Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Visszaterhetett a panikom?

Visszaterhetett a panikom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tavasszal panikbetegseget diagnosztizaltak nalam, szehdtem gyogyszert es rendbe is lettem. Viszont most hagyatta abba az orvos. Tegnap este elkezdett szoritani a torkom, azonnal bemagyaraztam magamnak hogy ez biztos reflux, es a bemagyarazat utan jottek a gyomor fajdalmak majd a fura szajiz is. Mikor ezen is bepanikoltam akkor max eros szivvers, izzadas, szajszarazsag. Ez szerintetek ismet egy panik? Elore is koszonom
2015. dec. 16. 08:03
 1/5 anonim ***** válasza:
az
2015. dec. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogy kicsit többet is írjak... nem ismerlek, nem tudom mi a helyzet nálad, de napjában min 1X jelentkezik nálam is halálfélelem formájában. (gyógyszerrel még nem próbálkoztam soha)

Ésszerűség sajnos ilyenkor off. Azt csinálom, hogy amikor érzem hogy jön, azonnal keresek egy órát, és felírom hogy mikortól érzem. Figyelem. Ha konkrét dolog idézte elő (pl fürdésnél találok vmit magamon), akkor annak a valaminek a nézegetését azonnal abbahagyom. Tudatosítom magamban hogy ez csupán az agyam játéka, nem valós, és elhatározom hogy ha véget ér, majd akkor megnézem magamon azt az "elváltozást" amit észlelni véltem.

Ha megvolt, óra megint. Leírom az időpontot, és a roham időtartamát. (kb 15 perc nálam)

Az elváltozást általában már nem találom utána, vagy sokkal kisebb mértékben, de aztán tényleg abbahagyom a nézegetését. A következő feladatra koncentrálok.


(most mennem kell, majd visszanézek később...)

2015. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"es rendbe is lettem." Tünetmentes lettél, de nem gyógyultál meg. Így működnek az antidepresszánsok, így természetes.

A gyógyuláshoz hírmolekulák lecsökkenését kiváltó okot kell megszüntetni, és ez pszichoterápiával lehetséges.

2015. dec. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy új módszerem, most kísérletezek vele.

Pánik ugye mint mondtam, nálam = halálfélelem.

ma megnéztem hogy a világon hányan halnak meg egy perc alatt.

127.

Ha legközelebb jön a pánik, arra fogok gondolni, hogy most biztos meghalok, de nem egyedül. Az fog lebegni a szemem előtt, hogy összejön a világról 127 ember, mindenféle kultúrából, fiatalok idősek vegyesen, és együtt fogjuk átlépni az élet küszöbét.

Majd írok hogy működik-e, de sztem van benne ráció. Ezek a kollektív dolgok szoktak működni. Nincs "egyedül" az ember, a teher is eloszlik.

Szóval majd beszámolok.

2015. dec. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nagy butaságot ír az előttem lévő...., Ha a pánikodat le szeretnéd gyözni , oda nem gyogyszer kell, hanem más élet stílus, az érzelmeid határozzák meg a gondolataid , minden pánikroham , a szív egy gyorsabb űttemezése , hirtelen elmelegedés ,szorongás ez reakciót vált ki az agy és az érzelmeid között,itt kezdődik ,hogy zavartságot okoz , az agy probál hasonló reakciót keresni ami ennek a megfelelője lehet, mondjuk egy ehezz kapcsolodó betegség esetleg meg fogsz halni , vagy akarmi ilyesmi szóba jöhet ilyenkor , ennek kivítelezése,egyszerűen probálj nyítotabb lenni, vidámabb , érezd azt hogy egészséges testben élsz,egy kosza , nem oda illő érzelemtől avagy gondoladtól ne szard tele a nacit , egyszerűen potold egy máss gondolattal, olyan gondolatról beszélek amibe nincs , úristen mi lesz velem avagy , meg fogok halni stb stb... Hanem hogy egy értékes ember vagyok, sokat számítok, ehez hasonlókat. Sportolj , szemléld a világot egy picit kivülről, ne hagyd hogy a belső félelmed vezéreljen, remélem segítettem.
2017. márc. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!