pszichológust ajánlják.


Ha nagyon erősek a tüneteid és súlyosbodnak akkor már viszont lehet hogy antiderepsszánsra lesz szükséged mert a leirásod alapján depressziós problémák lehetnek a panaszaid hátterében!


Remélem minnél előbb jobban leszel nagyon szurkolok neked és küldöm a pozitiv energiát! :)

2020. máj. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt hittem először hogy ez az én egy régebbi kérdésem. Nem fog tetszeni a válasz de sehogy. Vagy összeszorítod a fogad és végig csinálod lesz ami lesz. Vagy elhalasztod az államvizsgát. Ahogy most vagy azt nem lehet kiheverni pár nap alatt. Több hét vagy hónap kéne. Én is így voltam. Betegség kórház majd munka miatt. Engem a home office mentett meg és 2 hónap után még mindig nem tökéletes a helyzet. Ha végig csinalod hagynám most az edzést mert már így is hulla vagy. Inkább aludj többet és szedj kálciumot meg magnéziumot 2:1 aranyban a kálcium javára. Nekem is lemerült a stressz miatt és a szívritmuszavarig jutottam.
2020. máj. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ennek a válasznak valószínűleg nem fogsz örülni, ha nagyon szeretnél most államvizsgázni. Kérlek, tedd fel magadnak a kérdést, mennyire bírod és tényleg szükséged van-e arra, hogy most végezz. Velem is hasonló volt,csak végül kórházba is kerültem. Igaz a klinikai depresszióm és PTSD-szerű tünetek játszottak közbe és apukám is hirtelen meghalt.

Én pont ma halasztottam el a záróvizsgámat, nem szégyen. Viszont, ha tropára megy az egészséged utólag fogod bánni, nemhogy bánni..jézusom nekem rémálmaim vannak még mindig a mentővel.. Ahogyan előttem is írják, próbálj meg elmenni pszichoterápiára. A kialakult helyzetben, most online is tudsz segítséget kapni: [link]

Esetleg nálatok nincs online pszichológus az egyetemen? Anonim levelezési rendszerrel működik.

2020. máj. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó bocsi de ez a pszichológus lista egy nagy kamu. Többnek is írtam mert ugyan ebben vagyok. Mind lerázott hogy már túl vannak terhelve. Szerintem csak reklám az egész nem valós segítségnyújtás. Ptsd vel az a baj hogy csak gyógyszerrel tömnek meg lesajnálnak. Legalábbis nekem ez volt a pszichológusi meg psziciátriai zapaszzalatom. Csak elszedték a pénzem és semmit nem használt a terápiájuk. Jobb egy barát vállán elsiratni ami történt. Már akinek van olyan. Én elhalasztanám ezt az államvizsgát. Fél év csúszás semmit nem jelent és ha már gondolkozni is nehéz kár egy rossz eredményt produkálni. Csináld meg a többi vizsgád az allamvizsgát meg hagyd télre. Addig nyugodtan fel tudsz készülni rá és szép eredmennyel zárhatod a sulit. Én ezt csinálnám a helyedben.
2020. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mindenképp szeretném legalább megpróbálni, hiszen nem veszithetek. Annyira a finishben vagyok és mindent megtettem h idáig eljussak...nem hiszem el h a célegyenesben bukok el :(
2020. máj. 17. 22:41
 8/11 jeverezi ***** válasza:
Mit szeretnél megpróbálni kedves kérdező?
2020. máj. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az allamvizsgat
2020. máj. 17. 22:51
 10/11 jeverezi ***** válasza:
Csináld meg szerintem. Nem nagy ügy amúgy. Ha meg is buksz akkor mi van? Fél év múlva újra leteheted. Én már kétszer államvizsgáztam depressziósan, személyiségzavarral és már két diplomám van. Soha nem szabad feladni azt amiben hisz az ember. Ha te nem csinálod meg akkor senki se fogja helyetted. Ha feladod az álmod akkor nem viszed sokra.
2020. máj. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!