Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kerül ilyen sokba...

Miért kerül ilyen sokba pszichológusnál egy óra? Irreális, és nem is nyyújt cserébe túl sokat.

Figyelt kérdés

Nem tudom, még hol lehet egy óráért ennyit elkérni, de ahhoz már nagyon sokat kellene nyújtani. Rendben, hogy egyetemet végez a pszichológus, de van, hogy még egy magánorvos, aki doktorált, ő is kevesebbet kér ennél, és annak legalább hamarabb is van látható eredménye. Pl. egy tapasztalattal rendelkező bőrgyógyász, vagy egy szemész is kb. ennyit kér, vagy kevesebbet.

Egyy nyelvtanárnak is ugyanúgy megvan a végzettsége, etapasztalata, és fele annyit sem kérhet mint a pszichológus. ráadásul nem is teljes körű a szolgáltatásuk, az emberi lélek pedig egy egység és minden részéhez kellene érteni, ők meg szakosodnak, és csak egy részéhez értenek, ami nagyon sokszor hátrány!

jártam már pszichológusokhoz, de egyik se nyújtott olyan elsöprően nagy dolgokat, az egyikkel szinte semit nem sináltunk, a másik jó fej volt és olyan kérdéseket kérdezgetett, mikről én is kérdezgetnék valakit, akinek problémája van, tehát én is tudnám nyújtani, amit ő. egy másiknak meg elmondtam 1 órában a fél életem, semmit nem csinált és az 10ezer forintba került.

irreálisan magasak ezek az árak, és lássuk be, a kis bölcsészdiplomájuk nem ad akkora tudást, amit ne tudhatna lekörözni valaki, akinek nincs végzettsége de szívesen beszélget másokkal a problémáikról. egy orvos, aki megvizsgálja az embert, felír gyógyszert sokkal többet tud, mégsem kér többet.

Hallottam olyanokról, akiknek nincs pénzük és spórolnak, hgy ki tudjanak fizetni majd egy órát legalább, de nem tudják még, h semmivel nem lesznek vele előbbre.


2020. jún. 29. 18:45
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

20. Egyetértek, bár ha javasolták az antidepresszánst, többen is, érdemes lett volna megpróbálnod. Tudom, persze, és ez is egy probléma, hogy boldog-boldogtalannak ír fel pszichiáter is gyógyszereket (az most pszichiáter, nem pszichológus, más téma, tudom), akár szüksége van rá valakinek, akár nincs. Ettől függetlenül határozottan és tényleg vannak esetek, amikor gyógyszeres kezelés jót tehet, de arról is olvasni pl. neten blogokban, hogy valaki függő lett az antidepresszánstól, pedig nem is akarta szedni, és amikor le akart állni róla, akkor tapasztalta meg, mi a depresszió.


Eltértem a témától. Valóban, ha az ember normális, szakszerű könyvekben olvasgat pszichológiai, önismereti témákról, és nyitott az önismeretre, hamar eljut arra a szintre, amit a pszichológusok tízezrekért erőltetnek. És pont ez a probléma! Az emberek nagy része meg tudná oldani magának a problémáját, kisebb részük szorulna valódi segítségre, akik még az önismeret és az akarás ellenére sem tudnak előbbre jutni, ahogy én is voltam. Itt lenne szükség arra, hogy olyan szakemberek legyenek, akik nem csak lobogtatják a diplomájukat, jönnek azzal, hogy éjjel-nappal milyen sokat tanultak és hány évig és mennyibe került az nekik, hanem valóban többet is tudnak, mint egy átlagos, tájékozott ember.

Addig magamtól is eljutok, hogy az engem ért gyerekkori hatások, szüleimmel való kapcsolatom, meg amit láttam tőlük, meg ahogy neveltek, stb., az mit váltott ki belőlem, és kicsit azért többre lenne szükség 10ezer forintért annál, hogy ezt újra elmondják és hogy ezekről beszélgessünk, mert ez nem old meg semmit. Erre építenek talán, hogy ha ezekről beszélgetnek a pácienssel, akkor az bizonyos esetekben felszabadítja a pácienst, de ez nagyon sok emberre nem igaz. Talán szembesítik azzal, amivel magától nem szembesült volna, de ez önmagában még nem indít el konkrétan a megoldás felé.

Szomorú, hogy pszichológus hallgató is csak annyit tudott itt válaszolni pár kommenttel előbb, hogy neki ház és kocsi kell.

Mára már annyi tapasztalat fel kellett, hogy halmozódjon pl. a csonka családban felnőtt emberek problémáiról és megoldásáról, hogy kenni-vágni kéne akár ebben a témában, akár más témában a pszichológusnak, hogy mit is kell csinálni. Ahelyett, hogy értelmetlen dolgokon csámcsognak.

