Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állítólag napi 17 érintés...

Állítólag napi 17 érintés kell egy embernek, hogy ne bolonduljon meg. Akit nem érintget senki, az ezek szerint törvényszerűen becsavarodik?

Figyelt kérdés
17 érintés, mentálhigiénia, megőrülés

2016. szept. 13. 18:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Na, látszik, hogy érintetlen érintett vagyok, még a keresőszavakat is rossz helyre írtam, bocsi...
2016. szept. 13. 18:14
 2/7 anonim ***** válasza:
nem csavarodik be
2016. szept. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Akkor én be vagyok csavarodva... jé, és tényleg :D :'(
2016. szept. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az is számít, ha valaki odajön és 3 mp alatt gyorsan egymás után letudja ?
2016. szept. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Reményeim szerint nem, bár szoktam ezen gondolkodni, mivel tök egyedül vagyok a világban. Ha barátokkal nem találkozom, akkor annyi az érintés, hogy kezet fogok a kollégákkal vagy valaki nekem jön az utcán. Remélem, hogy ha a saját bőröm simogatom, az is számít - bár gondolom az agy érzékeli az érintést, de azt is, hogy nem mástól származik. Erről a napi 17-ről még nem olvastam.
2016. szept. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valóban fontos az érintés és lehet érezni a hiányát.

Nem mondanám, hogy megbolondul az illető (vagy talán nagyon hosszú idő kell, évekre gondolok) de alapvetően egy kis fusztráltságon túl nem okoz végzetes gondokat. Persze kellemetlen és kerülendő állapot.

2016. szept. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudod ezeket a tanulmányokat nem kell szó szerint venni. A kísérleti csoportot figyelembe kell venni, az kultúráját stb. pl. az olaszok, spanyolok sokszor megérintik egymást, míg az angolok "hidegek" és kerülik a testi kontaktust. Tehát először el kell olvasni azt a tanulmányt, mondjuk végezték olaszokon, akik pl. egy nap 35X érintik meg egymást, és 17 lett a szükséges érintési szám. Te ezt akarod alkalmazni mondjuk MO-n ahol tegyük fel napi 10X érintik meg egymást az emberek átlagosan, akkor ha jól számolok, akkor napi 5 érintés lenne szükségszerű a mentális egészség megőrzése szempontjából. Tehát a helyi adottságokhoz mérten kell értelmezni.
2016. szept. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!