Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kerül ilyen sokba...

Miért kerül ilyen sokba pszichológusnál egy óra? Irreális, és nem is nyyújt cserébe túl sokat.

Figyelt kérdés

Nem tudom, még hol lehet egy óráért ennyit elkérni, de ahhoz már nagyon sokat kellene nyújtani. Rendben, hogy egyetemet végez a pszichológus, de van, hogy még egy magánorvos, aki doktorált, ő is kevesebbet kér ennél, és annak legalább hamarabb is van látható eredménye. Pl. egy tapasztalattal rendelkező bőrgyógyász, vagy egy szemész is kb. ennyit kér, vagy kevesebbet.

Egyy nyelvtanárnak is ugyanúgy megvan a végzettsége, etapasztalata, és fele annyit sem kérhet mint a pszichológus. ráadásul nem is teljes körű a szolgáltatásuk, az emberi lélek pedig egy egység és minden részéhez kellene érteni, ők meg szakosodnak, és csak egy részéhez értenek, ami nagyon sokszor hátrány!

jártam már pszichológusokhoz, de egyik se nyújtott olyan elsöprően nagy dolgokat, az egyikkel szinte semit nem sináltunk, a másik jó fej volt és olyan kérdéseket kérdezgetett, mikről én is kérdezgetnék valakit, akinek problémája van, tehát én is tudnám nyújtani, amit ő. egy másiknak meg elmondtam 1 órában a fél életem, semmit nem csinált és az 10ezer forintba került.

irreálisan magasak ezek az árak, és lássuk be, a kis bölcsészdiplomájuk nem ad akkora tudást, amit ne tudhatna lekörözni valaki, akinek nincs végzettsége de szívesen beszélget másokkal a problémáikról. egy orvos, aki megvizsgálja az embert, felír gyógyszert sokkal többet tud, mégsem kér többet.

Hallottam olyanokról, akiknek nincs pénzük és spórolnak, hgy ki tudjanak fizetni majd egy órát legalább, de nem tudják még, h semmivel nem lesznek vele előbbre.


2020. jún. 29. 18:45
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

kicsit off, de egyébként mennyit keres egy pszichológus tisztán?

tehát amiből már lejött a bérlés, tanfolyamok, adó, egyebek

úgy hogy magánba és kórházban is dolgozik

nem kell pontos összeg, egy intetvallum is jó

2020. jún. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, a pszihcológiát mint tudományt elismerem, de a terápiát mint olyat nagyon kétségbe vonom.


10. Szóval autó mindenképpen kell? És ház is? Ezeket úgy írod, mintha ezek nélkül nem lenne élet. Szóval azért fizessek több tízezer forintot hiába néhány pszichoterápiáért a pszichológusnak, hogy tudjon venni autót és házat, és az mindegy, hogy én semmivel nem lettem előbbre tőle.

"Nem is beszelve arrol, hogy a pszichologusoknak is kotelezo pszichologushoz jarni, onismeretet fizetni, a szakkepzesek 90%-a is penzbe..." Most erre mondjam azt, h engem nem érdekel? Nem érdekel, hogy a gázszerelő milyen képzéseket vett részt. Az érdekel, hogy kérek tőle valamit, azt megcsinálja, mondja meg, meg tudja-e csinálni, mit tud csinálni, ha nagyobb a probléma, stb., és kifizetem érte.

"De foleg azert, mert megteheti, es van, aki ki is fizesse." Magyarul, van olyan marha, aki kifizesse, mint én is voltam. A lényeg, hogy nektek jaj de sok képzés, jaj de sok teher, jaj de sok költség, nem mintha nem Ti választottátok volna ez az életpályát, mert majd a marhák úgyis kifizetik. Ez érdekes hozzáállás.


Namármost, én gyerekkoromban kétszer is jártam pszichológushoz, egyiknek sem volt értelme. Kb. 13-14 évesen nem igazán volt fogalmam, hogy a pszichológusnak mit is kéne csinálna, és nekem, és együtt, és ebből mi jönne ki, de ő se mondta volna el. Tehát kb. néztük egymást az alkalmakon, mintha teljesen képben lennék az összes terápiás módszerrel és azok módjával is. Szerencsére, úgy tudom, ezért nem kellett fizetni, olyan is volt.

