Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 15 év depresszió után még meg...

15 év depresszió után még meg lehet gyógyulni?

Figyelt kérdés
Most 30 éves vagyok. Tizenöt éve a lehető legsötétebben és legreménytelenebbül látom ezt a világot, amiben nincsenek értelmes céljai a létezésnek. Voltak jobb időszakok is ez idő alatt, de ez az érzés mindig ott lappangott a háttérben. Szinte minden emberi kapcsolatom csalódás volt, és már alig van valaki, akivel kapcsolatot tartok. Nem vagyok öngyilkos alkat, de esténként szinte mindig úgy fekszem le aludni, hogy nem bánnám, ha többet nem kelnék fel.

2020. júl. 6. 23:03
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Azt hiszem soha. Egyrészt, mert a pszichológusokat kuruzslóknak tartom, az orvosi kezelés tényleges jótékony hatásában nem bízok. Másrészt a hibát a világban látom, és azt ahova a világ láthatóan tart. A problémáim forrását tehát nem a saját magam avagy életem hiányosságaiban látom. Szóval, ha azt érezném, hogy valami olyasmi hiányzik az életemből, ami életmódváltással elérhető, akkor arra a változtatásra képes lennék egyedül is.
2020. júl. 8. 17:34
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

"Azt hiszem soha. Egyrészt, mert a pszichológusokat kuruzslóknak tartom, az orvosi kezelés tényleges jótékony hatásában nem bízok."

15 évente egyszer azért adhatnál nekik egy esélyt. Még van hátra mondjuk 90 éved, amit boldogan is leélhetnél. Miért választod akkor, hogy továbbra is ilyen depis legyél?


"ha azt érezném, hogy valami olyasmi hiányzik az életemből, ami életmódváltással elérhető, akkor arra a változtatásra képes lennék egyedül is"

Lehet, hogy rosszul érzed, és segítene valami életmódváltás, de így nem tud kiderülni. Egyáltalán próbálkoztál már valamilyen változtatással? Mivel?

2020. júl. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék számadást tenni az életemről, illetve nem kérem azt sem itt senkitől, hogy oldja meg a problémámat. Első sorban mások tapasztalatai érdekelnek, akik hasonló cipőben járnak/jártak.
2020. júl. 8. 19:14
 24/29 anonim ***** válasza:

Hát én például egészen más színben látom a világot, amikor rendszeresen(!)

- jól kialszom magam (7-8 óra)

- folyamatosan iszom, hogy ne száradjak ki nap közben

- normálisan étkezem: vitaminok, rostok, fehérje, minden, ami kell, nem csak nassolás

- elég (nem is túl sok, de nem is túl kevés) időt töltök emberek között.

Ezek közül bármelyik könnyen kicsúszik az ember kezéből, ha nem figyel oda, és elég, ha napokra, vagy hetekre felborul az egyensúly, az hosszabb távon is rányomja a bélyegét az egész életemre.

2020. júl. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Hát ha szenvedni akarsz, akkor szenvedj. Senki nem vitatja az ehhez való jogodat. De akkor minek tettél fel kérdést. A depresszió gyógyítására való szakember a pszichológus, pont úgy, mint a házépítéshez az építész, de csak az enyhébb esetekben. Súlyosabb esetekben pszichiáter kell, és gyógyszer. Te ettől félsz, így aztán áltatod magad életmódváltással. Egészségedre.
2020. júl. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de eleve nehéz téged komolyan venni a gúnyos, cinizmussal átitatott, számonkérő hozzászólásaiddal.

Mielőtt kérdezted volna, hogy miért tettem fel a kérdést, már megválaszoltam, és még azelőtt voltak páran akik értették a lényegét.

Ha valahol nem tudsz segíteni, legalább ebből fakadó sértettségedben ne próbálj meg rontani a helyzeten.

2020. júl. 8. 19:57
 27/29 anonim ***** válasza:
54%
Ismerős a dolog . Sokáig kemény depresszióba voltam. Több mint 10 éve kezdődött ,de orvoshoz fordultam és rengeteget segített a gyógyszer. Ha nem szednék gyógyszert,akkor lehet,hogy már öngyi lettem volna. Aki nem megy dokihoz ,vessen magára. Ebből máshogy nem jössz ki !!!
2020. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nem gondolom,hogy teljesen meg lehet gyógyulni valaha a depresszióból . De együtt lehet vele élni .

Nálam már gyerekkorban elkezdődtek a problémák ,ami depresszióvá nőtte ki magát,szintén olyan 14-15 éves korom körül .

Sok dolgon túl vagyok,a gyógyszer ideig-óráig használ ,jó sok mellékhatással,amit én nem vállaltam tovább pár év szedést követően . Nem gyógyít meg ! Persze ha erős szuicid hajlamod van , akkor szükséges ,nincs mese .

Ami hosszútávon tényleges segítség,azt már előttem felsorolta valaki ,nagyon demagóg ,de sokat számít az életmód. Rendszeres sport, megfelelő táplálkozás,elég pihenés, életcélok ,hobbik .

Időről időre így is visszatérnek a rosszabb napok,de hamarabb át lehet vészelni őket .

Illetve a kiváltó ok sem mindegy . Nálam tudom jól,hogy az a legnagyobb gond,hogy gyűlölöm magam, mert más vagyok születésem óta mint a többiek ,nem értem miért nem születtem "normálisnak" . A múltbéli hibáimon nem tudok túllépni . Gondolom egy jó pszichológus tudna segíteni , ahogy neked is. Én mindig csak gyógyszeres kezelést kaptam ,se erőm,se pénzem nincs már szakember után kutatni . Majd talán egyszer ...

2020. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
28-as, léteznek ingyenes vagy kedvezményes alapítványok, bár attól függ, hol laksz, tb alapon is lehet találni pszichológus. Érdemes többet dolgozni, hogy megkeresd a rávalót, a semminél már a kéthetenkénti alkalom is több, az kijöhet 20 ezer forintból. A gyógyszerekből pedig többet kell kipróbálni, mire megtaláljátok a neked megfelelőt.
2020. júl. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!