Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A szorongas az masnak is ilyen?

A szorongas az masnak is ilyen?

Figyelt kérdés
Ha elojon a szorongas, akkor zavar minden, mindentol felek. Az illatok, az, hogy megcsorren mellettem valaki telefonja, ha tevezek es valtozik a kep, ha bambulok magam ele akkor az. Ugy erzem, mintha mindentol felnem kene, mintha az asztalon levo toll is veszelyforras lenne. Masnal is vannak ilyenek? Keresem a veszelyforrast mert nem tudom, hogy mitol felek?
2020. jún. 2. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Te unatkozol. Ha dolgoznál egy raktárban, akkor nem félnél egy doboztól, ha irodában dolgoznál, nem zavarna, hogy csörögnek a telefonok. Te egyszerűen nem vagy elfoglalva. A szüleid alád raknak mindent, nincs semmi gondod az életben, nincs kötelességed, nincs számonkérés. Unalmadban dolgokat találsz ki, hogy foglalkozzanak veled. Inkább keress magadnak valami értelmes dolgot, sport, hobbi, jobb tanulás, életcélok, stb. Sajnos a te korodban és a te környzetedben (15-18 éves lányok) divat most lelkibetegnek lenni.
2020. jún. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Dolgozok, irodaban. Most vegzek a suliban. Nem allando jelleggel zavarnak ezek a dolgok, hanem akkor, amikor erosen szorongok. 23 eves vagyok.
2020. jún. 2. 14:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nyugi, másnak is ilyen, csak a gyakori tele van egybites idiótákkal, akiknek az ösztöneik is éppen csak annyira működnek, hogy ne haljanak meg, és azt hiszik a szorongás valami menő unaloműző hobbi.

Először próbálkozz enyhe, természetes szorongásoldókkal, pl. gyógynövényalapú tabletták. Vagy keress szorongásoldó módszereket, mint valamilyen sport, meditáció, sensory játékok, stb. Fogyassz kevesebb koffeint, ha esetleg kávézol, teázol. De ha nagyon súlyosnak érzed, akkor kérd szakember segítségét.

2020. jún. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Marhaság, amit az első ír, ne is hallgass rá. Láthatólag fogalma nincs, hogy a szorongás nem egy úri mulatság, hanem egy nagyon gyötrő, életet nehezítő mentális betegség. Mi a fenéért akarna valaki hobbiból szenvedni? És igen, előfordulnak ilyen gondolatok, de tudatosítsd magadban, hogy ezek a gondolatok a betegséged részei, és nem tükrözik a valóságot.
2020. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat! :)

Probalom a stresszt kizarni az eletembol, de ha jon egy furcsa erzes, vagy egy furcsa testi tunet, megijedek es kezdodik is a szorongas. Nem tudom, hogy ezek kimondottan gondolatok-e, csak azt erzem, hogy nezem a vizes palackomat es erosodik a szorongasom, atnezek a mellette levo tolltartora, megint erosodik, megszolal mellettem a telefon, megint erosodik. Olyan, mintha ezek triggerelnek, ami logikatlan. Es ha elmulik, en is csak pislogok, hogy amugy egy tolltarto miert zaklatott amugy fel?

2020. jún. 2. 14:29
 6/8 anonim ***** válasza:
És ez csak akkor van, ha sok a stressz? Gyakran fordul elő? Kisebb dolgok miatt is stresszes állapotba kerülsz vagy csak ha valami nagyon rendkívüli történik?
2020. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazabol valtozo. Vannak bizonyos szituaciok (mozi, koncert, ismeretlen varosba vezetes egyedul) amikor szinte minden alkalommal elojon a szorongas, ezzel a tunettel karoltve. Van mellette forrosag erzes, izzadas, ha erosebb akkor szedulessel jar. Ilyenkor ramtor a felelem, a menekules erzese. Volt mar panikrohamom, annal azert enyhebb ez a dolog, de pont annyira zavaro es rossz, hogy beszukitse valamilyen szinten az eletemet.

Van olyan, hogy tenyleges stresszhelyzetben nem jon elo, vagy elojon, de nem leszek rosszul. Gondolom azert nem, mert tudom az okat a szorongasomnak, az idegessegemnek es ez nem mindegy (pl ha ulok a fogorvosnal a varoban).

2020. jún. 2. 14:54
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja es azt vettem eszre, hogy a munkahelyemen is rossz mar. Ha le vagyok terhelve, sok minden tortenik az nap, akkor jol vagyok. Amint van idom szusszani es eszembe jut a szorongas, elo is jon, siman kiprovokalom, pedig nagyon nem akarom. Ilyenkor a tunetekre osszpontositok, amik gondolom meginkabb felerositik. De ez a mindentol valo felelem eleg ijeszto. Ez lehet derealizacio?
2020. jún. 2. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!