Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hova vezethet, ha egy mániás...

Hova vezethet, ha egy mániás depressziós nem szedi a gyógyszereit és terápiára sem jár?

Figyelt kérdés
2020. júl. 9. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Tragédiához.
2020. júl. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%
a) idovel meggyogyul vagy jobban lesz, amennyiben a folyamatert felelos biokemiai folyamatokban valtozas all be, amennyiben valoban beteg jelenleg, es ez ot is zavarja, nem csak a kornyezetét. 2) atsegiti magat a tulvilagra, - ha elege van onmagabol is, elobb- tudatmodosito szerekkel, alkohollal, drogokkal, nyugtatokkal utobb.
2020. júl. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Mániás rohamai lesznek, előbb-utóbb jó eséllyel kárt tesz magában. Legrosszabb esetben ő vagy más ebbe belehal vagy maradandó sérülést szerez.
2020. júl. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

Bipoláris zavarom van. Én nem szedem a gyógyszereket soha, mert azoktól mindig csak még rosszabbul lettem, mint a szedésük előtt voltam, terápiára pedig nem járok, mert azt hülyeségnek tartom. A beszélgetés nem fog azon segíteni, hogy bizonyos anyagokat nem normálisan termel az agyam, a gyógyszerek mellékhatásai pedig sokkal rosszabbak, mint maga a betegségem.

Soha nem tettem kárt magamban semmilyen módon, habár gyakran gondolok a halálra és az öngyilkosságra- de számomra ez már természetes. A feladataimat tökéletesen el tudom végezni majdnem mindig, törvénybe ütköző dolgokat sem követtem el soha. Emberi kapcsolataim gyakorlatilag nincsenek, de nekem nincs is igényem az ilyesmire. A mániás állapotot mindig nagyon élvezem, a legszebb élmenyeim közül majdnem mindet mániásan éltem át. A depressziót ha nehezen is, de el tudom viselni. Én már az életem részének és a saját egyik legfontosabb tulajdonságomnak tartom a folyamatos hangulatingadozásokat. Van, akinek így a jobb. Nem kell mindig az ördögöt a falra festeni.

2022. jan. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!