Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rosszul vagyok, mert nem...

Rosszul vagyok, mert nem eszek, de ha eszek, meg rosszabbul vagyok?

Figyelt kérdés

Panikbeteg vagyok, mindennapos szorongassal. Panikrohamom tobb, mint 2 eve nem volt. Pszichologus, pszichiater nem valt be, szedek egy kicsi gyogyszert, de olyan, mintha nem is szednem.

Azt figyeltem meg, hogy foleg a delelotti orakban erosebb a szorongasom munkahelyen. Ha ez ramjon, akkor egyszeruen enni is nehezemre esik, ha megis sikerul, akkor meg rosszabbul leszek. Osszefugghet ez a vercukorszinttel? Delutan mar semmi bajom (persze helyzetfuggo, egy moziban reggel es este is ramjonne a szorongas).

Lehet ilyenkor alacsony a vercukrom? Azt erzem, hogy eg mindket karom, nehezedik, arad szet bennem a feszultseg, a felelem, azt erzem, hogy "en ezt nem birom mar tovabb" es csak menekulnek az adott helyrol. Altalaban kivulrol annyi latszik rajtam, hogy ulok a munkahelyemen es surubben asitozok, szoval senki nem mondana meg, hogy eppen mennyire szorongok. Probalnek figyelni a kajara, de igy nehez, hogy ha az eves is erositi a szorongast, meg az ehseg is. En gondolom tul az emesztesi folyamatokat? Tulsagosan figyelem magamat? Ha itthon vagyok, degeszre tudom magam zabalni, megse tor ram a panik. Volt mar olyan, hogy egesz nap nem ettem, tok jol voltam, es mikor ettem akkor lettem rosszul, igy azt gondoltam, hogy ha nem eszek, akkor nem is szorongok. Segitseg! :( Tudom, hogy ez nem egeszseges, es reggeliznem kene, de olyan nehez parancsolni a testemnek.



2020. jún. 9. 19:13
 1/4 A kérdező kommentje:

Ebben az allapotban egyebkent minden nehezemre esik, felallni a szekbol, elmenni wcre, arrebb tolni az asztalrol a papirokat. Ilyenkor mindentol felek, ha egy meset neznek is ugy reagalna az agyam, mint egy horrorfilmre. Na aztan ha ilyenkor valamelyik kollegam elkaromkodja magat, hogy jaj de nagy bajt csinalt valamelyik kimutatasban, kesz, nekem vegem, majd' elont olyankor a panikroham, mintha tenyleg hatalmas baj tortent volna. Ha nem szorongok, akkor ezek meg se hatnak, csak ebben az allapotomban feszulok ezekre ra. Ez normalis?


Tudom, hogy ha elterelem a figyelmemet, akkor elmulik, de olyan nehez elkezdeni valamivel foglalkozni es nem torodni azzal, hogy mit muvel a testem.

2020. jún. 9. 19:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok. A munkahelyemen mindenki küld folyamatosan enni de én egyáltalán nem vagyok éhes ma is reggel 6tól este 7ig nem ettem semmit.

Nem tudom mi erre a megoldás. Pszichológushoz/pszichiáterhez járok gyógyszereket is szedek de semmi változás.

2020. jún. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
En ha ehes vagyok se tudok enni ott delelott, mert erosodik a szorongas. 12.00kor meg mint akit elvagtak, tudok enni a munkahelyen is.
2020. jún. 9. 22:43
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván, ha nem eszel, rosszul leszel, ha leesik a vércukrod.

A gyógyszert viszont felesleges szedned, ha nem működik, gyógyszert kell váltani.

És ha otthon ennél, még munka előtt, az nem működőképes?

2020. jún. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!