Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másra is negatív hatással van...

Másra is negatív hatással van az Instagram/közösségi oldalak?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem magamon, hogy sokszor szorongást és szomorúságot érzek az Instagram használata után. Ez többnyire azért van, mert se nem vagyok népszerű se szép. Alig van követőm, nem is posztolok már több mint egy éve, mert nem vagyok megelégedve a külsőmmel. Mindig más emberekhez hasonlítgatom magam, hol azt nézem hogy ki milyen népszerű, hány barátja van, hol azt hogy ki milyen szép. A lényeg, hogy valami miatt mindig szar kedvem lesz. Most pl húgom posztolt ki egy képet, van rajta 200 lájk, neki van 600-700 követője. Ezt meglátva megint egy szerencsétlennek érzem magam. Tudom, most sokan azt gondolják, hogy mit számít ez. Bármelyik emberhez viszonyítom magam, csak is negatív érzéseim lesznek. Pedig régen sose volt semmi bajom a külsőmmel, sőt, meg voltam elégedve vele egy ideig. Mostanság sajnos egyáltalán nem ez a helyzet, vagy szorongok és szomorú vagyok, vagy magányosnak érzem magam. Az, hogy kevés követőm van, szintén arról árulkodik, hogy nem kedvelnek az emberek és nem kíváncsiak rám + jól se nézek ki. Gondolom az is hozzátesz a dologhoz, hogy már több mint egy éve nem posztoltam ki semmit, de amikor posztolgattam, akkor is alig-alig jöttek a lájkok.

Szerintetek mit kéne tennem? Lehet jobb lenne, ha törölném magam Instagramról? Más is érzett így?



2020. jún. 4. 10:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
78%
Én ezek szerint ,,jó csajnak” látszódhatok, mivel van 900 követőm, a fotóimon legalább 200 lájk, pedig csak egyszerű, nem r.bancos képek. Mégsem érek vele semmit. Mégsem tesz jobbá vagy többé emberként. Semmi különbség nincs aközt, hogy én szép vagyok, más pedig nem. A szépség olyannyira relatív, hogy nem is igazán lehet meghatározott formája. Senki nem választhatja meg az arcát, senki nem cserélheti le. Ha egész életedben sz@rul akarod magad érezni miatta, máshoz hasonlítani magad, azon tűnődni, hogy milyen nem vagy és nem is leszel, akkor csak rajta. Ellenben határozottan jobban jársz, ha értékeled saját magad, megpróbálod apró lépésekben megszeretni a tested minden egyes szegletét. Mert senki más nem lesz veled az elejétől a végéig, csak te. Minden egyes ételbe teszel egy apró pici hozzávalót, ami egyáltalán nem illik oda, mégis attól lesz az egész jobb. Gondolj így az arcodra is. Soha senkit nem fog érdekelni hány követőd volt és mennyi lájkot kaptál, de az már annál inkább, hogy hogyan éltél és milyen ember vagy. Aki pedig szeret, az úgy fog elfogadni, ahogyan vagy. A húgodra pedig ne légy féltékeny, hiszen a nővére vagy, a legjobb barátja, a második anyukája, neked kellene példát mutatnod. 18/L
2020. jún. 14. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!