A másikért szintén nem kellett fizetni, az egy fokkal jobb volt, de sose foglalkoztunk szinte a problémáimmal, mondhatni én se tudtam, mik a problémáim, de például egyik alkalom végig a számítógépek fajtáiról beszélt a pszichológus, én meg hallgattam.


Egyébként meg, bérelni egy helyet, ez is hülyeség. Nyilván nem mindig megoldható, de bárhol lehetne tartani a terápiát, nem igényel külön eszközt, így séta közben, vagy valami elhagyatottabb helyen is lehetne csinálni, és helyet sem kell bérelni hozzá. Én lehet, jobban is éreztem volna magam, ha így történik.


Szóval ez, hogy mert hú de sok képzés, hú de sok munka mire pszichológus lesz valaki, és ezt meg kell fizetni, ez hülyeség. Palira lehet venni az embereket, akik fizetnek, és vagy kapnak érte valamit, vagy nem, erről szól ez. Ezt kéne megérteni, hogy ez irreális. Kötelezővé tenném, hogy az első foglalkozás jóval olcsóbb legyen, és a pszichológusnak konkrétan meg kell mondania, hogy mire számíthat a páciens, mit tud segíteni, mit nem, miylen együttműködésre lenne szükség, mire nem, ezeket pontosan tisztázni kellene. Ez, hogy csak szórjuk a pénzt, mert úgyis van, és mert szegény pszichológus hú de megterhelő képzéseken vett részt és hú de sokba került neki, ez senkit nem érdekel!

Ez az egész felháborító, és tenni kellene valamit! nyilván sokféle ember van, sokféle problémával, kéréssel, és nyilván aki pl. csak állásinterjúra felkészítés miatt megy, az más. A pszichológuskereső weboldaon is nagyon bénán van megoldva, hgy ugyan oda van írva pár dolog, hogy az adott szakember mivel foglakozik, milyen területekkel, de lehet, az semmit nem mond. Nyilván akinek gyászt kell feldolgoznia vagy drogfüggő, tudja, hogy ilyen szakembert kell keresnie, akinél ez van kiírva, de pl. én konkrétan csak tippelni tudtam, hogy valami életvezetési tanácsadás kéne, de annak olyan mélyen vannak a gyökerei, hogy már arra sem jó bárki, és így olyahoz kerültem, aki 3 alkalom után elküldött, és a 3 alkalom nekem több 10ezer forintba került, amit szépen kidobtam az ablakon. És nem nyújtott túl sokat az illető, én is kb. úgy kérdezgettem volna azt, aki hozzám fordul, ahogy ő engem, csak én enm kértem volna érte semmit.

2020. jún. 30. 17:52
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Mas szemszogbol kozelitem meg a kerdest, mint az eddigi valaszolok.

Tavaly februarban kerestem fel egy pszichologust egy trauma feldolgozasa miatt, kesobb onismeret miatt mentem vissza hozza. Nagyjabol masfel ev van mogottunk, es az eletem egyik legjobb dontesenek tartom, hogy elmentem hozza. 8000 Ft/ora aron dolgozik. Miert is fizetek?

1) Meghallgat, es a ketkedeseim mogott meghuzodo okokat segit feltarni.

2) Megerteti velem, hogy jo ember vagyok. Teszi mindezt ugy, hogy senki vagyok neki.

3) Egy oran keresztul ram koncentral. En "kihagyhatok", "kikapcsolhatok" ora kozben, de o ezt nem teheti meg. Tanarkent dolgozok, igy tudom, milyen az, amikor 45-90 percen keresztul nekem ott kell lennem, minden percben. Ha nem tudok egy kerdesre valaszolni, mas oldalrol kozelit.

4) Ugy figyel es koncentral, hogy eszreveszi, ha barmilyen apro reakciom is van barmire.

