Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már nagyon durva pánikbeteg...

Ez már nagyon durva pánikbetegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves vagyok, kb 1 éve van jelen az életemben a pánikbetegség, de sosem tulajdonitottam neki nagy figyelmet, nem voltak sűrűn a rohamok. Viszont mostanában egyre rosszabbul vagyok.

Durván szorongok egész nap, konkretan nem merem elhagyni az otthonom, mert mi van ha az adott helyen jön rám. Mindenbe beleképzelem és borzalmas.

Ezen jár mindig az agyam és persze be is “vonzom” és persze lesz is roham. Sajnos nem tudom fejben legyőzni:(

Kineziológushoz fogok menni 3 hét múlva, kíváncsi vagyok segíteni fog e valamit. De szerintem pszichológushoz is el kellene menni, mert ez így nagyon nem jó. De nem merek oda sem nagyon, mert mi van ha ott előtte leszek rosszul 😩 kérlek mondjatok valamit, ez már súlyos? Mit tegyek? Gyógyszert szedjek?

Konkretan a barátaimmal nem merek már találkozni 😭



2020. jún. 4. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyógyszer szedést ne tőlünk kérdezd, hanem egy doki írjon fel neked, ha véleménye szerint szükség van rá!

A pszichológushoz pedig nem tudna egy hozzátartozód elvinni? 18 évesen még csak nem laksz egyedül.

2020. jún. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1, de, egyedul lakok, vagyis apukámmal de ő kamionozik hosszú hetekig. Szóval csak egyedül tudnék elmenni 😕
2020. jún. 4. 23:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a barátaid közül legalább egy közelebbi, akivel ezt bizalmasan meg tudnád osztani, és megkérni, hogy elkísérjen?


Fogyasztásra macskagyökér teát ajánlok, nem tesz persze csodát, de a semminél több.


Én elalvás előtt szoktam inni, mert egy picit álmosít, nyugodtabbnak érzem magam tőle és jobban is alszom.


Nekem kétszer volt életemben pánikrohamom, az első az valami iszonyú volt, mert nem tudtam mi az. Úgy éreztem meghalok!

Utána már ráakadtam a neten, hogy mi is volt ez, tünetek, életvitel alapján könnyedén beazonosítottam.

Tudatosan győztem le a rohamokat... mikor éreztem, hogy kezdődne erősen koncentráltam rá, hogy ezt az agyam produkálja és nem szervi baj, nem halok bele, aztán gyorsan elkezdtem valami olyat csinálni ami megnyugtatott és elterelte a figyelmem (sokszor a gyakorizás volt! 😀)

Amikor feldobott egy-egy ilyen kérdést, tudatosult bennem, hogy nem vagyok egyedül, mások is ismerik ezt, méghozzá sokan. Ez is megnyugtatott.


De nekem mindez szerintem kicsit enyhébb volt tán, mint neked, szóval kipróbálhatod a praktikáimat, de a szakemberekhez mindenképp menj el.

2020. jún. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Kineziológia áltudomány, arra pénzt ne dobj ki. Pszichológus is kevés lesz, ha már ki sem mersz mozdulni, én ennél sokkal kevesebbel pszichiáterhez mentem, antidepit szedek, kitűnően vagyok.
2020. jún. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ide pszihiáter kell. Én is ilyen állapotban voltam amikor bekerültem a pszichiátriai osztályra. Ott tudtak ezzel valamit kezdeni. Nagyon jó gyógyszer mellett, viszonylag normális életet élek. Amit szintén ott kaptam bent.
2020. jún. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pszichiater. En is szorongok, panikbeteg vagyok, de kimozdulok. Igaz altalaban kicsit rosszul leszek, meg engem is ezek a "mi lesz, ha" kerdesek gyotornek, de megyek es csinalom. Nem hagyom, hogy bezarjon a sajat agyam a sajat szobamba. Ahogy egy korabbi valaszolo irta, engem is szinte mindig lenyugtat a gyakori, van, hogy tudatosan ide jovok fel, ha mar erzem, hogy eros a szorongas. En kertem gyogyszert, mert nekem nem akartak adni. Eleinte jol voltam vele, de mostmar nem eleg, igy le akarom tenni, emelni nem igazan szeretnek. Tudatosan, magadtol is le lehet ezt kuzdeni, de hosszabb, nehezebb es rogosebb, mint gyogyszerrel.
2020. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdező jobban lettél?
2020. szept. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!