Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Arrogáns vagyok, ha megkérdője...

Arrogáns vagyok, ha megkérdőjelezem a diagnózist, amit felállított a pszichiáter?

Figyelt kérdés

Már nem most, hanem olyan 2 és fél éve. Akkor elém tolt egy papír alapú tesztet, azon kijött, hogy bipoláris vagyok. Akkoriban egy napon belül változott a kedélyállapotom sokat, reggelente nagyon imádtam mindenkit, délutánra meg már fájt létezni is. Igazából ennyi, kaptam rá Lamolepet, az úgy tűnik, bevált, bár ha jól olvastam, mentális zavarok közül sem csak ezt az egyet szokás kezelni vele.

Lehetséges, hogy amúgy nem is voltam bipoláris soha, "csak" depressziós mondjuk?


2020. jún. 22. 13:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem vagy arrogáns, csak éppen nem végezted el az orvosi egyetemet, utána a pszichiátria szakorvosi stúdiumokat és nem ismered a szakmai kollégium által felállított kezelési protokollt.
2020. jún. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem, hogy itt elvileg ő a szakértő a témában, én meg a hülyegyerek, de nem tudom, mennyi energiát hajlandó egyetlen páciensébe fektetni egy olyan orvos, aki TB alapon látja el a huszadik betegét aznap, és az előzők közül 15 üvöltve ment be hozzá balhézni, szerintem előfordulhat, hogy ilyen körülmények között valakin csak túl akar esni gyorsan.
2020. jún. 22. 13:24
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet másik pszichiáter véleményét is kérni ám.
2020. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Tervben van a héten.
2020. jún. 22. 13:26
 5/16 anonim ***** válasza:
24%

"Arrogáns vagyok, ha megkérdőjelezem a diagnózist, amit felállított a pszichiáter?"


IGEN, az vagy.

A pszicháter tesztjeit ugyanis gyakorlatilag semennyire nem befolyásolja az aznapi hangulatod, ezek úgy vannak összeállítva, hogy minden esetben müködjenek.


Másrészt ö sok évig tanulta ezt a szakmát, szóval garantáltan többet ért hozzá, mint te (mivel nem hieszm, hogy neked is lenne pszicháter diplomád)


Harmadszor az öndiagnózis sosem müködik, mert nem tudod amgad kivülröl, objektívan értékelni.


Negyedszer a pszichiáterekhez sem szoktak üvöltve menni be páciensok, föleg nem sorozatban.

2020. jún. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

#1 Simmán joga van a kezelést visszautasítania, ha nincsen teljes gyámság, vagy kényszer gyógykezelés alatt.


Az orvosnak kötelessége átbeszélni a beteggel a kezelést, és a gyógyszer kockázatait.


Ilyen erős gyógyszertől, amúgy simmán lehet komolyabb betegséged.

2020. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanabban a helyzetben vagyunk. En nemrég voltam először pszichiaternél, egy 15 perc beszélgetés után azt mondta, hogy “bipolaris szerű” tüneteim vannak es felírt 2 fele gyógyszert plusz frontint, az egyik kifejezetten bipolaris zavarra van. A tesztemre azt mondta, hogy értékelhetetlen. Na most en magam is teljesen laikus vagyok, de azért ha évek óta együtt el magával az ember es régóta depressziós, akkor azért nyilván elkezd olvasni a témában. Ami a bipolaris zavarról olvastam, azt en egyáltalán nem tudom elmondani magamról, a borderline-nal kapcsolatban viszont szinte teljesen magamra ismertem, ezt ő meg sem említette. en nyilván többet tudok magamról, mint ő, aki 15 percig beszélt velem. Elvileg jövő héttől elkezdek járni egy klinikai szakpszichologushoz, ő is állami, őszintén en is azt érzem, hogy tb alapon nem nagyon foglalkoznak az emberrel...
2020. jún. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"A pszicháter tesztjeit ugyanis gyakorlatilag semennyire nem befolyásolja az aznapi hangulatod"

Hol írtam, hogy az aznapi hangulatom lehetett a félrevezető?


"Negyedszer a pszichiáterekhez sem szoktak üvöltve menni be páciensok, föleg nem sorozatban."

Én szoktam lent ülni a váróban, lol, ha a diplomát a tévedhetetlenség garanciájának tekinted, akkor kezelhetnéd tényként valakinek a személyes beszámolóját is (értsd: jó eséllyel többet tudok a fantasztikus kőbányai Egészségházról, mint te).

2020. jún. 22. 13:41
 9/16 A kérdező kommentje:

#7

Őszintén szólva azon is csodálkozom, hogy 15 percet hajlandó volt beszélgetésre szánni a tiéd, én nagyjából 3 mondatot mondtam el magamról, és már jött a teszt. Remélem, a következő doki(k)tól kielégítőbb válaszokat kapunk.

2020. jún. 22. 13:48
 10/16 anonim ***** válasza:

A zuglói pszichiátriai gondozó, volt vezető főorvosnőjének, mániája volt, hogy szinte mindenkit, antipszichotikummal kezeljen. Hiába van terapeutai végzetsége is. Szerinte minden pszichés betegség endokrinológia okokra vezethető vissza.

Ezzen sok pszichiáter ismerösöm is ledőbent.

Amúgy ez az orvosnő "mentette meg" a "pszichiátriai gondokozó hállózatot", úgy hogy két volt egészségügyi miniszterrel is jobban volt.

Öcsémet kezelte.

2020. jún. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!