Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szükségem van pszichológusra?

Szükségem van pszichológusra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Minden télen szörnyen magam alatt vagyok, lehet az idő teszi nem tudom.(suliba is rosszabbul teljesítek olyankor) Minden évben egyre rosszabbul vagyok és ez az érzés kb 3 éve van jelen. Az elmúlt hónapokban szinte depressziós voltam és mindennél jobban szeretnék egy pszichológussal beszélni. Igazából nincs olyan konkrét bajom pl: kiskori trauma stb csak szeretnék valaki olyannal beszélni aki figyel rám, érdeklődik felőlem és komolyan vesz. Nem tudom komolyan vennének-e vagy csak röhögne eggyet rajta a pszichológus. Anyumnak nem tudom hogy mondhatnám el egyszerűen nem merem.(és persze drága is) Szóval mit kéne tennem szerintetek?


Negatív kommentelők légyszi hanyagoljatok:)



2020. jún. 5. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
A pszichológus 100% hogy nem fog kinevetni. Anyukád nem tudom mennyire nyitott ilyenekre, ha jó a kapcsolatotok mindenképpen mondd el neki. A suliban meg biztosan van iskolapszichológus, végső soron őt is megkeresheted. Szerintem amúgy nincs olyan ember a világon, aki ne tudna mit megbeszélni egy pszichológussal, nyugi, nem csak őrültek meg depisek járnak hozzájuk.
2020. jún. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Mindenkinek szüksége lehet rá, főleg, ha nincs, aki meghallgatja. A szüleiddel nem értem miért ne oszthatnád meg az érzéseidet, ha elmondod, hogy kicsi a cipőd, akkor kapsz újat, ugyanígy az érzéseidet is elmondhatod.
2020. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van SZTK-s pszichológus is. Asszem a háziorvos tudna neked adni hozzá beutalót. Másik: van ez a 24 órában hívható ilyen lelki elsősegély nevű vonal, hogyha nagyon magad alatt vagy, ez egy ingyenes szám, ott tudnak veled beszélgetni, meg még úgy tudom, vannak más számok is. Én ezt ismerem, ez szerintem tök jó, én már hívtam párszor őket, amikor nagyon beszélgetni akartam valakivel, mindig egy tök aranyos ember vette föl a telefont. És mégegyszer mondom, ez ingyenes szám a lelki elsősegély, és éjjel-nappal lehet hívni. Én is mikor kivagyok teljesen, de azért itthon "belémrúgnak" (nem szó szoros értelmében, hanem lelkileg.) még kettőt, akkor jól esik valakivel beszélgetni, aki ad egy kicsi lelki támogatást; hogy mérsékelje a családi "rombolást", és még ha pl pont este 9kor jön rád, amikor már nem akarnál másokat zavarni, akkor is lehet hívni. Amúgy pl a magnézium meg a b-vitamin tök jól táplálják az idegrendszert, meg tudják nyugtatni az embert, ha kell. Vagy pl vannak ilyen gyógyteák is, amik jót tesznek. pl ha nem termel a szervezeted elég endorfint (boldogsághormont), akkor az kívülről a fizikai részét meg tudja támogatni. pl orbánc/citromfű-tea. Vagy pl magnézium van bab, mogyoró, mák, banánban van szelén:önbizalmat ad; tejben is van magnézium; joreggelt kekszben is, ciniminisszeletben b-vitamin; csokiban is van sok vitamin, csak azért azt mértékkel, nehogy meghízz, mert akkor ki fogják használni, és akkor is belédrúgnak; akkor ja igen, zabkorpa. Az például nagyon tápláló, úgy is eheted; hogy csak a kezedbe szórod, és akkor onnan beleszórod a szádba, vagy pl rászórod kenyérre, fahéj is mehet rá, kakaópor is, és akkor az egészet szétkened vajjal. :) De egyébként a vaj ha nagyon hideg, fagyos, akkor meg kell várni, míg egy kicsikét kiolvad, és akkor lehet rendesen kenni, a margarin szerintem pl hidegen is kenhető. De mind a kettővel jó. Erre se cukrot, se sót ne rakjál , erre a kakaós-fahéjas-zabkorpás vajaskenyérre, mert akkor elrontanád szerintem az ízét vele. Egyébként amúgy egy jó palacsinta is csodákat tud művelni, cska monjduk lehet, hogyha odamész a konyhába, akkoris odaállnak kötözködni, hogy 1 -ne pazarold a tojást meg a többit, és hogy 2- "rosszul csinálod, ezt nem is így kell". Szóval ennél a zapkorpás-fahéjas kenyér egy gyorsabb, észrevétlenebb megoldás; viszont, ha szétszóródik a kakaópor, akkor azt vizes zsepkedővel pl nagyon hatékonyan el tudod távolítani,mert arra feltapadnak. Jó, mondjuk lehet alatta a helyén még egy kicsit barna lesz , akkor talán mégegyszer célszerű lehet áttörölni, de hátha jó. Ha meg mondjuk egy jó kis "cévitaminbombára" vágysz, akkor a kígyóuborka hiper-szuper. Lehet kenyérre is rászeletelni, meg még csinálhatsz belőle ilyen lében úszó salátát is, vagy tejfölös uborkasalátát is. Szal bármilyen formában jó az uborka. Meg van az a szálas saláta is, de nem a csalamádé, mert az rossz, mert édes; hanem ilyen sok vékony hosszú szál van, és tehát savanyúságként. A céklában is van jó sok vitamin, talán a savanyúuborkában is. Alma, narancs, kivi, barack , stb. Szóval ha a vitaminokkal feltuningolod a szervezed már az is jó, vannak amúgy multivitaminos üdítők is. Abból is van még, amiben van magnézium, csak amúgy pl ha mindenből nagyon sokat veszel, akkor drága, a szüleid meg nem feltétlenül finanszírozzák; meg amúgy még szal alkalmanként egy korty tej talán belefér a költségvetésbe.
2020. jún. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek!:)
2020. jún. 5. 19:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Édes kérdezõ, a figyelem igénye vagy annak hiánya bárkit az asztal alá küld, teljesen oké, ha erre a napfény hiánya még rárak egy lapáttal.

Most a fahéjas kenyéren túllépve, egy ötlet: írjál, írd le a gondolataidat. Nagyon jó terápia. Apropo terápia: a terapeuta pl azért van, hogy meghallgasson elsõsorban. Sokan igénybe is veszik, többen, mint gondolnád, mindenféle korosztályból.

A D vitamin télen és a mozgás a depi ellen kémiailag segít, éspedig nagyon hatékonyan.

Szia :)

2020. júl. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!