Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt a szorongas okozza?

Ezt a szorongas okozza?

Figyelt kérdés
Panikbeteg vagyok, az egyik legfurcsabb tunetem az, hogy ha ramtor a szorongas, akkor mindentol felek, minden zavar. Most peldaul anyoson ultem az autoban, feltem, hogy egy Toyota volt elottunk, feltem a kozlekedesi lampa valtozasaitol, igazabol mindenre azt hiszem ilyenkor, hogy majd ront a szorongason. Mintha felnek, de nem tudom mitol, es az agyam keresne az okat. "Miert ennyire zold a fu? Miert ennyire suru a forgalom? Miert igy nez ki ez az erdo?", ilyesmik. Ez ilyen derealizacio fele? Ilyenkor meg pisilni se megyek el, mert mi van ha meg rosszabbul leszek? Ebben az allapotomban se enni se inni nem merek. Masnak is volt ilyen?
2020. jún. 6. 14:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Ilyenkor amugy meg a telefonomat sem merem elovenni, nehogy megijedjek valamitol amit ott lathatok. Konkretan mintha lefagynek. Vagy nem is tudom.
2020. jún. 6. 14:46
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó kis kevert szorongás. Pánik is van benne jócskán. Ilyenkor minden felerősödik. A félelem, a hangok, a fény, minden. Ezt kezelni kéne, de ne félj, a mai felfokozott, őrült világban sokan vannak így mint te. Neked érzékenyebb az idegrendszered a stresszre. Erre vannak jó kis meditációk, jóga, stb. El kell menned egy pszichiáterhez. Segíteni fog meglátod.
2020. jún. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy generalizált szorongás. Az agyad félelem központja (amygdala) folyamatos feszültségben van. Én is voltam így. Néztem vmi mesefilmet és rettegtem. Nem a mesefilmtől, hanem alapból. Nézhettem volna a Holdat vagy a felhőket, akkor is féltem volna.
2020. jún. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Es ez hogy mulik el? Mert nem egesz nap tart nalam.
2020. jún. 6. 16:06
 5/8 A kérdező kommentje:
A meditaciot altalanossagban jo vegezni vgy akkor, mikor erzem, hogy kozeledik a panik?
2020. jún. 6. 17:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is szorongó vagyok. A meditáció tényleg segít. Szerintem nem a pánik közeledtével kell meditálni (bár akkor is hasznos tud lenni), hanem nyugalmasabb állapotban is érdemes gyakorolni. Vagyis úgy, mintha napi rutinod lenne. A meditáció is egy olyan dolog, hogy az embernek, főleg egy stresszesnek meg kell tanulnia, hogyan kell csinálni. Ezt nyugodtabb lelki állapotban könnyebb gyakorolni. Utána jobban megy a stresszesebb helyzetekben is.
2020. jún. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szeretnem kiprobalni ezt a meditacio dolgot, de azt se tudom hogyan kezdjek neki.
2020. jún. 10. 09:30
 8/8 anonim ***** válasza:

A meditációt nem kell feltétlenül olyan szinten űznöd, mint a profik. A lényeg, hogy meg tudj nyugodni tőle. Keress egy kényelmes helyet, és csukd be a szemed. Próbáld meg kiüríteni az agyad. Ez egy olyan állapot amikor nem kell gondolnod semmire. Mintha nem létezne körülötted a világ. Amikor el tudod ezt érni, akkor tudsz teljesen nyugodtan létezni.

Tapasztalatból mondom, hogy sajnos nem mindig válnak be az interneten erre leírt megoldások, hogy hogyan kell ezt elérni. Ezt neked kell kitapasztalnod, hogy hogyan működik a legjobban. Sok gyakorlást is igényel, de egy idő után menni fog a stresszes helyzetekben is egyre könnyebben.

Persze, van akinek másféle meditáció válik be, például egy kellemes helyre képzeli magát és ebben az ellazult állapotban annyi időt tölt, amennyit szükségesnek érez. Ez egy könnyebben is működő dolog.


Egyéb segítő lehet: buddhista filozófia. Nem kell buddhistának lenni hozzá, csak olvasgatni. Mindig olyan nyugodtak azok az emberek, nem lehet véletlen :D. Teljesen más szemlélettel vannak az egész világról, és az életről, és bőven el tudják mondani neked, hogy miért nem kell aggodalmaskodnod. :)

2020. jún. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!