Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem öngyilkos leszek....

Úgy érzem öngyilkos leszek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos már évek óta depressziós vagyok. Legfőképpen a szüleim miatt. Anyukám 16 éves korában szült engem, és úgy érzem elrontottam az életét. Apukám kiskorom óta csalja anyum, és anyukám ebbe már beleőrült. Az itthoni dolgok is egyre tragikusabbak. Napi rendszerességgel fordul elő már, hogy anyám kizárja apámat éjszaka, mert mindig éjfél körül ér haza valahonnan. És ilyenkor a cirkuszuk is hajnalig tart. Régebben ha a barátaim nálunk voltak, akkor legalább akkor nem vitatkoztak folyton, de mostanában előttük is.

Emellett a szüleim teljesen lerombolták az önbizalmam. Folyamatosan megkapom, hogy semmire sem fogom vinni és apámat idézem "Akkor sem fogok neked segíteni felnőtt korodban ha sz.art fogsz enni". Pedig ennek semmi alapja nincs, mert folyamatosan próbálom építeni a jövőmet, de ők teljesen lehúznak.

Úgy érzem eljutottam arra a pontra, amin már a pszichológus sem segíthet.

Utálatot érzek az egész életem iránt. Nagyon fáj, hogy nekem nem lehet olyan életem mint másoknak. És hogy az itthoni körülmények miatt viselkedésben is különbözöm másoktól. Nem értem miért érdemeltem ezt az életet.

Volt már egy öngyilkossági kísérletem, pont egy éve. De sajnos nem sikerült. Azóta úgy érzem, mintha azóta meghaltam volna, és csak létezem.

Teljesen ellentéte vagyok már annak aki voltam. Régebben egy nagyon mosolygós, jó lelkű lány voltam, akinek céljai voltak. Ma már az alapvető cselekvéseket is szenvedve végzem el. Nem élvezek már semmit. Pár hónap alatt csont és bőr lettem már a mindennapi stressztől.

Vannak barátaim, akik próbálnak is segíteni. De hiába próbáltam bárhogy jobban lenni, nem megy. Úgy érzem minden azért történik már, hogy meghaljak. Mintha az élet egyre nagyobb nehézségek elé állítana. Úgy érzem sosem lesz vége ennek az egésznek.. Mert végül is ebben nőttem fel..

18/L


2020. ápr. 11. 00:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Most nézem, hogy véletlenül rossz kategóriába írtam a kérdést, elnézést
2020. ápr. 11. 00:17
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Figyelj, nagyon rossz szemszögből nézed a dolgokat... mindjárt irom...
2020. ápr. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
83%

16 évesen nem tudok nagyon segíteni, de kérlek ne tegyél kárt magadban.

Fontos vagy, még ha nem is érzed ezt.

Szívesen beszélgetek veled, bármikor írhatsz, akár most is.

2020. ápr. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
60%
Szerintem az lenne a legjobb ha elköltöznél onnan valahogy. A barátaiddal összeköltözni/albérlet esetleg, vagy kollégium? Mindenképpen el kell menned onnan és megszakítani velük a kapcsolatot, aztán pedig jöhet a pszichológus. Akkor már jobban tud segíteni ha megszűnik a probléma forrása. Mindenesetre légy kitartó és tényleg menj onnan amilyen hamar csak tudsz.
2020. ápr. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Sajnos 1-2 évig még nem tudok elköltözni, mert idén érettségizem. És jövőre szerzem meg a szakmámat is.

De én is azon vagyok, hogy eltudjak majd költözni, vagy hogy a lehető legkevesebbet legyek itthon. Csak ez a vírus miatt nem tud teljesülni.

3 évig kolis voltam, akkor kicsit könnyebb volt ez az egész. Az osztályfőnököm is tud erről, mert szerencsére nagyon megbízható osztályfőnököm van. És ő kiakadt, hogy valakik ilyen helyzetbe tudják hozni a saját gyermeküket. Csak sajnos ők nem fogják fel, hogy mennyit ártottak nekem ezzel.

2020. ápr. 11. 00:35
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

#1 vagyok


szóval: nem te rontottad el anyukád életét. Az lehet, hogy azzal, hogy korán jöttél, az élete más fordulatot vett, mint azt képzelte volna, de tudod, aki nem szexel 15 évesen, az nem szül 16 évesen. Csak és kizárólag a szüleiden múlt, hogy te idejekorán fogantál meg!!!

Ugyanakkor megtartottak, ami szintén az ő döntésük volt, és ezzel a döntésel ők melletted döntöttek.


Igen, ha ő akkor elvetet, lehet, hogy más élete lett volna. Ám ő lemondott arról a más életről, és Téged választott.


Igazából egyetlen módon tehetnéd tönkre anyukád életét, ha megölnéd magadat. Ugyanis azzal hiábavalóvá, értelmetlenné tennéd anyukád választását. Nem járt egyetemre, nem lett fényes karriere, viszont lett egy babája, akit szeretett, és akit most is szeret, ha vannak vitáitok, olyankor is.

Ha ezt -önmagadat- elveszed tőle, akkor azzal az egyetem meg a fényes karrier lehetősége nem tér vissza, viszont anyukád elvesziti azt a valakit, akit fontosabbnak tartott (nagyon helyesen!) ezeknél!!! Nem maradna semmije és senkije!!!

