Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológus/pszichiáter...

Egy pszichológus/pszichiáter ítélkezhet felettem?

Figyelt kérdés

Sokáig ellene voltam, hogy elmenjek, de most ott tartok, hogy már nincs más lehetőségem...

Ha teljesen őszinte akarok lenni vele(márpedig eldöntöttem, hogy az leszek, különben nincs értelme), akkor el kell mondanom neki olyan dolgokat, ami a többségnek nem szokott szimpatikus lenni.

Pl., mivel nárcisztikus vagyok, leginkább azért vagyok magányos, mert az emberek többségét ostobának tartom es úgy érzem nem érnek fel hozzam, ezért gyűlölök velük beszélni. Ha ezután elkezdene felettem ítélkezni, attól csak meg rosszabbul lennék, mivel nem bírom elviselni, ha nem bánnak velem normálisan... Tudom, hogy ez nem szimpatikus, de ha nem ezt mondanám, hazudnék, másrészt a nárcisztikus es borderline személyiségzavarom a fő problémák, amiért hosszú évek óta nagyon depressziós vagyok. Emellett még vannak egyéb dolgok is, amiért nem leszek majd neki szimpatikus, ez csak egy példa volt a sok közül. Érdemes így egyáltalán megpróbálnom a terápiát?


2020. máj. 18. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a szakmája hogy ilyen embereket kezeljen, nem az hogy ítélkezzen felettük.
2020. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem itélkezik, de fogadd el ha nem lesz egyező a véleménye veled és ott abban a helyzetben ne te akarj okosabb lenni. Hidd el, oda nem csak neki tetsző és neki szimpatikus emberek járnak, de az tény ha kölcsönös a szimpátia az nagy előny. De ő orvos és ott orvos-beteg viszony van és nem haverfelvétel. Az nagyon dicséretes, hogy őszinte akarsz lenni, ahogy írod csak így van értelme.
2020. máj. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen orvosi kezelést nem befolyásolhat az orvos személyes véleménye rólad. Mivel ő is ember, nyilván átfutnak rajta bizonyos gondolatok, amik nem feltétlenül az irántad érzett szimpátiáról szólnak, de ezt egy pszichológus/pszichiáter tudja kezelni.
2020. máj. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 19. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!