Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszioban szenvedok, ti...

Depresszioban szenvedok, ti hogyan latjatok a vilagot a szemeitekkel?

Figyelt kérdés
Nekem olyan, mintha egy plexi-fal mogul neznem, nem latom tisztan a vilagot, mikozben a szemem jo. Nektek volt valami erzekszervvel kapcsolatos tunetetek?
2020. máj. 17. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is ilyen volt a látásommal kapcsolatban, pontosabban mintha egy ködfelhőben lennék; elfakultak a színek. Ezen kívül az ízeket, szagokat is nagyon tompán éreztem; naplómban úgy írtam, "...mintha az ingerület ezredrésze jutna el csak az agyamba."

Ezen kívül, ha végigsimítottam a karomon, zsibbadó, hideg érzésem volt.

2020. máj. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem olyasmi érzésem van mintha ez nem a valóság lenne vagy mintha üvegfal mögül nézném nem is tudom hogy mondjam.
2020. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szorongva
2020. máj. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én olykor homályosan és vibrálva látom a világot, olyankor szorongok vagy disszociálok.
2020. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 jeverezi ***** válasza:
Mintha a szinek nem lennének elég intenzivek szó szerint olyan kékes szürkésen láttam mindent. Érdekes hogy mikor elkezdtem szedni antidepresszánst akkor utána a szinek is élénkebbek lettek a ház téglacserepe tűzpirossá vált, az ég kékje mint az azúr úgy ragyogott. stb stb
2020. máj. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem szeretem az élénk és színes dolgokat, a hangos dolgokat. Szeretem a csendet és a sötétet, a napfényt utálom. Nekem nagyon élesek az érzékszerveim, látásom egyedül a kivétel, gyerekkoromtól szemcsim van. De ízlésem, szaglásom mindenem inkább túl éles. Amúgy szarnak látok mindent, minden jóban felfedezem a rosszat, minden apró kis hibát azonnal kiszúrok. Igyekszem előnyömre fordítani.
2020. máj. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy ez érzékszervekkel kapcsolatos, de én úgy érzem, mintha a világ "történne", de én nem vagyok a része, csak kívülről szemlélem.

Meg néha van olyan, hogy gyalogolok az utcán és nézelődök, de az agyammal nem tudom befogadni a látványt, nem emlékszem rá.

Na meg megtanultam az alkalmi süketséget is. Ha beszélnek hozzám, vagy mesélnek egy sztorit, akkor képes vagyok úgy értelmes fejjel végighallgatni az illetőt, hogy közben egy büdös szót sem hallok, értek. De komolyan, a belső hangjaim annyira elnyomnak minden mást, hogy bármilyen hangot, zajt ki tudok zárni, néha akaratlanul is.

2020. máj. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!