Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszatérhetett a depresszióm?...

Visszatérhetett a depresszióm? Több lent..

Figyelt kérdés

1 éve nagyon pánikbeteg voltam minden nap alig tudtam valamit csinálni mert az egekbe volt a pulzusom, légszomjam volt fájt a mellkasom. Párszor be is kellett mennem a sürgősségire. Kivizsgáltak és nem találtak semmit a szívemmel se mással. Azóta 1 éve szedek egy Sertraline nevezetű andtidepresszánst azóta nem volt pánikrohamom elég jól voltam minden nap, szinte majdnem elmúlt teljesen. Most viszont kezdem érezni megint a légszomjat sóhajtozok stb... 1 nap 1db tablettát szedek 1 éve. Szerintetek vissza térhetett a depresszióm? Mit csináljak, emeltessem meg a gyógyszert van értelme? Vagy másik gyógyszert kellene szednem? Elegem van már ebből, hogy nem tudom belőle kigyógyulni már unalmas. Tök nem érdekel, hogy mi lesz velem meghalok vagy nem de akkor is jönnek az érzések és rosszul vagyok..



Valaki járt már így, hogy visszasessett a depressióba?


2020. máj. 23. 22:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Vissza lehet esni. Sajnos ezekhez a gyógyszerekhez egy idő után hozzá szokik a szervezet és már kevés lesz a dózis. És vagy emelni
2020. máj. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, véletlenül elküldtem. Szóval vagy emelni kell a dózist vagy más fajtát felírni. Ez egy ördögi kör, a gyógyszerek nem segítenek, csak ártanak, teljesen függővé válik tőlük az ember. Inkább egy jó pszichológus kellene.
2020. máj. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánshoz nem lehet hozzászokni, tehát biztosan nem ez az oka. Lehetséges, hogy történt veled valami mostanában, amitől a gyógyszer nem véd meg.
2020. máj. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Semmi nem történt velem mivel évek óta itthon ülök, nagyon keveset járok ki az utcára. Nem is emlékszem mikor voltam kint a levegőn, sétálgatni stb.. egész nap a szobába ülök gépezgetek és ennyi. Gondoltam már rá, hogy el kéne kezdenem sportolni de egyáltalán nincs kedvem hozzá. Persze több év ülés után nem intenzív sportra gondolok hanem séta a szabadban. Mivel a szüleimmel élek ezért szinte semmit nem kell csinálnom mindenem megvan és 25 vagyok, tudom nagyon gáz de életkedvem sincs, hogy neki induljak a nagy világnak... Vagy lehet el kéne magam határozni bármi történik aztán lesz ami lesz nem tudom... Az orvoshoz megyek 2 hét múlva akkor el mondom neki, hogy már nem nagyon hat a gyógyszer emelje meg vagy adjon másik gyógyszert. Amúgy érdekes mert 4,5 évvel ezelőtt semmi bajom nem volt dolgoztam éltem az életem és egyik pillanatról a másikra éreztem, hogy szédelgek nézek ki a fejemből akkor kezdődött minden...
2020. máj. 24. 00:45
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy elvileg a depresszió öngyilkosságra hajlamosít de én egyszer se gondolkodtam el rajta nagyon... persze sokszor mondtam, hogy már elegem van inkább megölöm magam de sose gondoltam komolyan. Ezt is érdekesnek találom
2020. máj. 24. 00:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!