Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elfogadhat-e ajándékot a...

Elfogadhat-e ajándékot a pszichológus a kliensétől?

Figyelt kérdés

2020. jún. 24. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Magán vagy TB-s?


De miért ne fogadhatná magánszemélyként?

2020. jún. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, virágot, bonbont el szoktak fogadni az orvosok is. A kezelés végén, vagy karácsonyra.
2020. jún. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

A pszichológus nem orvos. Az a pszichiáter...

Mindkettő elfogadhat, akár pénzt is.

2020. jún. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A végén adtam neki egy kis ajándékot, értékben kb 3 ezer ft volt, tehát nem nagy összeg. Magán volt, úgyhogy éppen elég pénzt odahordtam neki, de mégis szerettem volna valamit adni, mert tényleg elégedett voltam vele.
2020. jún. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Bipoláris depresszióm egyik tünete a túlzott költekezés, adakozás.

Amikor olyan nagyvonalú ajándékokat vittem, amik betegségemre voltak visszavezethetők,

akkor nem fogadta el az orvosom.


VIP üzemlátogatás munkahelyemre az orvosom kisfiának

is túlzás kategória lett volna,

de főnökeimet kértem, hogy hívják meg....

ilyen körök után elfogadták.

2020. jún. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Magán pszichológushoz jártam. Többször is adtam neki kisebb ajándékokat a terápia folyamán, mert ezzel is ki akartam fejezni, hogy milyen hálás vagyok. Mindig mondta, hogy ugye tudom, hogy nem tartozom neki semmivel, hiszen fizettem a terápiás órákért, de én szerettem volna személyes módon is kifejezni a hálámat, nem csak pénzzel.
2020. jún. 24. 19:48
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én karácsonykor vittem egy teás/kávés bögrét amit megtöltöttem csokival. Sokat teázott és láttam, hogy csúnya kopott a bögréje. :) Szerintem örült neki mert láttam később hogy használja.
2020. nov. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mind két pszichológusomnak a terápiák végén vittem egy doboz bon bont.
2020. nov. 14. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem jellemző, nekem sosem fogadtak el (ha mondjuk megkínálom a házi sütimből, azt azért nyilván igen)
2021. ápr. 4. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%
És ha terápia végén (TB-s, teljesen ingyen jártam végig a 30 almalmat) adok neki egy saját készítésű rajzot, az még belefér szerintetek? Nem őt rajzolnám le, hanem egy szép tájat/vagy valami szakmájához kapcsolódót, pl.: agyat.
2021. ápr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!