5) Kepekkel hivjuk elo a tudatalattim rejtelmeit, es mindezt segit hozzam kapcsolni, feldolgozni, megerteni. Szerintem iszonyatosan nagy intelligencia es muveltseg kell ahhoz, hogy a szimbolumokat, a szineket az adott egyenhez lehessen kotni. El lehet vegezni egy tanfolyamot, de folyamatosan muvelned kell magad, ha jobb akarsz lenni.

6) Rendkivul jol ismer.


Engem a beszelgeteseink atsegitettek a krizisen (akkor nagyon a padlon voltam), es erzem, hogy egyre melyebbre megyunk az onismeretben is. Marmint egyre melyebbrol tudom magam nezni. Soha eletemben nem voltam ennyire nyugodt es kiegyensulyozott, miota hozza jarok. Ezt korabban en sem hittem volna.

Azt is erzem, hogy mindezt felelosseggel teszi. Nem dobalozik ossze-vissza,de feszegeti a hataraimat (aminek kovetkezteben neki mondtam el eloszor azt, amit 20 eve senkinek nem mertem elmondani), de nem viszi tulzasba. Volt egy beszelgetesunk, ami rosszul vegzodott, de teljesen intelligensen meg tudtuk beszelni, nem tolta ram a felelosseget, kereste, hogy o hol hibazhatott. Aki felelotlenul doolgozik, az nagyon nagy karokat tud okozni. A korabbi valaszokban is lattam ilyet, sajnalom, hogy ilyennel talalkoztatok. En is ismerek olyat, akihez nem mennek.

Hozzateszem, klinikai szakpszichologus vegzettsege van, mindenfele szakmai treningekkel/kepzesekkel kiegeszitve. Erzodik rajta, hogy imadja a szakmajat, es folyamatosan kepezi magat. Szerintem a kliens reszerol is kell a nyitottsag, hogy ne kidobott penz legyen.

Akihez en jarok, megdolgozik ezert a penzert. (Egy 10 perces nogyogyaszati vizsgalatert fizettem 10e Ft-ot)

2020. jún. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
56%
Több szakembert is kipróbáltam már, de az összes csak közhelyeket puffogtatott. Mindegyik olyan dolgokat mondott, amiket én már pontosan tudok. (Nem úgy, hogy mondja a meglátását, és én azzal egyetértek, tehát rádöbbenek a dolgokra a segítségükkel. Hanem tényleg olyanokat mondtak, amiket már én is megfogalmaztam magamnak korábban, és ezekhez képest vártam volna valami pluszt, olyan dolgokat, amik eddig meg sem fordultak a fejemben, de egyikük sem állt elő ilyennel.) Szóval eléggé szkeptikus lettem a pszichológiával kapcsolatban.
2020. júl. 1. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:

13.! Egyrészt örülök, hogy jók a tapasztalataid. Másrészt, amiket leírtál 6 pontban, azok nagy részét hétköznapi emberek is tudják hozni, ingyen, és pszichológusok van, hogy a felét nem hozzák. Nyilván vannak könynebben és nehezebben kezelhető problémák, és olyan is van, amikor ha őszinte lenne a pszichológus, ő maga se tudná, hogy fog-e jutni valamire a páciensével, és ezt bizony be kellene vallani már a terápia legelején! Amit nem teszik, mert a pénz az jól jön!!! És ez a nagy probléma!!! Én örültem, amikor 3 alkalom után már közölte a pszichológus, hogy nem vagyok a szakterülete, bár így is mondhatni a semmiért kellett fizetnem több tízezer forintit, és ez sem oké. Fizetni olyanért szoktak, amit meg is kapnak az emberek, nem a semmiért. Jó, rendben, koncentrália kellett, ráment egy kis ideje, ezt ki kell fizetni, de nem ér több tízezer forintot! Az mikor van boltokban, hogy bemész, veszel egy 30ezer forintos tévét például, és csak otthon derül ki, hogy a doboza üres és nem tehetsz semmit? Nagyon igazságtalan ez!!!


