Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet ezzel megküzdeni?

Hogyan lehet ezzel megküzdeni?

Figyelt kérdés

Nem bírom elviselni a csalódást, a kudarcot.


Sikereket érek el, most szerzem majd meg a második diplomámat. Csinos, fiatal, okos lány vagyok, de szörnyen boldogtalan. Az egyetemi évek alatti rengeteg megpróbáltatás, a családomat ért atrocitások, a szerelmi életben ért csalódások úgy érzem, hogy teljesen felemésztenek. Nagyon érzékeny vagyok, nagyon fáj minden, túlságosan erősen szeretek. Eljutottam oda, hogy már nem akarok élni, meg akarok halni. Csak azért nem vetek véget az életemnek, mert a szüleim mindig mellettem álltak, és nem akarom ezt megtenni velük. Nem tudom miért írom ki ezt a kérdést. Végső elkeseredés azt hiszem.



2020. jún. 13. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:

El kéne menned pszichiáterhez. Oda nem csak bolondok járnak, hanem néha teljesen normális emberek is, akiknek van valami speciális problémája, mint most neked.

Én három pszichiáterhez jártam már az életben, mindegyiktől tanultam valamit, kettőtől meg nagyon sokat. Az egyik pl. azt mondta: Maga meg akarja úszni a frusztrációt, ami lehetetlen. Sok problémája abból adódik, hogy el akarja kerülni a frusztrációt. Azt javaslom hogy hagyja magát frusztrálódni. Találjon rá valami megoldást, hogy elviselje ezeket.

Sok mindenről írsz, érdekes lenne tudni, hogy ebből mi fakad a te saját magad felé állított túlzott elvárásokból, és mi az ami objektív ok.

Néha csak azt teheti az ember, hogy elviseli a helyzetet és reménykedik, hogy vége lesz hamarosan. Illetve próbálja átgondolni, hogy mikor, hogyan fog jóra fordulni. Van egy érdekes könyv: Túszok a tárgyalóasztalnál - az egyik állítása, hogy az ember néha a saját érzelmeinek túszává válik. Ajánlom figyelmedbe. Kívülről én is egy nyugis embernek látszom, aztán vannak időszakok, amikor naponta el akarom dobni az életemet. De én már tudom, hogy ezek az időszakok el is múlnak, úgyhogy elviselem valahogy ezeket.

2020. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1. megint. S nagyon sokféle terápia, meg könyv is van, ami ezen tud segíteni. Nézz utána kicsit, mert erről írnak sokan, tehát nem te egyedül vagy ilyen helyzetben! [link] [link]
2020. jún. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1. megint: jó, hogy kiírtad a kérdést. Azért, mert ha az ember egyedül nem boldogul valamivel, akkor segítséget kell és szabad is kérni! :-) Tehát megint: gyürkőzz neki, vedd fel a kesztyűt és szállj szembe ezzel a problémával. Abból nyerhetsz erőt, hogy foglalkozik ezzel a tudomány, és mások is vannak hasonló helyzetben. Keresni kell, olvasni, utánajárni. Ha végképp kétségbe esel, akkor hívj fel egy segélyvonalat. [link]
2020. jún. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1. illetve barátokkal is lehet erről beszélgetni, és érdemes is!
2020. jún. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Átgondolom amiket írtál.
2020. jún. 15. 08:50
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne gondold át, hanem kezdj bele valamelyikbe, majd maximum abbahagyod! :-)
2020. jún. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!