2020. júl. 13. 19:33
 22/43 anonim ***** válasza:
69%

20-a vagyok. Egyetértünk. :-)

A gyógyszerről még annyit, a pszichiáter megoldotta annyival, miszerint életem végéig szednem kell. Így el sem kezdtem.


Persze, manapság már nem kell szégyellni, ha valakinek lelki problémái vannak, szorong, depressziós, stb, de ami igazán kellene nekem, az a feltétel nélküli szeretet, hogy van valakim aki segít visszaépíteni a bizalmam, önmagamban és másokban. A pszichológus a pénzt szereti, nem engem.


Hasonló cipőben járunk, mert én sem jutottam előrébb, mostmár egy önismereti utat járó szorongó egyén vagyok, megértem, hogy mi miért van, tudom az okokat, átlátom a helyzetet, stb, de attól még a szorongás nem múlt el. Nincs értelme még évekig beszélgetni gyerekkorunkról, velem is megetették, hogy majd feloldóik bennem a sok sérelem, de ez nem történt meg.


Még a nagyon felkapott EMDR-t is megpróbáltam, jártam pár hónapig, de semmi javulás nem történt.


Ha megnézed, manapság már annyi pszichológus van, eszméletlen, szinte mindenki annak tanul, ez egy könnyű pénzkereseti lehetőség az emberek szemében, ha nem pszichológus, akkor kineziológus, vagy coach, akik mások életével szórakoznak, sokszor megfelelő tudás nélkül. És van rá kereslet, mert minden platformon szembejön velünk valami, hogy miért is van szükségünk pszichológusra, segítőre. Viszont aki még nem volt, az nem tud rájönni arra, hogy az ott kapott irányítást könyvből is megkaphatta volna.

Rengeteg blog és video, ahol elmondják az emberek nyomorát, amit majd' mindenkire rá lehet húzni kisebb-nagyobb mértékben, megoldásként csak a nesze semmi fogd meg jól, és pont ugyanezt adják pénzért is.


Én úgy látom, hogy emberi kapcsolatokra volna szükség, kedvességre, odafigyelésre.

2020. júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
84%

En szivesen meghallgatlak ingyen. Adok tanacsokat is.


A pszichologusok rablok. Nekem se voltak kepesek ertelmes tanacsokat adni.

2020. júl. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
82%

13-as vagyok.

Regebben en is nagyon sok onismereti konyvet elolvastam, de azokat nem tudtam adaptalni. Tul sok volt az informacio, es nem tudtam annyira melyre menni magamban. Szabalyosan ereztem, hogy "kidobom" magam. Ebben is segit a pszichologusom, hogy a sajat utememben haladjunk elore. Kerdeztem egyszer tole, hogyan lehet kicselezni sajat magam, ha nem tudok melyen magamba nezni. Itt jott elo a tudatalatti rejtelem. Ezt egy barat nem tudja megtenni.

Amikor a tavalyi krizist eltem at, hiaba olvastam rengeteget erzelmi zsarolasrol, manipulaciorol, narcisztikus emberekrol, nem tudtam magam megnyugtatni. A baratok is csak ideig-oraig segitettek. Nekem az jot tett, hogy egy kivulallonak mondhattam el a gondom, es segitett a kerdeseivel.

Ez elott az elmeny elott en sem gondoltam volna, hogy egyszer is pszichologushoz megyek. Azota viszont nem banom. Erzem, hogy milyen hatassal van ram, es ezert en hajlando vagyok fizetni.

Azt elismerem, hogy vannak kevesbe kepzett szakemberek, akik meg a szemuk elott zajlo erzelmi zsarolast sem veszik eszre, mikozben nagyra vannak magukkal (ismerosi koromben ez konkretan megesett). Ezert mondtam azt, hogy nagy felelosseg kell ehhez a szakmahoz.

Akihez jarok, o meggyozott arrol, hogy megerdemli azt az oradijat, amit ker.

2020. aug. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
51%

22-es vagyok.

Engem is a volt nárcisztikus párom küldött padlóra, úgy, hogy észre sem vettem, csak azt, hogy eltűnt az önbizalmam, hogy állandóan félek, labilis vagyok...

Van, amikor kell a pszichológus, nem arról van szó, hogy soha, meg tök felesleges. Tulajdonképpen mindegyik szakembertől kaptam valamit, ha mást nem, hát azt, hogy hallgatnom kellett volna az első megérzésre, hogy hozzá ne menjek. De volt olyan, aki nagyon sokat segített. Tudnék mesélni, hogy milyen "szakemberek" vannak.

De attól még ez tényleg rablás, 10-15ezer forintot elkérnek óránként.(vagy 45 percért) Ha meg valami nagykutyához próbálnál bejutni, ott már akár 50ezer is lehet egy óra, és nincs garancia, hogy rendbe is tud tenni.