14. válaszoló, nagyon a szívemből szóltál! Nagyon így érzem én is, hogy én is rendelkezem bizonyos önismerettel, értem, hogy milyen hatások értek engem a múltban a szülőktől, osztálytársaktól, akárkiktől és ez mit vált ki belőlem, tehát a pszichológus már nem tud meghatni azzal, hogy hú, ezek így és így hatottak rám, és ilyenért nem fizetnék több tízezer forintot. Ezekkel a dolgokkal kezdeni valamit, na az lenne a valami, amihez elismerném, hogy kell diploma! Barátokkal is anno sokat beszélgettünk a lelkivilágomról, ők is simán hozták azt,a mit a pszchihológusok.


Én is diplomás vagyok, emberekkel foglalkozom munkám során, csak én negyedannyit kapok egy óráért, és én nyújtok is valamit. Mivel emberekkel foglalkozom, nekem is kellett valamicske pszichológiát tanulnom, és egyébként is érdekelt mindig is a pszshiclógia, egy keveset olvasgattam is ilyen témában. De ezzel már szinte annyit tudok, mint egy pszichológus. Ahhoz kellene valami, hogy amivel az ember nem tud mit kezdeni problémájával, még ha van is önismerete, abban segíteni. Én is azt érzem, a pszichoterápia inkább humbug. Lehet, vannak emberek, akik félnek az önismerettől, a pszichológia sem érdekli őket és maguktól nem kezdenek gondolkozni rajta, hogy mi lehet a problémáik oka, nekik tudnak a pszichológusok újat mondani. Átlátom bölcsészként én is, hogy a bölcsészettudomány valóban nagyrészt büfé. Ami a szakterületem, amit az egyetemen tanultam, nem nyújtot annyira sokat, részben előtte is tudtam,a miket tanultam. Hobbiból foglalkozom nem bölcsész jellegű dolgokkal is és látom a különbséget, mi a büfé, mi nem. Nem akkora dolog feldolgozni Kafka Levél apámhoz című írását, elemezni a szülő-gyerek kapcsolatot, az álomban megjelenő szimbólumokat megpróbálni helyesen értelmezni, elolvasni Freud Álomfejtés című könyvét, megismerni a behaviorizmust és hasonlókat. És ehhez jön a terápia, ami úgy van beállítva az emberek előtt, mintha valami pluszt nyújtana, pedig a legtöbb ember kicsi olvasottsággal és empátiával képes lenne meghallgatni a másikat. De most tegyük fel, egy lány, akit kiskorában rendszeresen megerőszakolt az apja (van ilyen sajnos), azzal mit kezd a pszichológus? Jó lenne a terpáiráról is hallani egy kicsit, hogy belássunk a színfalak mögé, hogy kiderüljön, hogy tényleg kezdenek ilyennel valamit érdemben, amiért megérdemlik a fizetséget!!! A terápia részleteiről várnám a beszámolót egy ilyen konkrét esetben, hogy miylen eredményeket is lehet elérni, amik valóban eredmények, amiért valóban megérdemli a pszichológus a fizetséget!!! Remélem, jönnek válaszok erre.

2020. júl. 3. 15:14
 16/43 A kérdező kommentje:
Na, ez érdekes. Amikor arról van szó, hogy a pszichológusnak ház és autó kell, akkor azt meg tudja írni. Ha egy konkrét esetben a terápiáról kellene írni, hogy ugyan mit is csinálna, amiért zsebre vágja a tízezreket, akkor nagy a hallgatás. Biztos fárasztó lett volna elolvasni az előző hosszú hozzászólásom és benne a kérdést, mert annak elolvasásáért nem fizetnek tízezreket.
2020. júl. 7. 10:23
 17/43 anonim ***** válasza:
0%
Vannak érvek mellé dumák rendesen . Spóroljatok a kőművesen a péken szerelőkön mert 100 Ft szerintetek az anyag a melót ti is megoldjátok jobban tehát átvernek bármennyit fizettek . A tréner segítő dolga mire költ és miért ne akarjon ezt azt venni élni fejlődni . Aki sír a kocsmában neki milyen tré a léte az ott is ragad az ne menjen segítségért és nem is igényli . Műköröm tetkó az kell meg a reklámozott multi gagyi mérgei új mobil laptop , az szükséges . Önkritika önismeret fontos , akarni merni váltani lépni és ezek folyamatai .
2020. júl. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

