Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichózis visszatérhet?

A pszichózis visszatérhet?

Figyelt kérdés

3 hete a terapeutám szerint pszichotikus állapotba kerültem.Azt mondta,hogy veszélyt jelentek önmagamra,ezért bezártak azonnal. Zártosztályon voltam,majd a veszélyezettség elmúltával kiengedtek a kórházból. Azóta félek a terapeutámtól s a kórháztól is.

Az a bajom most, hogy azt hittem vki beszélget az ablak alatt.Meg is ijedtem,ki az ilyenkor a kertben,de senki nem volt. Majd fejemre húztam a párnát s akkor is élesben hallottam a hangokat,beszélgetést.Rájöttem, hogy a fejemben vannak ezek a hangok.:( Ugye ha tudom,hogy a hangok nem valódiak,az nem pszichózis ugye?? Nem vagyok skizofrén,borderline szem.zavarom van csak.



2015. szept. 22. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Visszatérhet, a borderline eleve nem olyan betegség, ami csak úgy elmúlik magától. Gyógyszert kaptál? Szeded rendesen?
2015. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha szeded a gyógyszered, akkor nem lesz gondod.
2015. szept. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem szedek gyógyszert...:/ A kórházban kaptam antipszichotikumot. De nem szedek semmit.
2015. szept. 22. 19:50
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos így bármikor visszaeshetsz.
2015. szept. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

El kell menni a pszichiáterhez, és felíratni vele gyógyszert.

Eltart egy darabig, amíg hatni fog, és az se biztos, hogy az első beválik, szóval készülj fel, hogy ez egy hosszú kör lesz, de csak így van esélyed kikászálódni ebből az állapotból. Kitartás!

És addig is, ne terheld túl magad, aludj, egyél rendesen, ne igyál koffeint vagy alkoholt, kerüld a stresszes helyzeteket... ilyesmik. Vigyázz magadra!

2015. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
az nem baj, hogy hangokat hallattól.. más is hallhat hangokat, a baj az, hogy ennyre megijedtél.. és már magad sem tudtad eldönteni, hogy hallod ezeket a hangokat vagy csak a fejedben létezik. ez simán lehet pszichózis (tapasztalat) ha nem szeded a gyógyszered akár 2 héten belül a zárt osztályon fogsz beszélgetni a terapeutáddal. de van egy jó hírem is: a terapeutád biztosan nem akar neked rosszat! jobbulást!
2015. szept. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Kaptam gyógyszert s injekciót is adtak be.

Eddig nem múlt el semmi.Nem beszéltem erről a terapeutámmal, csak kértem a gyógyszeres kezelést.

2015. szept. 24. 23:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon is átérzem azt, amiről beszélsz. Én is BPD-s vagyok, és hát nem a legjobb ezzel együtt élni, de ha ez jutott elfogadom. Nekem azt mondta az orvosom, amikor diagnosztizáltak, hogy majd kinövöm. Szóval nuku tanács nuku gyógyszer. Semmi. Így még nehezebb volt. Sokat segített az egészben párom, akinek ezt elmondhattam, aki segített megkülönböztetni a külvilágot a halucinációktól. Megtanultam magamnak kontrolálni az egészet. Elnyomni a hangokat, a furcsa érzeteket, a depresszív önmacangoló gondolatokat és arról is sikerült leszoknom, hogy felvágom a kezem. Csak ahogy az évek teltek most léptem abba a fázisba, ahol a legjobban kijön a BPD. Idegrohamjaim vannak és minden rosszabodott. De gyógyszer én sem kaptam soha. Mindig is az volt az elvem, hogy nem fogok gyógyszeren élni. Nem vagyok atól különb ember mind más, mert az agyam nem úgy működik ahogy kellene. Normális életet élek és fogok is, mert küzdök a betegségem ellen, nyomom el magamba, és ez segít. Könnyebb ha kibeszéli magából az ember. Szóval ha szeretnél beszélni valakivel, aki nagyon is tudja, hogy min mész keresztül, írj nyugodtan :)
2016. ápr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én inkább szedném azokat a gyógyszereket.. én is tapasztalatból beszélek sajnos és ,ha nem szedem akkor érzelmileg ördögi körök alakulnak ki bennem és esélyem sem lenne önálló gondolkodásra, életvitelre. mindig kellene valaki mellém, akinek panaszkodok. gyógyszerrel pedig szépen enyhíteni lehet ezeket a tüneteket és elvagyok magamnak, sőt edzeni járok, munkát vállalok.. nem félek a gondolataimtól, stb. nekem a pszichológus tudott sokat segíteni.. már több éve járok és volt orvosi beleegyezéssel gyógyszer elhagyásom, ami több hónapig egész jól működött, utána kezdtem túlzásba vinni az alkoholt (amit ugye a gyógyszerek mellett nem lehet) és ez megártott, plusz elkezdtem túlzottan sokat vállalni, egész nap pörögtem, alig aludtam pár órákat, megnőtt az önbizalmam, mert nem szedtem gyógyszert, de borzasztóan lefárasztott és még ezeken kívül is biztos voltak okok, de szerencsére nem lettem ismét pszichotikus. viszont a gyógyszert újra el kellett kezdeni szedni és most is minimális dózist szedek (a legkisebb terápiás adag 1/4-ét, plusz egy újat pár hónapja) szóval még mindig jobb kontrollálni ezeket az állapotokat egy mankóval (tabletták) és mellette pszichoterápiára járni, mint azon sakkozni, hogy bolond vagy-e vagy sem. pszichotikus állapottal nem lehet élni, mert beleragadsz és minél tovább áll fent, annál nehezebb lesz belőle kijönni és egyre inkább egy álom világban fogsz élni, ahol semmi önbizalmad nem lesz. ha tudsz dolgozni, önálló keresettel rendelkezel, ellátod az ügyeidet és viszed az életed előre, akkor jó úton jársz a felépülés felé, de ha egész nap csak fekszel és mindig parázol akkor jobb, ha segítséget kérsz. már az is érték, hogy a jogsiját nem veszik el az embernek.
2016. ápr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!