Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihez forduljak,ha öngyilkos...

Kihez forduljak,ha öngyilkos akarok lenni?

Figyelt kérdés
Én ezt nem bírom tovább !! Az idegösszeomlás szélén állok. Jelenleg ott tartok hogy minden egyes kbaztt nap többször pánikrohamok gyötörnek és nem tudom eldönteni hogy összehányom magam vagy megbolondulok örökre napi többször bőgök. Még egy orvoshoz se nagyon tudok elmenni,mert mindenhol kínoz ez a roham. Az egész életemet megkeseríti és nem múlik el még a nyugtatótól sem. Mit vétettem? Egyszerűen minden egyes rohamnál azt kívánom bárcsak halnék inkább meg. Nem bírom tovább !!! Kérlek segítsen valaki .
2020. máj. 29. 20:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ingyenesen hívható segélyvonala(ka)t próbáltad?
2020. máj. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvoshoz, aki felír neked annyi nyugtatót, hogy legalább el tudj menni a pszichiátriára. Ahol időpontot kell kérned. Nincs senki, aki elkísér? De ha tudod, hogy pánikroham, akkor máris előrébb vagy, tudod, hogy nincs igazán baj, csak az agyad játszik veled. Hát mondd meg neki, hogy ne szórakozzon veled, mert te vagy az erősebb. Milyen élethelyzetben vagy, ami ennyire felzaklat?
2020. máj. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Kérlek ne tedd! Ha most végzel magaddal, akkor végképp nem fogsz ezen változtatni. Gondolj csak bele, kigyógyulsz és boldog életed lesz.


Milyen rohamok gyötörnek?


Családod vagy esetleg szomszéd, egy jó ismerős, barát tudna segíteni, de orvoshoz kellene fordulnod sűrgősen.


A múltan ne tördeld magad! Próbáld elterelni róla a figyelmed. Ha jobban leszel esetleg menj el sétálni és legyenek egyéb ilyen programjaid.


Sok sikert! :)

2020. máj. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem merek beszélni telefonban :( még a mentőt se tudnám magamra hívni ha megőrülnék,mert utazni se tudok,se enni se inni semmit tényleg nem bírom tovább...
2020. máj. 29. 20:40
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
És ha téged hívnának és kérdeznének, annak örülnél?
2020. máj. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mostanában minden felzaklat. Meghalt az idegrendszerem teljesen meg tudnám ölni aki hozzám szól de leginkább magamat. Voltam orvosnál kaptam nyugtatót de nem nagyon segít. Régen csak bezárt helyeken volt ilyen roham mostmár a saját szobámban is nyugtatóval is. Már régen jártam pszichiáternél pszichológusnál is. Régen az antidepresszáns segített valamennyit de úgy elhíztam tőle. Az zaklat fel,hogy még az életbe sose voltam boldog. Már gyerekként is volt ugyanilyen bajom. Néha voltak jobb időszakok de ahogy telik az idő egyre rosszabb. Nem tudok tényleg semmit csinálni. Még egy sorozatot se tudok megnézni,mert attól is rosszul vagyok hogy villog a fény vagy megváltozik a képkocka. A sulit is ott kellett hagynom az is nagyon rosszul érint nincsenek barátaim senkim. Akivel még talán beszélek azon is látom,hogy inkább elfordulna tőlem sajnos. Így a munka se megy pénzem se lesz ez már nem élet csak egy hatalmas szenvedés.Nem akarok nyugtatókon élni egy diliházban az ágyhoz láncolva de nagyon haladok felé úgy érzem. Nem érzem már magam sehol biztonságban.
2020. máj. 29. 20:46
 7/16 anonim ***** válasza:
77%

Próbáld meg azt, hogy minden este összeírsz három olyan dolgot, ami aznap jó volt.

Nem kell nagy dolgokra gondolni, ilyenek is lehetnek akár, hogy

-felkelt a nap

-csicseregnek a madarak, jó őket nézni

-van mit enned

-csinálj magadnak egy finom kávét, és élvezd ki

-valaki, aki rád mosolygott

-menj ki, és adj egy hajléktalannak egy szendvicset, és mosolyogj rá


Tudatosítsd azt magadban, ami jó!


(Placid atya megjárta a gulágot, nem is egyszer - hasonló módszer miatt tudott kitartani és nem feladni, keress rá a nevére, nézz vele videókat)


Hidd el, hogy van értelme annak, hogy megszülettél; tedd céloddá, hogy ezt az értelmet megtaláld!

2020. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Tudom még javasolni a Búra Alapítvány oldalát. Oda tudsz írni és sok kedves ember van aki segít hisz ott mindenkinek van valami mentális problémája. Tudnak tanácsot is adni hogy ők kezelik ezt az egészet stb.

Viszont orvoshoz muszáj menni de jót kell keresni mert ha ez ilyen súlyos akkor muszáj.

2020. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"...még egy sorozatot se tudok megnézni, mert attól is rosszul vagyok..."


Na attól én is rosszul lennék. 😁


Legtöbbet te tudsz tenni magadért. Mozdulj ki, sétálj kint a levegőn, enyhe nyugtatókat szedd kúraszerűen, keress valami célt az életedben, és gondolj arra ez az állapot csak most van jelen, de nem lesz ez mindig így.

A mélypontból mindig csak felfelé út van.

2020. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
72%

Szia!


Én is azt tanácsolom, fordulj szakemberhez! Emellett fogadd meg az előzőek tanácsait! Próbáld meg csak a jót látni a dolgokban! Merj változtatni! Cselekedj jót, és jól leszel!


Az öngyilkosságot meg verd ki a fejedből! Mindig arra gondolj, hogy a világ kevesebb lenne nélküled! :)


Kitartás! :)

2020. máj. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!