Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nárcisztikus személyisegzavaro...

Nárcisztikus személyisegzavarosként hogy birkózzak meg azzal, hogy el kell mondanom a szakembernek a nagyon rossz dolgokat az életemben?

Figyelt kérdés
Hamarosan megyek pszichológushoz, es őszinte akarok vele lenni, mert nagyon rosszul vagyok, mara mar teljesen élhetetlenne váltak a mindennapok, szóval nincs más lehetőség. Viszont nekem az egesz életem abból all, hogy mindnekinek hazudok, mint a vízfolyás, hogy elhitessem a kornyezetemmel, hogy mennyire tökéletes az életem. Egyszerűen rosszul vagyok a gondolattól, hogy el kell mondanom egy idegennek a nyomoromat, amiből van bőven. Ráadásul csak nővel tudnék beszélni, amitől még inkább felek, mert rengetek konfliktusom volt nőkkel, főleg idősebbekkel, munka során es mar az iskolában tanárokkal is, valamiért megláttak es egyből elkezdtek utalni, ez nyilván a női rivalizálásból fakadt, a pszichológus is egy idősebb nő, akiről jókat hallottam, viszont felek, hogy vele is így járok es csak örülni fog a bajomnak...
2020. jún. 9. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ezt mondd el neki is. tele vagy sérelmekkel, fájdalmakkal. eddig hazudoztál mindenkinek, de most azért jöttél, hogy a megoldást keressétek. közösen
2020. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minél pontosabban el tudod ezeket mondani, akár leírni, annál jobb.
2020. jún. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kíváncsi lennék milyen hazugság.


Sok olyan hazugság van amit visszacsinálhatsz ha még egy kicsit hazudsz (pl szép életet tökéletes férjet hazudhatod, és ha már nem akarod, csak azt mondod, "minden hibájával szerettem, de ez már sok volt")

Hazudhatsz arról is hogy mikhez értesz, ha szakmádban hazudtál, ha egy kicsit érdekel akkor nekifekszel és azt mondod mindig is érdekelt de nem volt lehetőséged (hivatalosan?) tanulni, szóval magadtól álltál neki.


Ha olyanokat hazudtál hogy jóban vagy xy-al de valakinek kibeszélted és kiderült, akkor a "nem rosszindulatból mondtam, csak észrevételként" (persze ha le krvzol valakit az más XD akkor elég hly3 vagy.


Szóval én azt mondom, ha helyrehozható, akkor senkinek sem lesz rosszabb ha még egy sort hazudsz. Csak neked lesz jobb.


De hogy válaszoljak a kérdésedre: A nagyon rossz dolgok mentségek arra, amilyen vagy. Örülj hogy elmondhatod neki, mert nem fog (annyira) hibáztatni. A pszichológus nőnek meg csak egy kupac pénz vagy amit otthagysz neki. Így tekint rád, és nem lenne neki jobb attól ha neked rossz. Ha ilyen is lett volna, a sok év alatt már úgy is beleunt.

2020. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy ilyen rokonom, tudom miről van szó. Hidd el nekem, tudom, hogy mekkora hatalmas lépés volt már az is, hogy még ha névtelenül is (bár nem tudnánk névről sem hogy ki vagy :D), de ezt le tudtad írni magadról. Ez a probléma nem csak sérelmekkel jár, hanem azokból is alakul ki. A pszichológus meg fog hallgatni. Minél jobbat akarsz magadnak, annál több mindent kell elmondanod. Itt külön plusz pont a szakembernek, hogy senkinek nem fogja el mondani, és nem is mondhatja el, ezért könnyű dolgod van ilyen szempontból :)

Javaslom, hogy gondolj arra, hogy ha ezt meg tudod tenni, akkor cserébe kaphatsz egy jobb életet, amiben boldogabb leszel.

A pszichológus pedig egy olyan ember, aki érti ezeknek a problémáknak a miértjét és a müködését. Azért van, hogy partnerként segitsen téged. Tudja, hogy mi történik benned, ezért véletlenül sem fog örülni a bajodnak, ettől biztosan nem kell tartanod. Segíteni fog :)

2020. jún. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!