Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezhet olyan, hogy egyszerre...

Létezhet olyan, hogy egyszerre többfajta szorongással küzd egy ember?

Figyelt kérdés

Találtam egy oldalt, ahol leírja a különböző szorongásos betegségeket és szerintem az unokahúgomra több is jellemző:

[link]

Találtam egyezést a szociális fóbiára, a pánikbetegségre, a szorongásos depresszió szindrómára, kényszerbetegség és enyhébben az agorafóbia is megvan, talán az izolált, bár nem tudom, hogy az ő félelme ide tartozik-e vagy beleszámít-e. Mindezek pedig az elsődleges neurotikus fejlődés lehetnek, mivel nagyon kiskorától kezdve fura volt, mindig félt mindentől, sosem sírt, ha bármi baja volt babaként, meg ilyenek, mintha már születése óta visszahúzódó, csendes, magába forduló lenne, vagy nem is tudom. Mindenki azt mondta rá, hogy nyámnyila, de talán csak beteg volt. Mindig csak az anyjával volt olyan normális, mint a többi gyerek, máskor csak volt egymagában. Pedig a testvére is ugyanolyan környezetben élt, vele nincsenek ilyen gondok, szóval nem valószínű, hogy valami váltotta ki, szerintem így született, valami mentális betegséggel.

Szerintetek? Ha tényleg veleszületett a folytonos szorongás, az gyógyítható vagy kezelhető? Szeretnék neki segíteni, egyszerűen nem boldogul az életben. 20 éves és egyetlen barátja sincs, nem talál munkát, folyton feszült és fél, néha maga sem tudja, hogy épp mi a baja, csak valami zavarja.

Köszönöm, ha elolvastad. Mindenkinek zöld pontot adok, aki segít, vagy próbál.



2020. jún. 18. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Akár engem is leírhattál volna.

Én is mindenen szorongok.

Pszichológusnál járt már az unokahúgod? Ha nem, érdemes lenne megpróbálni, mert ez így nem élet, én mar csak tudom.

2020. jún. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A pszichológus éveken át próbálta kezelni. A végén ő maga küldte pszichiáterhez, mert szerinte ez nem (csak) lelki eredetű, inkább mentális. De nem akar elmenni, mert fél, hogy bezárják. Retteg a bezártságtól, a tehetetlenségtől, hogy begyógyszerezik és "ki tudja mit tesznek vele", ahogy ő mondja.

Komolyan szerintem magától az egész élettől fél a legjobban.

2020. jún. 18. 12:24
 3/5 anonim ***** válasza:

De senkit nem zárnak be, hacsak nem ön és közveszélyes. Én is voltam pszichiáternél, esze ágában se volt bezárni. Mondjuk ezt egy szorongónak elég nehezen tudod megmagyarázni.

Nem tudom ismeri-e a FÉLSZ táblázatot. Nekem nagyon sokat segít minden olyan helyzetben amitől félek.

Le is írom, hogy mi ez.

Veszel egy papírt. 4 sávra osztod. Ezeket felirod a sávok elejére.

1. Sáv: Félsz? Feszült vagy?

2. sáv:Érdemes ennyire félnem?

3. sáv: Lehet valamin változtatni?

4. Sáv: szóval, hogy ment?


Ez alapján szépen kitölteni. Segít racionálisan gondolkodni és legyőzni a félelmet. Főleg miután megcsináltam az adott dolgot, aki a félelmem tárgyat képezte. Ilynekor mindig rájövök, hogy teljesen alaptalan volt, ráadásul sikerélmény társul hozzá.

Arra jó ez a feladat, hogy több megoldást is tudsz keresni egy adott problémára.


Remélem segítettem valamennyit. :)

2020. jún. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezt a táblázatot nem ismertük, de ilyen folyamatot rengetegszer lejátszottunk vele, mikor egyszerűen nem volt hajlandó a wc-re ráülni, mert félt tőle, vagy valahova nem mert bemenni stb. Az igaz, hogy rávettük, hogy megtegye, de rettegett. De így se mindig, volt, hogy elhányta magát, remegő pánikroham tört rá stb. Aztán ahogy nagyobb lett, el tudja fojtani, de a szorongás, rettegés attól még benne van, időnként feltűnően megmutatkozik, izzadság, tekintet elkapás, szemkontaktus kerülés, remegés, nem tudja mit csináljon, valamit muszáj szorongatnia, téblábol stb. Néha nagyon látszik.
2020. jún. 18. 19:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos én is átéltem ezeket a szorongásos tüneteket, sőt a mai napig is jelen vannak, kisebb nagyobb mértékben, de sajnos máshogy nem megy a szorongás leküzdése, minthogy olyan helyzetbe kell belekényszeríteni magunkat ami félelmet kelt.

Az unokahúgodat zavarja ez az állapot? Szeretne ez ellen tenni? vagy beletörődött abba, hogy ő ilyen?


Visszatérve a táblázathoz, azért jó, mert itt nem lehet elkalandozni, és később visszaolvasva sokat segít. pl. ezt is megtettem, erre is képes vagyok stb. szóval egy próbát megér.

2020. jún. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!