Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék ezek ellen?

Mit tehetnék ezek ellen?

Figyelt kérdés

Habár még nagyon fiatal vagyok, ennek ellenére is elég régóta szenvedek klinikai depresszióban. Őszíntén szólva már én sem vagyok biztos sem saját magamban, sem ami körülvesz engem. Egyszerűen minden lehető dolog elbizonytalanít, félek az emberi kommunikációtól, félek a tetteimtől és a következményeitől. Sajnos olyan helyzetben nőttem fel, ahol úgymond senkire sem számíthattam; sem a családomra, sem pedig a barátaimra. Senkit nem érdekelt mi van velem, csupán csak a rosszat kaptam. Kialakult bennem egyfajta megfelelési kényszer is, sosem voltam senkinek sem jó, továbbá ezáltal már bele sem merek kezdeni semmibe, mert félek, mi lesz, ha elbukok; azt ültették belém, hogy ha tudom előre, amibe belekezdek az nem lesz tökéletes, akkor már hozzá se fogjak. És egyszerűen ezek a múltbéli dolgok üldöznek, egyre jobban süllyedek az önsajnálatomba, egyre jobban húzom le magamat. Az egyetlen hobbimat is elhagytam, pedig azt szívből szerettem csinálni, ma már viszont undorodok tőle ha bele kell kezdeni, hiszen tudom, hogy pocsék vagyok abban is. Nem valami jó az angolom, de ugyan ezt érzem, mikor le akarok ülni tanulni. Továbbá egyszerűen semmi kedvem semmihez, senkihez, nem tudok mit csinálni. Az évek során egy olyan szerepet erőltettem magamra a többség nyomására, aki nem én vagyok, de ezen már nem tudok változtatni. Amíg itt élek biztosan nem. Tudom, hogy ezzel a mentalitással elvéreznék, az érettségim sem menne, még a közösségi szolgálatot sem vagyok képes teljesíteni, mert félek emberek közé menni.


Tudom, hogy ha kiírom ide, akkor nem fog megváltozni semmi, de egyszerűen senkim nincs, akinek elmondhatnám. Nagy nehezen harcoltam ki a pszichológust, ami miatt a családom kiröhögött, de az sem segített semmit. Már nem tudom mi tévő legyek.



2020. júl. 6. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér, én meggyógyultam ezekből a mentális betegségekből: Wim Hof Breathing exercise. Remélem tudsz angolul. Próbáld ki, ez egy légzéstechnika, ami már rengeteg emberi életet húzott ki depresszióból. Köztük engem is. Nekem segít még a hideg zuhany is. Vidám leszek tőle
2020. júl. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mármint remélem tudsz annyira angolul hogy érted
2020. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Higgy magadban!

Biztos vagyok benne, hogy meg tudod csinálni az érettségit is és a közösségi szolgálatot is.

És angolul is meg tudsz tanulni még jobban. Csupán annyi, hogy kis lépésekben haladj, de ne állj meg. Úgy töretlenül haladsz a célod felé. :)


Én sem akarok egyszerre mindent tudni, az túl nagy falat lenne, és már a gondolat is szorongást okozna.

Inkább kisebb részekre osztom, úgy reélisabbnak, elérhetőnek, teljesíthetőnek látom. Próbáld ki! :) És el ne felejtsd értékelni a kis sikereket, mert azok is sikerek. :)

2020. júl. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ, csak elég nehéz. Sokszor próbálkoztam már, de sajnos akarat gyenge vagyok és nem tudom hogyan fejleszthetnék ezen
2020. júl. 7. 17:52
 5/6 anonim válasza:
Remélem, sikerül legyőznöd a depressziót! Nekem úgy sikerült, hogy valami teljesen új hobbit találtam magamnak, és úgy voltam vele, hogy ha nem sikerül az se baj.
2020. júl. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, és nagyon örülök, hogy neked viszont sikerült!
2020. júl. 16. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!