Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 15 év depresszió után még meg...

15 év depresszió után még meg lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés
Most 30 éves vagyok. Tizenöt éve a lehető legsötétebben és legreménytelenebbül látom ezt a világot, amiben nincsenek értelmes céljai a létezésnek. Voltak jobb időszakok is ez idő alatt, de ez az érzés mindig ott lappangott a háttérben. Szinte minden emberi kapcsolatom csalódás volt, és már alig van valaki, akivel kapcsolatot tartok. Nem vagyok öngyilkos alkat, de esténként szinte mindig úgy fekszem le aludni, hogy nem bánnám, ha többet nem kelnék fel.

2020. júl. 6. 23:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
23%
Bármikor bármit lehet.
2020. júl. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
24%
Persze hogy meg lehet gyógyulni. Nincs lehetőséged elköltözni onnan, ahol most annyira boldogtalan vagy? Messze onnan talán jobb életed lenne. Én tudom, hogy van Isten ezért nekem egyszerűbb az életem, mert másképp látom világot. Bármi van nekem bármikor írhatsz csak kérlek ne érezd egyedül és lényegtelennek magad!
2020. júl. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Több helyen is éltem már ez idő alatt, és talán ideig-óráig javít a helyzeten, de mindig ugyanoda jutok vissza, és vallásokra nem vagyok kapható.
2020. júl. 6. 23:18
 4/29 anonim ***** válasza:
55%
Igen. Csak egy olyan személyre van szükséged, aki egyenes, és nagyon nagyon tud szeretni és biztonságban érzed magad mellette.
2020. júl. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
68%
Minek? Meg kell tanulni együtt élni vele. Én is ezt teszem évtizedek óta.
2020. júl. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
36%
Pszichológus, pszichiáter, kapcsolatok, hobbik? Mit tettél a saját jólléted érdekében?
2020. júl. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
25%

#6 lehúzás a pszicho*

Kapcsolatok, hobbik, heti 3 edzés az valóban segít.

2020. júl. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
84%

Kemény dió, mintha csak én írtam volna ki a kérdést. Így elsőre azt gondolnám, hogy neked is egy fajta IQ -d túlságosan magas, és emiatt nem lehetsz boldog. Lehet hogy emiatt le fognak szólni páran, de egyszerűen átérzem a helyzetet. Sajnos megoldást én sem találtam rá, én kiskamasz korom óta küzdök mély depresszióval. Most 29 vagyok. Egyszerűen azt vettem észre, hogy a legtöbb ember csak kitűz magának célokat, vagy mindig újabb és újabb dolgokat próbál ki, és ennyi elég, hogy az életének értelme legyen. Holott tudjuk, hogy ha ezek mögé tekintünk, akkor egyből ott van a rút igazság, hogy mindez csak színjáték, egy fajta figyelem elterelés a valódi igazságról. Az élet ad neked megannyi jó és rossz lehetőséget, hogy ne arra gondolj, hogy mi értelme van mindennek. És azt látom hogy két féle ember létezik, az egyik, aki le tud ragadni azon a szinten, hogy kézzel fogható célokat tűz ki magának, és nem gondol tovább, fejben nem kúszik magasabb szintekre, másik tábor (szerintem te is ilyen lehetsz) meg valamit megszimatol, amit nagyon nem kellene, és onnantól nincs visszaút. Csinálhatsz dolgokat, hogy eltereld a figyelmed, generálhatsz magadnak földi problémákat, amiket utána meg tudsz oldani, és ez elégedettséggel tölt el egy ideig-óráig, de később rájössz, hogy ugyanaz a körforgás csak a meglépett tevékenységek fajtája más és más, de ahogy te mondod, végül ugyanoda lyukadsz ki. Én azt tudom javasolni, hogy törekedj azokra a kevéske dolgokra, amit tényleg a legszívesebben csinálsz, mert ha boldog nem is lehetsz általa, de nyugodtabb. Én azt gondolom, hogy fontosabb a lelki békét megtalálni, és szerintem a lelki béke nem egyenlő a boldogsággal. Én sem tudom mi az a boldogság, nekem max vannak ilyen feldobottabb fázisaim, de töredéke az egész létidőmnek. Szóval már az is valami, ha csak megnyugszik a lelked, de nem lesz boldog. Mert jobb nyugodt körülmények között boldogtalannak lenni, mint boldogtalan + minden más egyéb rossz. Ha már meghalni nem tudunk, akkor legalább tegyük a legelviselhetőbbé ezt az életidőt. Én sem vagyok vallásos amúgy. Legalább is nem tartom magam annak, függetlenül attól, hogy engem is megkereszteltek kötelezően, mint a többi évfolyam társamat annó még szinte csecsemő korban.

Az meg érdekes téma, hogy ez a depresszió valóban az agy betegsége -e, vagy pedig egy fajta IQ túlzott kifejlődése. Mert tudod van az a mondás, hogy "Boldogok a tudatlanok és a lelki szegények".

2020. júl. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Nxs ***** válasza:
18%

A depressziót sokan rossz szemszögéből nézik élj velle megerősít.


Sosem azért ölik meg magukat mert nem birják elviselni a depressziót , hamem a depresszióvalval szembeni harcot nem bírják .



Ha elfogadod akkor komolyabb céltudatosabb határozottabb leszel

Rengetegszer lesz az az érzés hogy üvöltennél sírnál sőt legbelül sírsz is de kivül rezzenéstelen arcal sétálsz , minél jobban szenvedsz annál jobban megszokod és egyre kevesebb dolog lesz ammi bántodást okozna .


És ezzel bármit elérhetsz az egy erő ami hajt elöre .mert ha képess vagy a depresszioval eggyüt élni akkor mindenre képes leszel .keress célokat álmokat .legyél moszgásbban tervez és élj és nem lessz baj .


Mert ez olyan minnél kevesebbet tervezel álmodozol annál erősebb lesz a depresszió mert hajtana téged .


Te döntesz végig viszed vagy nem

2020. júl. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Vannak hobbijaim, kapcsolatom volt bőven , sportolok is 20 éve rendszeresen, bár a csapatsportot abbahagytam az utóbbi időben.

Az emberek nem látják mi a helyzet velem. Komolynak szoktak látni, nem szomorúnak.

2020. júl. 7. 06:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!