Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem kéne tenni valamit a...

Nem kéne tenni valamit a pszichiáterekkel, hogy ne írhassák fel úgy az SSRI gyógyszereket mindenkinek mit a cukorkát? Csak tényleg komoly esetben, mivel ennek a gyógyszernek eléggé durva mellékhatásai is vannak.

Figyelt kérdés

Esetemben sima pánikkal fordultam TB alapon orvoshoz. Nem is érdekelte mi a bajom, felírta az SSRI-t. EGY hónap alatt felszedtem tőle 10 kilót, majd visszamentem és mondtam neki, hogy másik orvost akarok. Megkaptam, váltott gyógyszert, szintén SSRI-t, amitől további 5 kilót híztam ugyanazon diétán és mozgás mellett. Mikor visszamentem, meg akarta emelni, mert szerinte nagyon zaklatott voltam... MIVAN? Persze hogy az vagyok, mivel össze vissza híztam és depressziót okozott ami addig nem volt.

Azonnal abbahagytam, és váltottam sajnos fizetősre. Egy alkalom 20 ezer, de ő terapeuta is, nem csak pszichiáter. Viselkedés terápiával megtanította minden féle szir-szar nélkül, hogyan kontrolláljam a légzetemet, és visszakaptam az életemet. A 15 kilót nem 1.5 hónap, hanem nehezen, EGY EGÉSZ ÉV alatt tudtam leadni.


Szerencsés vagyok, mert viszont ismerek olyat, akit ezzel tömnek, pánikkal kezdődött nála is, folyamatosan emelték és már félzombi, illetve 130 kiló....



MIÉRT írhatják fel minenkinek úgy, mint a cukorkát ezt a szert, amikor rendkívül veszélyes mellékhatásai lehetnek? És amit leírtam még a kevésébé veszélyes mellékhatások. Értem, ha nagyon indokolt esetben, valamilyen nagyon erős kényszerbetegség miatt felírják, de egy nyomorult pánikra depresszió nélkül? MIÉRT?


2020. jún. 3. 18:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
22%
10-10 rád egyáltalán nincs hatással, ugyanolyan félkegyelmű vagy, mint voltál...
2020. jún. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
82%
#10 Ezt konkrétan NEM hiszem el! Olyan nincs, hogy nincs mellékhatása. Vagy annyira depressziós vagy, hogy nem is érzed, agyon vagy szedálva, és minden mindegy, vagy valami minimális adagot szedsz. Ha minimális adagot szedsz, akkor nem csoda, ha nem hízol.
2020. jún. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

12-es az a te bajod. Egyszer 3 évig, utána pedig megint 4 évig (most is) szedtem, szedem. Az első naptól kezdve, ami több mint 10 éve volt, összesen 4-5 kilót híztam, úgy, hogy tudom, hogy bizonyos időszakokban többet ettem, vagyis azért. Nem vagyok leszedálva, mert egyáltalán nem szedek nyugtatót hosszú évek óta, az AD pedig nem szedál, ha esetleg újat mondtam volna. Pánikra és szorongásra megy, nem depresszióra. Az adag normál terápiás 75 mg szertralin (50-200, jellemzően 100mg ebből a napi adag). NINCS nálam mellékhatása, egyébként sem vagyok pl beteges típus, közel 40 éve nem jártam más problémával orvosnál (a fogorvost kivéve).

Figyelmedbe ajánlom továbbá, hogy az ún "gyakori mellékhatások" előfordulása definíciószerűen 1%-10%, a "nagyon gyakori" - ami a legmagasabb kategória és itt már gyakorlatilag csak általános és enyhe mellékhatások fogadhatóak el - van 10% felett, vagyis egyáltalán nem ördögtől való, hogy valakinek 1 se legyen. Értelemszerűen a többi pedig mind egy-egy nagyságrenddel még kisebb.

2020. jún. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Én fogytam tőle
2020. jún. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A depiseknek nincsen étvágya általában. (nekem pont van!) Ez a szermeg étvágyat csinál, anabolikusan hízlal. Híztam is tőle 10 kg-ot.
2021. jún. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen evési rohamaim vannak ha ideges vagyok akkor eszem.
2021. jún. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!