Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Arrogáns vagyok, ha megkérdője...

Arrogáns vagyok, ha megkérdőjelezem a diagnózist, amit felállított a pszichiáter?

Figyelt kérdés

Már nem most, hanem olyan 2 és fél éve. Akkor elém tolt egy papír alapú tesztet, azon kijött, hogy bipoláris vagyok. Akkoriban egy napon belül változott a kedélyállapotom sokat, reggelente nagyon imádtam mindenkit, délutánra meg már fájt létezni is. Igazából ennyi, kaptam rá Lamolepet, az úgy tűnik, bevált, bár ha jól olvastam, mentális zavarok közül sem csak ezt az egyet szokás kezelni vele.

Lehetséges, hogy amúgy nem is voltam bipoláris soha, "csak" depressziós mondjuk?


2020. jún. 22. 13:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem egyértelműen lejön a stílusodból, hogy nagyon arrogáns vagy. És még más is.
2020. jún. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Mesélj, tudni szeretném, hogy még mi vagyok.
2020. jún. 22. 15:04
 13/16 anonim ***** válasza:
80%
Depressziós biztos nem voltál, mert annak az a lényege, hogy folyamatosan lent vagy. Ha meg egyszer fenn vagy egyszer lenn akkor bipoláris vagy. Remélem te is érzed, hogy nem normális dolog, hogy reggel imádsz mindenkit estére pedig már ölnél kb. :D Az pedig, hogy egy bipolárisoknak szánt gyógyszer segített végképp alátámasztja a diagnózist.
2020. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy amilyen állapotban akkor voltam, az normális volt. Azért kezdtem arra gyanakodni, hogy talán valami más lehet a baj, mert nem a felhangolt és lehangolt _életszakaszok_ váltogatták egymást nálam, és nem is ok nélkül, mint az állítólag lenni szokott, hanem minden napom úgy nézett ki, hogy felébredni, elkészülni otthon borzasztóan szar (fárasztó és fájdalmas) volt, aztán az utcán, emberek között elkezdtem magam jól érezni, örülni az életnek (tehát a kimozdulás és a társaság segített rajtam), aztán napközben annyira lefáradtam/lefárasztottak, hogy mire hazaértem, ugyanott voltam lelkileg, mint közvetlenül felkelés után. Lehet, hogy valakinél ebben nyilvánul meg a bipoláris zavar, biztosra nem tudhatom, csak azokból az ismerőseimből indulok ki, akiket ugyanezzel diagnosztizáltak, illetve az általános betegségleírásokból.

A gyógyszer meg epilepsziásoknak lett szánva eredetileg, aztán kiderült, hogy a bipolárisokon segít olyan módon, hogy a depressziós fázisaikat "állítja le", és a betegtájékoztatótól függetlenül tudomásom van olyanról, akinek sima depresszióra írták fel, szóval nem tudom, fura.

2020. jún. 22. 17:22
 15/16 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező!

Okos vagy az orvosok Nem Istenek! Nagyon helyes, hogy megkérdőjelezed, ha te mást érzel. Hisz ki tudhatná jobban, hogy te mit érzel, mint te magad?

A pszichiátereket felejtsd el, kerüld el nagyívben, ha jót akarsz magadnak. Ugyanis kapsz egy vagy több diagnózist és kísérleti gyógyszert... Ettől kezdve a pszichiáter már nem téged lát csak egy címkét.

Ha tényleg kíváncsi vagy önmagadra akkor pszichológushoz menj, olvass önismereti könyveket. És kérdőjelezz meg mindent, amivel Nem értesz egyet. Hallgass a megérzéseidre, mert azok jók! 😉

2020. jún. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
52%
Az orvosok sem istenek, nem tudnak mindent, és igenis van, amikor téves diagnózist adnak. Tudnék erről mit mesélni...
2021. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!