Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másnak is voltak ilyen szorong...

Másnak is voltak ilyen szorongásos tünetei?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok és állandóan szorongok, mostanában egy egészen új tünet jelent meg, méghozzá ilyen fojtogató érzés a torokban. Egészen pontosan olyan mintha a két nyaki ütőerem mellett brutálisan megfeszülne valami és fojtogató érzéssel jár nagyon rossz. Ezt már valószínűleg csak beképzelem hozzá de attól férek elszorul a nyaki ütőerem és nem fog vért kapni az agyam ilyenkor, amitől persze még rosszabb lenne. Az is nagy segítség lenne ha valaki biztosítana róla hogy vele is volt ilyen és túlélte :D Ha esetleg tudna valami tanácsot adni hogyan lazítsam el ilyenkor, vagy hogyan lazuljak el akkor igazán hálás lennék.

2015. máj. 11. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinél máshogy jelentkezik a szorongás. Nekem a fülem pattog, rángatózok itt ott, elkezd görcsölni a hasam és hasmenésem lesz, stb..


Nem kell aggódnod, viszont egy orvoshoz nem árt elmenni.


A relaxáció pedig úgy megy, hogy becsukod a szemed, mély levegőt veszel (lassan az orron be, a szádon ki) és elkezdesz mondjuk 100-tól számolni visszafelé gondolatban. A legjobb ha úgy csinálod, hogy elképzeled a számokat magad előtt. De ha később gyakorlottabb vagy, akkor elég lesz 50-től, 10-től, 5-től visszaszámolni, ugyanazért a hatásért.

2015. máj. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nekem is vannak más tüneteim mellé csak ez kifejezetten kellemetlen. Majd megpróbálok eszerint ellazulni.
2015. máj. 11. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Az orvosodnak mondtad már?
2015. máj. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt, de én nem éltem túl...
2015. máj. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!