Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Indokolatlan önbizalomhiányból...

Indokolatlan önbizalomhiányból milyen módszerekkel lehet meggyógyulni?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy amit már megtanultam, amit már tudok, és ezerszer megcsináltam, olyan dolgokban is bizonytalan vagyok magamban. Azaz nálam a gyakorlati tapasztalatok és sikerek nem generálnak önbizalmat... Kifejezetten ügyetlen is vagyok, minden sokkal nehezebben megy, mint másoknak, és sokkal több időbe telik mindent megtanulnom, mint másoknak, és sosem teszek szert magabiztos tudásra, mert mindig sokkal többet hibázok, mint mások olyan dolgokban is, amit már régóta csinálok. Semmiben sem tudok így magas szintet elérni, bármennyit is csinálom. Próbálkoztam már mindenféle sporttal, kineziológussal, pszichológussal, pszichiáterrel, gyógyszeres kezeléssel, agykontrollal, buteyko légzéssel, természetgyógyásszal, művészettel, illetve azzal is, hogy közönnyel a ps4 pro előtt ülök egész nap, és videojátékozom. Semmi sem segít. Teljesen reménytelennek érzem már a helyzetem, én is szeretnék jó lenni dolgokban, és magabiztos, és ügyes, stb.

2020. máj. 19. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Mitől indokolatlan ? Önbizalom, bizok önmagamban, bizom az éréseimben. Családnál keresendő a problémád gyökere.
2020. máj. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Fogadd el magad olyannak, amilyen vagy. Ne hasonlítgasd össze magad másokkal. Te te vagy, ha esetleg kicsit lassab is vagy picivel ügyetlenebb nem baj. Ez te vagy. Csak csináld azt, ami örömet okoz.

Mamám jut eszembe, aki nehezen mozog, de mégsem ül egész nap az ágya szélén, pedig megtehetné. De nem. Szép lassan, de megfőz, takarít, mos. Odakészít magának pihenő széket, így munka közben leül, de nem kesereg. Elfogadta a helyzetét, ami kb. egész életében fent állt.

2020. máj. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2020. máj. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy kezet foghatunk. Mindent és mindenkit kipróbáltam, aki segíthet...gondoltam én...csak szegényebb leszel és ugyanúgy szenvedsz. c-ptsd..olvass utána talán segít.
2020. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kettes, az efféle bölcselkedéseket csak olyantól tudnám elfogadni, aki ugyanúgy ilyen cipőben van, és felülkerekedett a problémáján. Te nem vagy ilyen cipőben, mivel a mamáddal példálózol. Ezt a poklot nem jártad meg, úgyhogy te könnyedén mondod, hogy ne hasonlítsam magam össze másokkal. Persze, én is könnyen érezném magam teljes értékű embernek, ha nem lennék mindenben fogyatékos. Ne okoskodj olyan dolgokban, amiben neked nincs személyes tapasztalatod. Mindenki másnak köszönöm a hozzászólást.
2020. máj. 21. 12:35
 6/6 anonim ***** válasza:

2#-es vagyok, nem tudhatod, hogy nekem milyen paráim vannak /voltak, amiken felül kell/kellett emelkednem.

Ez nem egy verseny, h.ki a szerencsétlenebb, mert mindenkinek a saját problémája a legnagyobb és sokszor saját maga felfogása miatt nem jut előrébb.

Mamám példájából meg szerintem nem értetted a lényeget. Nem rosszindulatból írtam, ezért elég gáz, amilyen hangnemben visszaválaszoltál. A nem támadást is támadásnak vetted. Sajnálom!

2020. máj. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!