2020. aug. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

24. Ismerem az érzelmi zsarolás, manipulálás fogalmát, és hogy az milyen gyakori pl. családban, munkahelyen. Az a gond, hogy erről egy átlag pszichológus sem tud többet. Ha elolvasol néhány regényt, ott is találkozol ilyennel, és már szinte annyit tudsz, mint egy pszichológus. Ha egy pszichológus nem képes kisegíteni egy helyzetből, ahol tudod, hogy manipuláció alatt állsz, és te is ki akarsz jönni, az nem értem, minek megy pszichológusnak. Ha elbeszélgetek valakivel, én is felismerem nála a manipulációt és talán még segíteni is tudok rajta, ehhez képest egy pszichológusnak többet kéne nyújtania. Pláne ennyi pénzért.

Lehet, valakinek segít a pszichológus, annak, akinek van már önismerete, de én csak azt tapasztaltam, hogy azt nyomatják ezerrel, amit már amúgy is tudsz magadról. Én is manipulálható vagyok, nehezen mondok nemet, de azt már azelőtt tudtam, hogy pszichológushoz mentem volna, és egy fikarcnyit nem változtam ezen, amíg hozzá jártam az évek alatt.


Gondoltam én is, hogy továbbképzem magam pszichológusnak, mert egyébként sokszor elbeszélgetek emberekkel a problémáikról és ez jót tesz nekik, talán lenne ilyen "elhívásom". És még jól is keresnék. De nem, én nem akarok ilyen rabló, gerinctelen lenni. Ha úgy van, elbeszélgetek valakivel ingyen, ennyi. Számomra a legszégyenletesebb ember a magánpraxisban dolgozó pszichológus, akit nagyon sok tapasztalat alapján teljességgel megvetek a hozzánemértése és pénzimádata miatt. Csak mert a semmiért is elkéri a pénzt. Kihasználja a bajban levő embereket, akik talán alig tudják összekaparni a pénzt egy terápiára, aztán meg hoppon maradnak. Ennél ocsmányabb dolog nincs. Én maradok a jól bevált szakmámnál, amivel úgy tudok keresni, hogy nem okozok semmilyen kárt senkinek és nem használok ki senkit.


Valahol ott kezdődne, hogy 1-2000 Ft-ért esetleg alap dolgokat kérdezgetnek és megmondják, érdemes-e hozzá járnod, tud-e segíteni, vagy ennek mennyi az esélye, illetve kihez lenne érdemes menned, ha ő nem tud segíteni.


Nekem is olyan szakmám van, hogy emberekkel foglalkozom, de kb. negyedannyit kapok érte, mint egy pszichológus, pedig egyetemi végzettség és hozzáértés is kell hozzá. Tehát ezzel azt sugallja a piszológus világ, hogy én szrt se érek ezzel, ők sokkal többet érdemelnek. Pedig nekem nem csak dumálgatnom kell munkám során az emberekkel, hanem van azért ott más is, amihez az embereken kívül érteni kell.

megérett a világ a pusztulásra.


Nem irigykedem a pszichológusokra. Én nem tudnék a nap végén hátradőlni, hogy többször tízezer forintot kerestem, másokat kihasználva. Többször tízezer, még ha a fele elmegy adóba, akkor is szép összeg, de én maradok a normálisan pénzkereseti lehetőségeimnél, amikkel másoknak nem okozok kárt.


Az igazság, hogy volt egy pszichológus ismerősöm, aki egy barátom ismerőse, személyesen nem találkoztam vele sosem, de sokat emaileztünk, és ő ingyen többet segített nekem, mint az összes többi pszichológus együttvéve, akikre összességében talán százezreket is elköltöttem. Ehhez már azért kell teljesítmény, hoyg személyesen negyedannyit ne tudjon nyújtani egy pszichológus pénzért, mint egy másik személytelenül ingyen. Mondogatták akkor mások, hogy hú, mert az személytelen, meg így, meg úgy, és hogy fizetős pszichológus személyesen, az sokkal jobb. Egy fenéket. Tényleg, ha ennyire nehéz eset lennék, ennyire nem értenek az emberekhez a pszichológusok, hogy megértsenek engem, hogy rajtam hogyan lehet segíteni, ha egy személytelen emailezgetésben ez másnak sikerült? A hozzánemértés netovábbja. Ha nem kérnének érte tízezreket meg nem tudom mennyit, akkor annyira nem zavarna, már 2000Ft-ért is gáz lenne.

2020. aug. 10. 17:10
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a magan arai mindig el vannak szallva. Kozepiskolaskent es foiskolaskent potvizsgara keszitettem fel diakokat nyelvbol, es egy honap alatt megvolt az akkori minimalber (kb. 15 eve volt). Pedig en meg csak nem is sokert vallaltam.

