Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, tapasztaltátok...

Pánikbetegek, tapasztaltátok már ezt?

Figyelt kérdés
Tapasztaltatok már olyat, hogy beszéltek valakivel akár élőben, akár telefonon, és hirtelen olyan volt, mintha kívülről látnátok magatokat (deperszonalizáció), fura volt a hangotok, mintha nem is a tiétek lenne, és egy pánikérzet uralkodott el rajtatok? Volt már velem ilyesmi (a deperszonalizációra gondolok) korábban, de nem így, hogy ilyen hirtelen, beszélgetés közben, így most megijedtem.

2020. máj. 25. 17:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nekem is így szokott lenni.
2020. máj. 26. 08:19
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem is altalaban a gondolat idezi elo, de amikor csak ugy alapbol erzem, akkor sem tulajdonitok neki nagy jelentoseget. Nekem nagy segitseg ebben, hogy ismeros az erzes es gyerekkoromban meg nem voltam panikolos, igy nem foglalkoztam vele, szoval teljesen termeszetes nekem.
2020. máj. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem korábban volt (deperszonalizáció meg derealizáció is). Én akkortájt 16-19 éves lehettem, és még nem volt ennyire fejlett a technológia, hogy olvasgatni lehetett volna ebben a témában. Én a nevét sem tudtam egyiknek sem, csak maga az érzés volt meg. Akkoriban azt sem tudtam, hogy mit jelent a szorongás szó (pedig valójában szorongtam), szerintem ez lehetett az egyik oka, hogy nem alakult ki akkor ott belőle pánik. Csak 20 éves koromban robbant a bomba, és egyre súlyosabb tüneteim lettek. Pánikbetegséggel, generalizált szorongással, később pedig középsúlyos depresszióval diagnosztizáltak.


Szerintem ez egy jelzés a szervezet részéről, hogy szorongsz, nagy a stressz. Szerencsés helyzetben vagy, hogy tudatában vagy mindennek, remélhetőleg sikerül csökkenteni a háttérben álló kiváltó okokat.


Tudom közhely, de próbálj meg minél többet lazítani, sportolni, szánj időt magadra és a mentális egészségedre, és ha lehetséges, kerüld vagy csökkentsd a stresszt.


Kitartást kívánok.

2020. jún. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm!

És remélem te is jobban vagy azóta!

2020. jún. 10. 07:46
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Pontosan 10 év telt el az első tünetek óta, amiből 4 éve szinte tünetmentes vagyok. Ez nem azt jelenti, hogy kisebb formában nem az életem része néha, de abszolút jól kezelhető eddig.:)

2020. júl. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!