Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez dependens/elkerülő személyi...

Ez dependens/elkerülő személyiségzavar lehet?

Figyelt kérdés

Sajnos elég furán tudok viselkedni, próbálom megfejteni a probléma forrását, de még nem találtam magyarázatot. Sokszor vagyok depressziós emiatt és reménykedem, hogy valahogy megváltozok majd egy napon. 23/F


Pár példával tudom szemléltetni a viselkedésem.


Pl. Nem szoktam kezdeményezni a beszélgetéseket, inkább reaktív beszélgetőpartner vagyok, alaposan kifejtek egy választ, de magamtól ritkán kezdeményezek új témát.


Pl. Ha magamtól kezdeményezek beszélgetést, akkor félek a reakciójától a partneremnek, illetve szorongok, hogy ne mondjak butaságot vagy hogy ne bénázzak.


Pl. A számomra antipatikus embereket egyszerűen ignorálom és bizalmatlan vagyok úgy általában mindenkivel.


Pl. Csak akkor kezdek el valakit kedvelni, ha ő tette meg az első lépést ő "bizonyitott" bármilyen cselekedettel.


Pl. Magányosnak érzem magam amikor senki nem hív el sehova, de amikor adódik egy lehetőség, akkor feltételezem hogy már az odajutás olyan erőfeszítésbe kerül, hogy ki fogok benne merülni, ezért nyűgnek érzem és lemondom.


Pl. Kerülöm a konfliktusokat, ritkán mondok ellent, de sokszor elképzelem magamban a szituációt, és dühöngök ha nem úgy alakultak a dolgok ahogy szeretném.


Pl. Egyfolytában a megerősítésre/megértésre vágyom, mindig beszélni kell a fejemmel a helyes dolgokról.


Pl. Túl érzékeny vagyok a kritikára, túl aggodók/dramatizálok apró dolgokat.


Pl. Állandóan azon agyalok, hogy mások mit gondolnak rólam, és mindig oda lyukadok ki, hogy biztos idiótának meg furának nézhetnek a viselkedésem miatt.



2020. jún. 18. 22:36
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
74%

Hasonló vagyok, mint te. Ez nem zavar, hanem VISELKEDÉSTÍPUS.

Nézz utána a DISC teszteknek, meglepően pontosak.

Nem szeretem a személyiség-teszteket, tipizálást, ezért még 1x hangsúlyozom, ebben majd a viselkedésed, a másokkal való interakciód lesz pontozva, ami nyilván eltér akár hangulatodtól függően naponta is, de sokat tanulhatsz belőle. Ahogyan magadról írsz, arra mutat, hogy nagyon is kevés vakfoltod van (JOHARI ablak, nézz utána), ami szuper. Semmi bajod, picit mélyedj el az önismereti olvasmányokban, csomó tippet kaphatsz, hogy milyen szituációt hogyan fordíthatsz a saját javadra.

2020. jún. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Szívesen.
2020. jún. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet elkerülő szemelyisegzavar, de inkább kérdezz meg egy pszichiátert
2020. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mintha magam írtam volna. Én szerintem elkerülő is ez meg depedens is.
2020. nov. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!