Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Allando felelem erzesevel mit...

Allando felelem erzesevel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Felek attol, hogy felni fogok, panikrohamom lesz, rosszul leszek. Ideges vagyok, aggodok, pedig semmi okom nincsen ra.
2020. júl. 11. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Amiket leírtál, elég komoly szorongásra utalnak. A legjobb az lenne, he fel tudnál keresni egy szakértő pszichológust, aki kezelni, esetleg diagnosztizálni tudja ezt a problémát. Ha ez nem opció, akkor csak azt tudom tanácsolni, hogy aludj eleget, és ha pánikrohamod van, szorongsz figyelj a légzésedre, mert engem, mikor ilyen problémám volt, megnyugtatott.

2020. júl. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Ok nélkül nem jön rá egy emberre a félelem szelleme.

Majd ha lemered a valós okot írni, akkor az ember eldönti, hogy akar-e segíteni az adott embernek vagy nem. De addig csodát ne várj.

2020. júl. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom a valos okat, pont ez a bajom. Vagyis ez a valos oka, hogy felek a panikrohamtol, felek ettol a rossz erzestol. Felek, hogy megbolondulok, hogy rosszul leszek, elmegy az eszem.
2020. júl. 11. 13:31
 4/12 anonim ***** válasza:
3 Mikortól kezdődött nálad ez? Mi történt akkor?
2020. júl. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

2-es. Igenis van úgy, hogy az ember fél, de nem tudja, hogy mitől. Nekem is ugyan ez volt pár éve. Féltem, ha egyedül maradok a gondolataimmal, bekattanok.

Ne írd biztosra azt amit te nem tudsz. Baromira utálom az ilyet. "Nem ilyen nincs, ilyen nem létezik" közben meg mégis, csak az illető nem élte át. Legyen itt szó bármiről.

2020. júl. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, írtam üzenetet!
2020. júl. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
3 eve kezdodott, egy nagyon-nagyon stresszes idoszakom utan jott elo, egy szakitas utan. Akkor csak volt egy panikrohamom es aznapra egy rossz napom. Nem is foglalkoztam vele, aztan ra par hetre egy horrorfilm nezese kozben feltem es szorongtam annyira, hogy panikroham kozeli allapotba kerultem. Attol kezdve minden nap attol feltem, hogy ujra megismetlodik a rosszullet. Tehat az elso panikroham okat tudom, de a panikrohamtol valo felelem tartja fent a "betegseget". Mindenhova ugy indulok el, hogy tuti rosszul leszek. Igy nem megyek moziba, diszkoba, kerulom a drogos es pias embereket, mert a latvanyuk is megijeszt es el is kezdodik a rosszullet. Tudom, hogy mentalis dolog, vagyis sejtem, de nem birok szabadulni a gondolattol, hogy "mi lesz, ha". Ha meg a testi tunetek megjelennek, rogton arra gondolok, hogy na, kezdodik. Spanolom magam, es nehez leallitani.
2020. júl. 11. 13:42
 8/12 anonim ***** válasza:
5 Mindig van kiinduló pont. Csak nem legyinteni kell, és az átlagból meríteni.
2020. júl. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

7 No ugye, hogy itt az ok.


Hallottál már "megszakadt szívről" a kardiólógusok ismerik a jelenséget. Tipikus tünetét produkálod, amit összeszoktak keverni pánikrohammal némely figyelmetlen orvosok és félre is kezelik az ilyen embereket. Mire meg az ember rájön a problémára addigra masszív függővé is válik a gyógyszerektől.


A "megszakadt szív lehet szakításkor, egy szerettünk elvesztésétől/halálától is.

2020. júl. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1. Tanulj meg valamilyen relaxációs technikát: autogén tréninget, vagy progresszív relaxációt, vagy amit találsz, és szimpatikus neked.

2. Kezdj el sportolni. Lehet, hogy nehéz elkezdeni, de az fogja megadni a további erődet.

3. Önismeret.

2020. júl. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!