Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan működik a szorongás...

Hogyan működik a szorongás csökkentő gyógyszer?

Figyelt kérdés

Pl szociális fobia/szorongás esetén.

Van egy adott szociális helyzet, amitől félünk, mert van egy rossz régi emlékünk, amire ha bele gondolunk ránk tör a szorongás.

Így szép lassan beszűkül az ember elkezdődik az elkerülő magatartás.


A gyógyszer magát a szorongás okozta tüneteket is elmulasztja vagy az ebből eredő félelmet?

Pl van egy adott szituáció tudom nem bánt senki, de még is bennem van a félelem szorongás, önbizalomhiány.


Tehát mi a különbség, ha valaki gyógyszerrel vagy nélkül megy szembe a félelemmel.


Hogyan tud segíteni egy gyógyszer + terápia.


Ugye terápián rá vezet a dolgokra a pszichológus, hogy nem bánt senki... nem lesz semmi baj...

Ezzel tisztában is vagyok, de még is bennem van a félelem és szorongás bizonyos szituációknál.


Lehet, hogy alacsony a stressztűrő képességem?


Valamint az is igaz, ha szarunk mások véleményére akkor nincs akkora szorongás. Ez igaz is néha sikerül alkalmazni ezt néha nem.

Hogy lehet teljesen leszarni mások véleményét?


Szóval ezeket a gátlásokat, félelmeket, szorongást, hogyan lehet teljesen legyőzni.


Úgy érzem a gátlásaim, felelmeim miatt nem tudok igazán boldog lenni.


28f



2020. jún. 7. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Leginkább semennyire, legalábbis az a kétfajta homeopátiás cucc, amit próbáltam, nekem semmit sem segített.

Erősebbeket nem voltam hajlandó szedni, szóval passz.

De magától elmúlt a dolog. Le lehet küzdeni, nem kell gyógyszerezned magad. Az amúgy is mindig csak átmeneti megoldás, miközben a tényleges bajt nem kezeli.

2020. jún. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A gyógyszer fizikai tüneteket csökkent, a terápia átalakítja a gondolkodásmódot.
2020. jún. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A testi tuneteidet elnyomja. A gondolat ott van benned, de rajossz, hogy "je, most nem is vagyok rosszul", megerted idovel, hogy nem olyan rossz a szituacio. Szukseges melle a terapia, hogy a gondolkodasmododat atalakitsak. Termeszetesen ezek nelkul is szembe lehet menni ezekkel a dolgokkal, vagy magat a szorongast legyozni, de nehez es kimerito tud lenni.
2020. jún. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!