Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sertralin emelése lenne...

Sertralin emelése lenne szükséges?

Figyelt kérdés
6 hónapja szedek 50 mg sertralint, ami nagyon sokat segített . Pánikra és szorongásra szedem. A szorongást szinte teljesen lecsökkentette, de még nem vagyok tünetmentes. Havonta vannak még 160-as pulzussal, ájulásérzéssel járó rohamaim, főleg menstruáció előtti napokban. Az emelés segíthet, vagy ne is várjak teljes tünetmentességet?

2020. jún. 18. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem emelném az adagot, főleg nem fél év után, főleg nem javuló tendenciát mutató állapotban. Egyenes út lenne a hozzászokáshoz.

Folytasd a szedést ugyanígy, maximum alkalmanként jót tehet egy fél frontin ha tüneteid vannak.

Én több mint egy évig szedtem antidepit, lassan szoktam le róla. Rég magam mögött hagytam ezt az időszakot.

Ebből nem lehet ripszropsz kigyógyulni. Jó úton vagy affelé hogy szépen kigyógyulj.

2020. jún. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! a pszichiáter javasolta, hogy menstruáció előtti napokban emeljem meg 75 mgra aztán ha nem hat akkor 100-ra, de lehet hogy kicsit türelmetlen vagyok, ezért kérdeztem inkább olyat, aki már tapasztaltabb. ezelőtt soha nem szedtem semmilyen antidepit,se nyugtatót.
2020. jún. 18. 12:39
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sokan belebuknak hogy emelgetik csökkentgetik az adagot.

Mit tapasztaltál? Azt hogy bevált, működik, jobban vagy. Teljesen belefér, ha egyszer egyszer rosszullétek törnek rád. Magyarul, többet vagy jól, mint rosszul, tehát teljesen jó úton vagy a teljes gyógyulás felé. Nekem 1 év szedés után, még2-3hónapba telt a leszokás.

Légy türelemmel, nem lesz semmi baj, ezek a rosszulléteid is ritkulni fognak, majd eltűnnek.

Ha emeled a gyógyszeradagot, azzal cssk megzavarod a gyógyulás menetét.

Hidd el, átérzem a problémát, meggyógyultam, ennek már 13 éve.

2020. jún. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Te milyen antidepresszánst szedtél és mennyit? Mikor lettél teljesen tünetmentes?
2020. jún. 18. 13:29
 5/9 anonim ***** válasza:
6 hónap után már okének kéne lennie. Valószínűleg kevés, az 50 mg a terápiás adag alsó határa.Én is ezt szedem, anno én is emeltem 75-re, sokat számított.
2020. jún. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Megemelem 75mg ra és meglátom lesz e javulas. Ha igen akkor ez volt a baj,hogy kevés volt.
2020. jún. 19. 08:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia jobban vagy azóta? Most nekem is emelni kellet de kicsit rá stresszeltem.

Az orvosom nyugtat hogy nem lesz semmi baj. Nem leszek rosszul csak ujbol be kell álljon a nagyobb adagnak is.

2020. szept. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Megmondom őszintén végül nem emeltem a gyógyszert, így nincs változás. A mindennapos szorongás nincs, de havi 2-3 alkalommal előjön, illetve éjszakai felébredés van sokszor 160-as pulzussal, ájulásérzéssel egybekötve. ami még van az a deperszonalizáció/derealizáció néha-néha. A covid miatt most a dokival nem volt személyes találkozó, de épp tegnap írtam neki, hogy adjon tanácsot, hogy érdemes-e emelni, vagy nem. Te jobban vagy az emelés óta? most mit szedsz és mennyit?

2020. okt. 22. 09:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok, miujság?
2023. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!