Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon félek attól hogy...

Nagyon félek attól hogy öngyilkos leszek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az életem egy katasztrófa és igen tudom hogy van még az enyémnél is roszabb helyzet de annyira kilátástalan minden. 7 éve vannak öngyilkos gondolataim (voltam már nem egy pszichológusnál) de nem lett jobb sőtt egyre rosszabb.

Sokszor az alkoholba menekülök a problémáim elől de már félek inni is. Volt hogy részegen a tesóm vette ki a kezemből a pengét, és volt hogy már a kezembe vettem egy marék xanaxot hogy bevegyem de nem voltam elég részeg hogy meg merjem tenni. És félek hogy egyszer bekattanok és megteszem. Pánikbeteg is vagyok ez is az egyik ok, már ugy vagyok vele hogy inkább meghalok minthogy féljek a haláltól.



2020. jún. 14. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen felkeresnék egy pszichológust vagy egy pszichiátert a problémáddal. Tudom, hogy hangzik, de ha négy nem segített, nem biztos, hogy az ötödik sem fog, és azt hiszem egyetértünk, hogy jobb megpróbálni, mintha iszol rá.


A Cognitive Behavioral Therapy egyébként bizonyítottan hasonló sikerrel dolgozik, mint a profik, és azt tudod egyedül is csinálni, azonban én tényleg tanácsolnám, hogy keress fel egy olyan embert, akinek az a munkája, hogy pontos segítséggel lásson el téged.


Ha úgy érzed, beszélned kell valakivel, vagy pánikba esel és úgy érzed megteszed, akkor pedig hívj fel egy lelkisegély-szolgálatot, ők abban is tudnak segíteni, hogy éppen akkor mit csinálj, és abban is, hogy hol találhatsz segítséget.

[link]

2020. jún. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem ér annyit!!

Csak mindig egy napot kell átvészelni!!!


[link]


[link]

2020. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáternél is voltál? Gyógyszert próbáltál már szedni egyébként?
2020. jún. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Szia,

Itt egy olyan kérdés, amiben sok motiváló válasz van, ami segíthet esetleg :

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Valamint itt van pár online, telefonon vagy élőben is elérhető ingyenes pszichológus is. Ők jobban tudnak segíteni szerintem, mint mi.:

[link]

[link]


Mihamarabbi jobbulást és nyugodj le, nem lesz semmi baj..

2020. jún. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2020. jún. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!