17. te kicsoda vagy? Gondolom, nem pszichológus, még csak hallgató sem, mert ilyen felszínesen nem írhatna, aki ért hozzá. Nem ismersz engem. Finoman szólva is zavaros a válaszod. Higgadj le, úgy kéne írnod és érvelned, egy pszichológusnak ezt tudnia kéne!

Most én jövök:

1. nem járok kocsmába soha.

2. eleve elítélem a tetoválást, nekem nincs és soha nemislesz. Ingyen se.

3. a telefonom több mint 5 éves. a számítógépem is.

+1 Annyi volt az érve egy előző hozzászólásban a "pszichológusnak", hogy azért kér sokat, mert neki autó és ház kell. Ez nem érv. Te is látod, hogy nem érv, de hát ezt írta.

Önkritikám és önismeretem van, de azokat ingyen szereztem - a válaszod alapján tőled ilyenekben nem hiszem, hogy előbbre lépnék. Nyilván van mindig mit fejlődni önismeret, önkritika terén, ebben nekem 5 pszichológus közül egyik sem segített semmit, mások már igen. Csak másoknak nem kellett autó és ház, a pszichológusoknak igen, ennyi a különbség. Még mindig az autó és a ház az érv, azért, mert a pszichológus hallgató ezt az egyet hozta fel, hogy ezért kérhet annyit.

Most már érdekelne, 17-es, te ki/mi vagy, de nagyon nem pszichológusra vall a felszínességed. Vagy tényleg itt tartunk?

2020. júl. 7. 10:47
 19/43 A kérdező kommentje:
17. A mellédumáról meg annyit, hogy a 15. válaszom végén feltettem egy kérdést, hogy eg ykonkrét helyzetben a pszichológus mitcsinálna, hogyan zajlana a terápia. Erre sem válaszoltál. Még mindig csak az autó és a ház volt az egyetlen válasz. Tudod, nem szép dolog az általánosítás, valószínűleg pszichológia szakon nem tanították ezt meg. Mindenki vagy kocsmába jár, vagy tetoválása van, vagy méregdrága laptopja és telefonja... kicsit azért gondold át ezt ér érvelj is! Ha másokat támadsz, az nem érvelés, ezt is tudnod kéne, ha valamiféle pszichomókus lennél.
2020. júl. 7. 10:50
 20/43 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes téma. 6 éve kezdődött nálam egy nagyon erős szorongás, amivel aztán megjártam pár szakembert, elmondhatom, hogy van tapasztalatom.


Így visszanézve, ha valaki elmondja, hogy melyik az az 1-2 könyv, ami elindít a felismerések útján, sokkal hamarabb eljutok idáig, mint pszichológusokkal próbálkozva, pedig pár módszert "kipróbáltam".


Több százezret hagytam náluk, a legtöbb esetben skype-on ment a terápia, tehát nem hinném, hogy bérelnie kellett rendelőt. Számlát kettő pszichológustól kaptam. Adózás? Micsoda??? Mi után??? Amit be sem vall?? Még ha adózik is, abból a 10 ezerből nem 2-3 ezer marad a zsebében, nem 80% adót és járulékot fizetünk!


(Volt, aki nem is vállalt, mert nem akartam antidepresszánst szedni, amitől szerinte sokkal jobban lettem volna és akkor lett volna értelme a terápiának. ???)


Másoknak is van felsőfokú végzettségük, diplomájuk, szóval nem kell itt azzal jönni, hogy dehát mennyit tanul. Igenis rettenetes sok az a 10-15 ezer forint, amit elkérnek alkalmanként.


Ha valaki elkezd önismereti témában keresgélni, olvasgatni, előbb-utóbb megtalálja, amibe kapaszkodni tud.

2020. júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!