Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol kaphatnék (lelki) segítséget?

Hol kaphatnék (lelki) segítséget?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, nagyon nehezen nyílok meg mások előtt, szégyellem a problémáim, bagatellizálom azokat.

Legalább 2-3 éve gondolkozom azon, hogy pszichológushoz forduljak, de nem engedhetem meg magamnak azt, hogy 10-15 ezer forintért beszélgessek óránként, főleg hogy rengeteg idő kéne, hogy megnyíljak, nem tudnám hosszútávon finanszírozni.(az 1-1 alkalomnak meg nem látom értelmét tekintve, hogy hosszú időbe telne mire a valódi problémáim gyökerét felfedném)

Egyre nehezebben viselem lelkileg, és magányos is vagyok, és bár sokszor érzem úgy, hogy jobb lenne meghalni, de szeretek élni, vannak még jó napjaim is, de egyre kevesebb.

A háziorvos gyerekkorom óta ismer.Nem mutatom ki, hogy bármiféle lelki problémám van, a környezetemben ezt senki sem tudja vagy gondolná rólam, és bár olvastam hogy a házi orvostól kérhetek beutalót(?) ingyenes pszichológushoz, de utóbbiak miatt ezt nem szeretném.

Maximum az 5 ezer forint/órás pszichológus férne bele, de azt hiszem ilyen nem létezik, ingyeneset meg szinte lehetetlen találni.

Sajnos az ilyen lelki segélyvonalak nekem csak sebtapaszként lennének jók, nem tudom mihez kezdjek.



2020. jún. 22. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Az SZTK-ben teljesen ingyenes a pszichológus.
2020. jún. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező! Nagyon rossz érzés az a tudat, hogy egyedül vagyunk a problémáinkkal. Pedig nem...Ha ilyen nehezen viseli lelkileg, beszéljen róla valakivel, vagy írjon. A járványhelyzet alatt sok segítő szakember felajánlotta ingyenes online segítségét (több alkalmast is), ezek közül még jó néhány elérhető. érdemes a neten keresgélni (probono pszichologus). A háziorvost és az asszisztenst is köti a titoktartás, tehát, ha beutalót kér/kap, senki sem tudja meg, csak Ön és a pszichológus. Semmi szégyellni- vagy kivetni valót nem lát a művelt világ abban, ha valaki lelki segítségért folyamodik.

Vagy van újabban olyan lehetőség is, hogy emailes levelezést folytat akár teljesen anonim módon egy online mentálhigiénés tanácsadóval. Lehet hogy ez jobban megfelelne Önnek, ha nehezen nyílik meg. Ezt sok segítő szakember ingyen folytatja. Az írásnak szinte gyógyító ereje tud lenni. Egy 6-10 levélváltásból álló néhány hónapos folyamat beindítja és megtámogatja a pozitív elmozdulást.

Lelki segítségért hívhatja a CallForHelp lelki támogató vonalát, a sebtapaszon túl egyéb segítséget is kaphat, ott le lehet írni, ki lehet mondani elérhetőségeket, vagy cseten is elérhető.

Jó ötlet, hogy foglalkozik a kérdéssel, lépjen tovább, arra bátorítanám.

2020. jún. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Kicsi rá az esély, de ha esetleg egyetemista vagy, akkor egyetemeken szokott lenni pszichológus ingyenesen.


Viszont a 10-15 ezer forintos tarifánál biztos vagyok benne, hogy van valamivel olcsóbb pszichológus is. Most a korona miatt egy csomóan álltak át online terápiára, szóval az is lehet, hogy úgy olcsóbban is vállalnak. Szerintem ennek mindenképpen nézz utána. Ha nem is találsz olcsóbban, akkor pedig ha csak kéthetente, vagy havonta egy beszélgetésre mész el, hidd el, az is sokkal több, mintha egyre se mennél.

2020. jún. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Terapias hazak talan. 1-2 honaposak, de van ami hosszabb. Ott van egyeni es csoportos terapia is, ami sokszor nagyon hasznos es eleg a kezdo lokes meginditasahoz. Nem tudom konkretan a problemaidat, de a.nehezen megnyilasra mar jo lenne mondjuk a sema terapia. :)
2020. jún. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Itt van egy pár online ingyenes pszichológusnak az elérhetősége. Remélem segít majd.:

[link]

[link]


Szép napot. Üdv.

2020. jún. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!