Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kerül ilyen sokba...

Miért kerül ilyen sokba pszichológusnál egy óra? Irreális, és nem is nyyújt cserébe túl sokat.

Figyelt kérdés

Nem tudom, még hol lehet egy óráért ennyit elkérni, de ahhoz már nagyon sokat kellene nyújtani. Rendben, hogy egyetemet végez a pszichológus, de van, hogy még egy magánorvos, aki doktorált, ő is kevesebbet kér ennél, és annak legalább hamarabb is van látható eredménye. Pl. egy tapasztalattal rendelkező bőrgyógyász, vagy egy szemész is kb. ennyit kér, vagy kevesebbet.

Egyy nyelvtanárnak is ugyanúgy megvan a végzettsége, etapasztalata, és fele annyit sem kérhet mint a pszichológus. ráadásul nem is teljes körű a szolgáltatásuk, az emberi lélek pedig egy egység és minden részéhez kellene érteni, ők meg szakosodnak, és csak egy részéhez értenek, ami nagyon sokszor hátrány!

jártam már pszichológusokhoz, de egyik se nyújtott olyan elsöprően nagy dolgokat, az egyikkel szinte semit nem sináltunk, a másik jó fej volt és olyan kérdéseket kérdezgetett, mikről én is kérdezgetnék valakit, akinek problémája van, tehát én is tudnám nyújtani, amit ő. egy másiknak meg elmondtam 1 órában a fél életem, semmit nem csinált és az 10ezer forintba került.

irreálisan magasak ezek az árak, és lássuk be, a kis bölcsészdiplomájuk nem ad akkora tudást, amit ne tudhatna lekörözni valaki, akinek nincs végzettsége de szívesen beszélget másokkal a problémáikról. egy orvos, aki megvizsgálja az embert, felír gyógyszert sokkal többet tud, mégsem kér többet.

Hallottam olyanokról, akiknek nincs pénzük és spórolnak, hgy ki tudjanak fizetni majd egy órát legalább, de nem tudják még, h semmivel nem lesznek vele előbbre.


2020. jún. 29. 18:45
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

Más orvos, bőrgyógyász, nőgyógyász stb is sokba kerül.Az én nőgyógyászom nem vizsgál egy órát, kb csak 10 pecet mag 15 vagyok bent és 12 ezer ft.

A pszichológusom alao IP tványon keresztül 9 ezer ft/50 perc és többet azív velem, mint a nőgyógyászom.

2020. dec. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
35%
Amíg van aki kifizeti az elmebeteg pénzt, addig ilyen óradíjjal fognak pof.átlanul lenyúlni. És mindig van pénzeszsák aki a semmiért is fizetget, mert van olyan aki képes sokat fizetni, csak hogy valaki a nyavalygását meghallgassa, mert megteheti. Így viszont az árak nem hogy csökkenni, hanem növekedni fognak.
2022. febr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
52%

Én nem mondanám irreálisnak, inkább az a bajom vele, hogy nem az átlag magyar pénztárcához szabott az ár, márpedig rengeteg embernek lenne életbevágó, hogy terápiára járjon. Siralmas az ország mentális állapota szerintem.


A másik bajom vele, hogy nem gond úgy kifizetni 10.000-et, hogy hat. Viszont a pszichológusnál lassú és - ez a nagyobb baj - esetleges a megtérülés. Vagyis esetemben pl. ez azt jelenti, hogy évekig jártam pszichológusokhoz, annyi pénzt otthagyva, amiből már egy fél egyetemet el lehetett volna végezni, de egyik se tudott velem igazán mit kezdeni, és csak jóval később tudtam meg, hogy azért nem, mert borderline-os vagyok. Ezzel egy sima pszichológus nem tud mit kezdeni, ide pszichoterapeuta kell, aki erre van képezve. Ez az egyik baj, hogy a pszichológus sosem mondja azt, hogy "ne haragudjon, én ebben nem leszek kompetens, az ön problémája túl összetett", de a pénzt azért elteszi.


Én is sokallom, mert egyszerűen sokszor nem látom az eredményét, és ahhoz meg tényleg túl drága. És igaza van annak, aki azt írta, hogy sokszor egy tapasztalat öreggel vagy egy jó baráttal való beszélgetés többet hoz, mint egy pszichológussal.

2022. febr. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!