Egyszer az angol tanarom mondta, aki 6000 Ft-ert vallalt 45 percet: ha van ra kereslet, miert csokkentse az arat?

Tanarkent dolgozok, PhD-val a hatam mogott szerintem kevesebbet keresek, mint sokan kevesebb vegzettseggel. A magan praxisokat preferalom, es ezt sajnos meg kell fizetni, akarmirol van szo (nogyogyasz, fogdoki, optikus). En ezekhez viszonyitom a pszichologusom arat.


Ha en is ahhoz mentem volna eloszor, aki meg az erzelmi zsarolast sem ismeri fel, akkor en is borzaszto csalodott lennek, es fel lennek haborodva, hogy miert ker annyit.


Ertem az ervelesed. Szerintem a problema komplexebb, es az egesz maganpiacot felul kellene vizsgalni, beleertve az orvosi szolgaltatasok mellett a tanitast is. Ha valaki kevesebbet ker, mint az atlag, az elso kerdes: o kezdo? Vagy nem olyan jo?


Az en meglatasom szerint a magan pszichologus nem dragabb, mint egy magan nogyogyasz vagy fogorvos.

2020. aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
64%

Valóban a fogorvos és a nőgyógyász is drága, de azért oda nem jár az ember hónapokig/évekig havonta 4 alkalommal. Aki a magánrendeléseket részesíti előnyben, mint én is, van megszokott fogorvosom, nőgyógyászom, tudom, hogy mire számítsak, azt kapom, amit vártam. De egy pszichológus mindig lutri, nem is tudjuk előre, hogy meddig kell járni és egyáltalán lesz-e haszna, mert kb 10 hónap után kiderül, hogy másik módszer jobb volna nekem.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy hány kapzsi "szakember" van ezen a pályán. Ért pár csalódás.

2020. aug. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
76%

Kedves 28-as, 27-es vagyok. Hát, nem tudom. :) Múltkor magán fogorvosnál kaptam árajánlatot (még a veszélyhelyzet előtt): gyökérkezelés, két tömés, egy bölcsességfog kihúzása - 500.000 Ft, és ez még változhat annak függvényében, hogy hány kezelésre lenne szükségem. Ez közel egy év pszichológus ára (legalábbis én most 9000-ért járok). A veszélyhelyzet miatt végül nem tudtam meg, hogy mennyi is lenne ebből az 500.000 Ft-ból :)

Azzal maximálisan egyetértek, hogy egy pszichológusnál nehezebb eldönteni az elején, hogy jó-e vagy sem. Benne van a pakliban a csalódás. Előttem most van egy nagyon jó és egy nagyon rossz szakember. Ebből kiindulva és a kettejük közötti különbséget figyelembe véve nekem pl. számítana az, hogy tudományos cikkeket publikál-e a pszichológus (akihez járok, az szokott); hogy FB-on mennyire aktív (akihez járok, egyáltalán nem az; de akit én kóklernek tartok, a FB-on mindenfélét közzétesz, majdhogynem napi szinten posztol valamit); hogy mennyire tud aktívan és értően figyelni (akihez járok, maximálisan ilyen; a kóklernek tartottat egyszer elhívtam beszélgetni - egy csepp értő figyelem nem volt benne). Ezek az én szempontjaim, másoknak más lehet :)

2020. aug. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
64%

28-as. Jó drága fogorvosod van! Nade legyen 500.000, mert mondjuk mindent szépen meg tudnak csinálni elsőre. De tudod, hogy megcsinálják, és rendben lesznek a fogaid.

Vagy mondjuk egy gyerekszülésnél, havonta elmegyünk a dokihoz, 12000, és még szülés után is kap nem is keveset.

Viszont egy pszichológusnál nem lehet tudni, hogy lesz-e e eredmény és mikor. És könnyen előfordul, hogy semmi értelme, az elején egy tapasztalatlan páciens nem is tudja, hogy milyennek kell lenni.

Nem vagyok a pszichológusok ellen, nem nézem le a munkájukat, de azért ne képzeljék már magukat egy nőgyógyász szintjére, aki a baba születését segíti, vagy szükség esetén császármetszést is csinál, megmentve ezzel két életet.

Természetesen van az a helyzet, amikor kell, hogy valaki segítsen, de rengeteg cikkel azt sugallják az embereknek, hogy mindenki elcseszett valamennyire (ami igaz is), és ezzel forduljanak szakemberhez. Közben meg az esetek nagy százalékában az ember maga is meg tudja szerezni a sok felismerést, aha-élményt, önismeretet.


Asszem indítok egy kérdést negatív tapasztalatok a pszichológussal témában. :-) Ha még nincs, nem néztem.

2020. aug. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!