Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék az egyetem...

Mit tehetnék az egyetem okozta hatványozott kudarc és elkeseredettség ellen? (több lent)

Figyelt kérdés

Idén kezdtem az egyetemet egy elég nehéz műszaki szakon, és eddig nem igazán volt semmilyen sikerélményem, gondolok itt az új barátok szerzésére illetve magára a tanulmányokra. Sokszor érzem magam elkeseredettnek emiatt. Mindig az jár a fejembe hogy ott hagyom, de akkor azt érezném hogy csak úgy feladtam. Hiába tanulok eleget soha nem elég. Sokszor érzem azt hogy nem biztos hogy nekem való ez az irány,annak ellenére, hogy bizonyos területei igazán érdekelnek, de 22 évesen újra jelentkezni netán érettségizni már szerintem késő. Illetve az elmúlt 5 évben is műszaki irányban tanultam ilyen szakmát is szereztem, de az egyetemen valamiért csődöt mondtam. Sajnos az is zavar hogy minden nap rossz kedvvel jövök megyek, és az is lehúz hogy barátokat sem sikerült találnom.

Úgy látom hogy ez az út hosszútávon nem járható. Mit tehetnék?


2017. nov. 24. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem első egy éve a legnehezebb, de simán szerezhetsz még barátokat, akikkel esetleg jobban megy majd a tanulás és lesz sikerélményed, csak merj nyitott lenni.


Amúgy a tanulásban az is nagyon sokat számít, (amellett, hogy mennyire szereted és mennyire van érzéked hozzá) hogy mennyit kapcsolódsz ki minden nap, illetve hétvégén. Nem jó egyhuzamban sokat tanulni, max 2 óra tanulás, aztán 20 perc pihi. Én már a gimiben is elkezdtem ezt alkalmazni (idén érettségizek), hogy az egyetemen ne haljak majd bele....

2017. nov. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nézz körül, és sajátíts el egy tanulási technikát. Másrészt a kikapcsolódás, sport területén is lehet barátokat szerezni pl.: konditeremben, futótárs, csapatjátékok.
2017. nov. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Találd meg a módját, hogy tudsz a leghatékonyabban tanulni, készülj a vizsgákra társaságban, mert akkor egymást is segítitek!

Ha pedig nem megy, és több a rossz, mint a jó, akkor hagyd ott, de most még adj neki egy esélyt.

Én is ott hagytam már egy szakot, és jó döntésnek bizonyult, mert a mostani szakomon már nagyon jól érzem magam.


22/N

2017. nov. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eleget tanulsz de nem elég...elégnek kellene lennie. Pszichés blokk miatt nem sikeül és amég nem változtatsz az életeden addig ne is várj tanulmányi sikerekre. Sportolsz vmit? Mindenképpen kezdj el, ott is szerezhetsz barátokat nem kell feltétlen az egyetemen. Persze ott is járhatsz különórákra új arcokat megismerni ha éppen a szaktársaid nem megfelelőek. Arra nincs lehetőség, hogy egyetemet válts?! Hidd el, nem késő..nekem van ismerősöm aki 10 évig járt egyetemre haha Azt viszont nem írtad le miért nem talalsz barátokat. Téged nem kedvelnek, vagy te nem kedveled őket?
2017. nov. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a a válaszokat. Megpróbálom átgondolni ezt az egészet. Lehetséges a zárkózottságom is akadályoz sok mindenben, ami pedig a sportot illeti, egyedül szoktam sportolni, régen jártam konditerembe, de ott nem igazán korombeli emberek voltak.
2017. nov. 26. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!