Ezt nem teheted meg vele se, és magaddal se.


A másik: A szüleid házassága szétment. Rengeteg házasság jár hasonlóan, és rengeteg házasság akkortájt jár igy, amikor a gyerek a felnőttkor küszöbére érkezik, mert a szülők szülői feladatai ekkor már megváltoznak kicsit, újra van idejül egymásra nézni, és rájönnek, hogy már egyikük sem ugyanaz az ember, aki a kapcsolat elején volt. Erről nem a gyerek tehet, hanem az idő múlása.


Ezért sem szbad hibáztatnod magadat, sem pedig tönkremenned benne. Ez nem rólad szól. Ez a szüleid meccse, amit sajnos le kell játszaniuk, bár szint biztosra veszem a dolog kimenetelét, hogy el fognak válni egymástól az útjaik.

És ez jobb is lesz mindannyiótoknak, hidd el, mert lehetőségük lesz megkeresni egymástól külön a boldogságukat, és feszültségek nélkül élni - téged pedig továbbra is ugyanúgy fognak mindketten szeretni. Idővel pedig talán egymással is megbékélnek, ha már nem lesznek összekényszeritve egy rossz házasságban.


Ezt végig kell csinálni, de ebbe nem szabad belerokkannod. Nem egyedi eset ez. Ha a baráti körödben nincs és nem volt hasonló, akkor ők ritka idilli családokban élnek - ugyanis a válás meg a rossz házasság elég gyakori jelenség.

Ettől ne érezd kinosan magadat előttük egy percig se!


Próbálj minél többet másutt lenni, esetleg nagyszüleidnél, rokonoknál, barátoknál. Beszéld meg a szüleiddel, hogy neked mennyire rossz most otthon, és mennyire rossz látnod őket. Nyugodtan mutasd meg nekik akár ezt a kérdést is, amit ide kiirtál!


Te pedig ne az önpusztitáson gondolkodj, hanem épitsed a jövődet, ahogy irtad! 18 éves vagy, a felnőtt élet kapujában állsz. Az új lehetőségek, új barátságok, új szerelmek kapujában. Annak a kapujában, hogy egyszer egy olyan saját családot alapithass, ahol a férjeddel ti irjátok majd a történetet.


Egyél, hogy ne fogyj el, és ne betegedj meg. Erőltesd le, ha másként nem megy.

És ne legyél öngyilkos! Biztosan hallod, mi van a világban: százszámra halnak meg az emberek a járvány következtében. Olyan emberek, akiknek minden vágyuk, hogy élhessenek. Te birtoklod az élet ajándékát, mert a Teremtő/Isten/a sors/az Élet - nevezd, ahogyan szeretnéd valamit tervez Veled! És ez a terv nem csak arról szól, hogy neked jó legyen, hanem hogy általad jó lehet majd másoknak is. Ne húzd keresztül ezeket a felsőbb terveket azzal, hogy eldobod magadtól az élet ajándékát! Tiszteld az életedet! Láthatod, mekkora kincs, ha körülnézel a világban!


Fel a fejjel, kitartás, lesz ez jobb idővel, és véget fognak érni ezek a nehéz dolgok a családodban, és minden helyre áll majd egy új, jobb formában. Olyan ez most, mint egy mennydörgéssel villámlással, sötét fellegekkel teli nyári vihar. Várd, hogy kisüssön a Nap, és felragyogjon a szivárvány. Tudod, hogy az is csak akkor jöhet létre, ha volt előtte egy kiadós zuhé!... :)


:)

2020. ápr. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
84%

Hát akkor csak annyit tudsz jelenleg tenni hogy változtatsz picit. Ez alatt azt értem hogy lesz@rod őket. De úgy telibe. Még a szavukat sem hallod meg. Ignorálod őket. Tudom nehéz, de ha ezt megteszed akkor már 1 fokkal jobb lesz. Ja és nem állsz le vitázni velük semmilyen esetben. Nem éri meg, hidd el.

4-es voltam.

2020. ápr. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%

Hagyjátok már ezt a dedós babusgatást! Nem fogja ez kinyírni magát:

"Sajnos 1-2 évig még nem tudok elköltözni, mert idén érettségizem. És jövőre szerzem meg a szakmámat is."

A francokat fogod te megölni magad, ha ennyire előre eltervezted a dolgaidat.

2020. ápr. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

6-os válaszolónak:

Igen tudom, hogy nem azzal rontottam el, hogy én vagyok, csak ha én nem lennék, akkor lehet nem ilyen házassága lett volna anyumnak.

Sajnos ez az ő harcuk, de nagyon rossz hallgatni és látni ahogy egyre jobban leépülnek, és hogy részben rajtam vezetik le.

Köszönöm szépen a biztatást, és a választ. :)

2020. ápr. 11. 02:22
 10/13 A kérdező kommentje:

7-es válaszolónak:

Igen, ezt próbáltam már évek óta. Csak sajnos engem is bevonnak ebbe az egészbe.

Köszönöm a választ!:)

2020. ápr. 11. 02:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!