Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek becsavarodni? Ti mit...

Kezdek becsavarodni? Ti mit tennétek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igyekszem olyan tömören ahogyan csak lehet és bármiféle tanácsot jól fogadok, főleg, ha voltál hasonló cipőben. Szóval, alapból egy nyitott, szociális, humoros személyiség vagyok, sosem ment nehezen a barátkozás, de sulis éveim alatt (általános+gimi) megvolt a szokásos kis köröm. Lehet minden ember életében eljön ez a pont (?), de ez a kör egyetemre ugye felbomlott javarészt. A régi szoros barátságokban viták merültek fel, mások lettek az elképzelések, ha valakinek párja lett kicsapódott stb. szóval szétmentünk.

Szerencsémre nekem is lett egy jól működő párkapcsolatom, immár 3 éve. Természetesen főleg eleinte állandóan együtt voltunk, együtt csináltunk mindent, de persze megadtuk a sajátos teret. Mikor nekem elérkezett ez a "sajátos tér" néztem mint az edényes, régi barátságaink szétszéledtek, párral ugyan tartom csak a kapcsolatot, a számomra igaziakkal, de nekik is párkapcsolatuk van, javarészt egymással töltik az időt. Nálunk ez azért problémás, mert így ha nincs egyetem - és most főleg a vírus idejére - heti egyszer/kéthetente ha tudunk találkozni pár napra mert másik városban él. Engem házhoz köt a gyakornokim (home office) előreláthatólag egész nyárra. Szoktam festeni, rajzolni, edzeni, sorozatozni főleg ezekben a napokban a szar idő miatt, de egyszerűn úgy érzem nélküle nagyon nehéz.. Egyetemen is sok emberrel vagyok ugyan jóban, de egyik sem még az az elmélyült barátság, amik régen voltak nekem. Egyszer édesapám emlékszem beszélt velem erről, hogy majd meglátom, hogy idővel ez történik. A barátságok megfakulnak, a párod és a családod lesz az első. Lehet erre gondolt? Lehet én még úgy érzem, nem éltem ki magam? Vagy nem bírom a magányt? Hajlamos vagyok a szorongásra, sőt nekem azzal az a baj, hogy néha hipochondriával társul és kombinálni kezdek, ha egyedül vagyok sokáig. Voltatok már így, hogy úgy hozzászoktatok párotokhoz, hogy nehéz volt nélküle? Bármi jó tanács?



2020. jún. 21. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
Barátai a gyerekeknek vannak. Érett, felnőtt ember olyan társat választ, akivel jól érzi magát, és fel sem merül, hogy haverozgatni kéne.
2020. jún. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez ám a csodás válasz első! Gratula :D

Szóval akkor a te olvasatodban, az "érett, felnőtt embernek" nincsenek barátai, csak a párja létezik számára a világon.

Ok.


Nekem is 3 éve tart a kapcsolatom, de igenis vágyom rá olykor, hogy a barátaimmal legyek, és ne állandóan csak a párommal.

Tudom, nem vagyok még "érett,felnőtt".


Egyébként kedves kérdező.

Én úgy gondolom, hogy kicsit tudni kell engedi egy kapcsolatban. Hidd el, mindkét félnek jót tesz, ha nem csak állandóan egymással vannak.

Egyébként természetes ha hiányzik, sőt, szerintem ez tök jó dolog, ha ez az érzés évek után is megmarad.

Viszont ne legyél társfüggő. Mindketten egy különálló személyiség vagytok, és mindkettőtöknek megvan a saját élete akkor is, ha egy párt alkottok.


Egyébként a szorongás,és a hipochondria csak akkor jelenik meg ha teljesen egyedül vagy? Vagy akkor is, ha nem vagy egyedül, de a párod nincs melletted?

2020. jún. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az elsővel én sem tudok egyetérteni. Ez szerintem nem ennyire fekete-fehér.


Kedves második!

Köszönöm a válaszod! Igen, szerencsére megmaradt ez az érzés évek múltán is, neki is szoktam hiányozni, szokta nekem mondani. Én nagyon nem vagyok a hozzámláncolós fajta, ezt is így "retjve" élem meg, tehát nem tartom vissza őt semmitől. Sőt, ha valami buli lenne haverokkal és hezitál, mindig mondom hogy menjen már! :D mármint én se örülnék, ha valaki rámakaszkodna. Nem is mindig megyek el vele, ha hívnak se, mert hadd haverkodjanak.


A szorongás meg, először is tud mindenről és nekem ez tök sokat segített mert abszolút megértő és neki is voltak nehéz időszakok, ezért teljesen megérti. De ez inkább régebben volt rám jellemző, ritkán jön ki. Jó kérdés egyébként amit felvetettél, szerintem inkább maga a magány és az azzal járó unalom váltja ki. Ha pl. ő lefoglal, velem van, filmezünk, sétálunk akármi szinte átlátok saját magamon mint a szitán, kitisztul a látásom hogy uramisten milyen hülyeségen kattogtam amíg nem jött. De ugyanez, ha egy barátnőmmel társalogtam vagy valami. Mintha lehúznának a Földre, hogy hahó hülyeségeken agyalsz.

2020. jún. 21. 19:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez volt a helyzetem, szép lassan elmaradtak az osztálytársak, barátok a suli után, aztán csak a párkapcsolatomra fókuszáltam. Mivel annak 1 éve már vége, sajnos 2 szék közül a földre estem :/ barátok és párkapcsolat egyensúly kell, na meg hogy magadra is legyen időd, te legyél a legfontosabb magadnak, mert mindenki elsősorban csak magára koncentrál, ez nem önzőség, hanem csak akkor tudsz másokkal is jól, boldogan lenni, ha magadban is boldog vagy, a szorongás miatt nekem sem egyszerű, de a jóga és az olvasás segít. Fel a fejjel :)
2020. jún. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igyekszem elvonni a figyelmem, mert nekem a hipochondria és a szorongás borzalmasak mellé. Most kezdődött el egy olyan, hogy ha nincs mellettem úgy szorongok megy a hasam néha és tuti attól, mert ver a szívem közben nagyon és feszült vagyok.

2020. jún. 23. 09:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez kezdődő társfüggőség, ne engedd meg ezt!! Ne függj tőle ennyire mert hosszú távon ez nem lesz jó :(
2020. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!